Vítejte u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny, kde dnes domácí Dynamo v rámci 11. extraligového kola vyzve Liberec.

V brance Dynama znovu dostane důvěru Dominik Frodl, který byl v minulém kole na ledě brněnské Komety střídán už po první třetině. Pardubice nakonec prohrály 3:4 po prodloužení. Inkasovaly v oslabení, které hrály neprávem. Marek Ďaloga byl za přihraný faul potrestán finanční pokutou.

Zápas je pro Pardubice dalším soubojem o čelo tabulky. Na průběžném třetím místě mají devatenáct bodů, Liberec je pátý a má o dva méně.

Přestože jsou Tygři až na páté příčce, zůstávají stále jediným týmem, který ještě letos neprohrál v základní hrací době. V posledních třech utkáních se naopak Severočeši pokaždé radovali z výhry, postupně porazili Třinec (4:3 pp.), Budějovice 6:1 a Olomouc 6:2.

Ordoš

Rozhodčí: Hribik (CZE), Veselý (CZE) - Špůr (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 8 699

0:34

První liberecký pokus o útok v dnešním zápase zastavil ofsajd.

1:03

Daleko nebezpečnější už byl pokus Mislava Rosandiče, kterému se otevřel prostor na kruhu pro vhazování, ale Frodl jeho střelu zápěstím vyrazil do rohu.

2:27

Skóre mohl otevřít Sebastian Čederle, který těsně před Frodlem vystihl pardubickou rozehrávku, ale z otočky pálil vedle!

4:29

V útočném pásmu zakombinovalo i Dynamo a sám před Kváčou vyplaval Ondřej Matýs, trefil ale jen libereckého brankáře!

5:09

Liberec pod tlakem vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

5:43

I čtvrtá domácí pětka udržela Liberec pod zámkem v jeho obranné třetině a dobrou šanci měl Filip Koffer, Kváča ale puk vyrazil.

6:24

Po zaváhání Lukáše Radila ujížděl Liberec ve třech proti jedinému hráči, ale Frodl si se zakončením i s pomocí Tomáše Dvořáka poradil!

7:43

Průnikovou přihrávku dostal Adam Musil, jehož střelu Kváča vyrazil přímo před volného Roberta Říčka, na kterého zívala poloprázdná brána, ale domácí útočník trefil jen libereckého brankáře!

9:55

Z levého křídla pálil nepříjemně přes Čerešňáka Faško-Rudáš, ale Frodl se rozhodit nenechal.

10:32

Ofsajd Dynama.

11:31

Čerešňák dlouhou přihrávkou hledal Tomáše Zohornu, ale hraje znovu Liberec, který je zatím více na kotouči.

12:18

Přes posledního obránce se pokoušel prokličkovat Lukáš Radil, ale ke Kváčovi se nedostal.

13:56

Nebezpečnou přihrávku Michala Birnera zastavil až na brankovišti před Frodlem domácí obránce.

14:36

Zakázané uvolnění Liberce.

17:44

Dynamo se poměrně dlouho drželo v útočném pásmu, ale z kombinace neplynula žádná střela, Kváča zatím moc práce neměl.

18:22

19:04

Michael Frolík dorážel z nebezpečné pozice, ale Frodl puk vytěsnil!

20:00

Velmi svižná první dvacetiminutovka je u konce. Gól jsme v ní neviděli, šance však byly na obou stranách, za Pardubice největší spálil Robert Říčka, který nedokázal trefit odkrytou bránu, Liberec zase promarnil únik tří na jednoho.

20:43

Zohorna naslepo našel přesně mezi kruhy najíždějícího Lukáše Radila, ale ten nedokázal zpracovat kotouč.

21:32

Před Kváču se dostal rozjetý Jan Košťálek, ale stahovačku do bekhendu mu liberecký brankář překazil hokejkou.

22:24

Kotouč se záhadně odrazil od zadního mantinelu za libereckou brankou do mezikruží, Kváča už si v tu chvíli sjížděl k mantinelu, ale Adam Musil se nedokázal k puku dostat včas, aby zakončil do prázdné.

23:52

Košťálek střílel z vrcholku pravého kruhu a jeho ránu ještě dorážel Lukáš Radil, ale Kváča byl úspěšný. Liberec pak dostal puk pouze na zakázané uvolnění.

24:53

První ránu od modré si dnes připsal také Peter Čerešňák, ale Kváča měl dobrý výhled a puk v klidu schoval ve výstroji.

25:40

Sám před Frodlem byl Lukáš Derner a už si chystal kličku do bekhendu, ale pardubický gólman proti ní skvěle vystrčil beton a sklízí potlesk!

26:43

Po nahození Košťálka se za libereckou brankou strhla mela několika hráčů, bude se vylučovat.

26:43

Po dvou vyloučeních na obou stranách pokračuje hra pět na pět.

27:35

Kolář měl možnost dorážet do prázdné brány, ale na odražený puk nezareagoval včas!

28:50

Vála pálil z první od modré do betonu libereckého brankáře.

29:19

Další závar Dynama před brankou Liberce! Zajímavě kroužil Robert Říčka, který dostal Kváču úplně mimo pozici, neuspěl ale ani Tomáš Dvořák z dorážky.

30:16

Zohorna nezpracoval ideálně přihrávku před Kváčou a liberecký gólman má další zákrok. Liberec posílá puk znovu jen na zakázané uvolnění.

31:11

Po delším čase přišlo na řadu také zakončení Liberce, ale se střelou Rychlovského Frodl neměl problém.

31:36

Vyloučen hráč Robert Říčka (Pardubice), 2 min. za Hákování
Další vyloučení už znamená přesilovku pro Liberec. Robert Říčka dostává dvě minuty za hákování.

31:48

Ostrou ránu Filipiho z první kryje Frodl.

32:30

Dynamo vyhazuje kotouč.

33:36

Dynamo je kompletní.

36:07

Vyloučen hráč Jakub Rychlovský (Liberec), 2 min. za Hákování
Přesilovku dostane také Dynamo. Jakub Rychlovský nedovoleně před brankou v dobré šanci zastavil Ondřeje Matýse a dostává menší trest za hákování.

36:55

První dlouhá kombinace Dynama v pásmu se zakončení nedočkala a Liberec vyhazuje.

37:51

Druhá přesilovková pětka se do pásma nedostala vůbec a i Liberec své první oslabení zvládne.

38:28

Úplně volný Adam Musil dostal přihrávku před Kváču, ale nezpracoval kotouč!

38:46

Na druhé straně zleva na Frodla najížděl Michael Frolík, ale trefil jen boční síť!

40:00

Ani ve druhé třetině v Pardubicích gól nepadl. Ani jeden ze soupeřů nevyužil nabídnutou přesilovku.

40:37

Zpoza branky si před Frodla vybruslil Tomáš Filipi, ale bekhendem trefil jen beton domácího gólmana.

42:32

Po nahození od Davida Musila sbírá puk do lapačky Petr Kváča.

44:23

Střelu Pauloviče z bezprostřední blízkosti kryje Kváča, ve třetí třetině zatím sledujeme velmi urputný souboj.

45:38

Dynamo se tlačí dopředu, ale liberecká obrana je dnes nachystaná výborně.

48:17

Ofsajd Liberce.

49:00

Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 8 699 diváků.

50:32

Frodl měl práci po zakončení Balinskise, ale dokázal dostat puk do rohu.

51:57

Mezi kruhy dostal dobrou nabídku Jan Kolář, ale trefil pouze Kváču. Po jeho zákroku se před libereckou brankou strhla další dobrá strkanice, ale tentokrát se vylučovat nebude.

53:35

Dynamo dnes nemůže najít recept na cestu do zakončení.

54:39

Ondřej Matýs dorážel z otočky, ale Kváča byl znovu připraven.

55:24

Po střele Filipiho od modré čáry byl puk sražen do ochranné sítě.

55:55

Dynamo se pokusilo o rychlou rozehrávku přes celé hřiště, ale Radil stál v ofsajdu, který byl navíc posouzen jako úmyslný.

56:57

Liberec měl k dispozici brejk dvou na jednoho, ale Frodl udržel skóre na nulách!

57:45

Ze vzduchu se pokusil před Kváčou zakončit Jan Košťálek, ale puk netrefil.

57:49

Po buly v útočném pásmu Dynama to od modré zkoušel Tomáš Dvořák, ale Kváča viděl na puk dobře a má další zákrok.

58:00

Stejně tak Frodl po střele Filipiho od levého mantinelu.

59:29

Říčka byl úplně sám před Kváčou a měl spoustu času na zakončení, ale trefil jen libereckého brankáře!

60:00

Ani třetí třetina gól nepřinesla a Liberec ani na jedenáctý pokus neodejde poražený s nulovým bodovým ziskem. Uvidíme prodloužení.

60:26

Čerešňák si vyjel úplně sám před Kváču, ale liberecký gólman udržel svůj tým ve hře!

61:23

Také Adam Najman jel sám na Frodla, ale domácí gólman zasáhl betonem.

61:38

Příklep Poulíčka skončil v lapačce Petra Kváči.

61:53

Z nenápadné akce se stalo přečíslení Liberce a dobrou pozici měl Oscar Flynn, puk ale skončil v lapačce Frodla.

62:25

Lukáš Radil (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Peter Čerešňák a Tomáš Zohorna. Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:0
Utkání nakonec rozhoduje Lukáš Radil, který vzal puk na levém kruhu pro vhazování a na první pohled propagační střelou pověsil puk za Kváču!

60:00

Dynamo tak vítězí nejtěsnějším možným rozdílem a druhý bod zůstává v Pardubicích. Z eneteria areny vám příjemný start do nového pracovního týdne přeje Marek Votke.

18. února 2024 17:00Pardubice-Liberec 7:1
5. ledna 2024 18:00Liberec-Pardubice 1:4
19. listopadu 2023 17:00Pardubice-Liberec 2:3
1. října 2023 16:00Liberec-Pardubice 4:3N
28. února 2023 18:00Liberec-Pardubice 5:1
13. ledna 2023 18:00Liberec-Pardubice 3:4
29. listopadu 2022 18:00Pardubice-Liberec 1:3
16. října 2022 17:00Pardubice-Liberec 1:0P