Vítejte na startu druhé čtvrtiny letošního extraligového ročníku. Do enteria areny dnes dorazilo Kladno, které přivezlo šest obránců a jedenáct útočníků, v posledním vzájemném souboji s Dynamem bralo bod za prohru 4:5 po prodloužení.

Dynamo, jehož branku bude opět strážit Roman Will, řeší další nepříjemnost v prvním útoku. Třetí třetinu derby (5:2) nedohrál Tomáš Zohorna, kterého na křídle nahradí David Cienciala.

Ve čtvrtém útoku nastoupí mladík Michal Rouha a na pozici sedmého obránce se letos poprvé v extralize představí Ondřej Chabada.

Machač

Rozhodčí: Kika (CZE), Šindel (CZE) - Komárek (CZE), Klouček (CZE)
Počet diváků: 8 519

0:18

David Musil hned zkraje nahazoval puk od modré čáry, ale Bow ho našel v lapačce.

0:42

Volný prostor se otevřel před Plekancem, ale jeho střela po zemi prolétla jen kolem pardubické branky.

1:31

Bývalý pardubický útočník Matěj Beran clonil Willovi a jen těsně vedle tečoval nahození od modré čáry!

1:34

Po souboji u mantinelu zůstal na ledě ležet pardubický obránce Tomáše Dvořák, který za asistence spoluhráče a klubového lékaře zkrvavený míří rovnou do kabiny.

1:34

I na ledě zůstává poměrně výrazná krvavá stopa a do akce musí pardubičtí pracovníci enteria areny.

2:58

Jan Košťálek (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Daniel Rákos a Michal Rouha. Stav zápasu Pardubice - Kladno 1:0
V posledních zápasech se s obří formou potkává Jan Košťálek, který posílá Dynamo do vedení 1:0! Domácí zadák po nečekaném odrazu puku od mantinelu překvapil Bowa střelou na zadní tyč.

3:58

Nabito od Kousala dostal také další produktivní bek Dynama Peter Čerešňák, jeho ránu z první ale Bow vyrazil.

4:53

Vyloučen hráč Patrik Poulíček (Pardubice), 2 min. za Hákování
Kladno bude hrát první přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Patrik Poulíček.

5:19

Dynamo vyhazuje puk až za kladenskou branku.

6:59

Dynamo už je kompletní, Kladno v přesilovce příliš nehrozilo.

7:29

Antonín Melka (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Kristaps Sotnieks a Martin Kehar. Stav zápasu Pardubice - Kladno 1:1
Záhy je ovšem srovnáno! Obrana Dynama si nepohlídala Antonína Melku, který se rozjel úplně sám na Willa a prudkou střelou mu nedal šanci.

8:25

Na ledě před Willem zůstává ležet další pardubický obránce Peter Čerešňák a do akce musí znovu lékař. Čerešňák bude ošetřován na střídačce.

10:09

Puk u mantinelu na poslední chvíli zachytil Robert Kousal a vybídl do mezikruží volného Pauloviče, ten ale nedokázal zpracovat.

11:48

Z pravého křídla se před Bowa dostal Ondřej Matýs, ale kladenského brankáře neprostřelil.

11:55

Na druhé straně Will sebral do lapačky střelu Antonína Melky.

13:37

Ondřej Chabada (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jan Kolář a Matej Paulovič. Stav zápasu Pardubice - Kladno 2:1
Jestli to někdo věděl, a má vsazeno, přišel si pravděpodobně na pěkný balík! Ve svém prvním zápase za A tým Dynama se pěknou ranou od modré čáry prosadil Ondřej Chabada! Domácí v tu chvíli hráli ve výhodě, trest se tak neukládá.

14:55

Krásnou kombinaci Kladna vyšperkoval Tomáš Plekanec nahozením od modré čáry přímo na hokejku Ladislava Zikmunda číhajícího u tyče, ale kladenský útočník trefil pouze Willa!

15:42

Radil v útočném pásmu spíš jen tak postrčil puk do lapačky Bowa a hra je přerušena.

16:27

Dvořák je zpátky na ledě, jeho ránu od modré ale bolestivě vyblokoval vlastní spoluhráč.

17:41

Ondřej Matýs (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Ondřej Vála a Robert Říčka. Stav zápasu Pardubice - Kladno 3:1
Čtvrtý útok Dynama zamkl Kladno v obranném pásmu, puk se znovu odrazil od zadního mantinelu přímo Do Bowa a od něj do branky. Střelcem je Ondřej Matýs!

19:01

Od modré pálil Jiří Ticháček, jenž měl na zakončení hodně času, ale nakonec ani netrefil branku.

20:00

I díky dvěma nečekaným odrazům od mantinelu vede Dynamo po první třetině nad Kladnem poměrně v klidu 3:1. Za domácí se trefili obránci Košťálek s Chabadou a útočník Matýs. Za Kladno ještě na průběžných 1:1 dával Melka.

20:54

Košťálek nádhernou zadovkou mezi nohy našel Roberta Kousala, který ještě obkroužil branku a vrátil puk Košťálkovi, jeho střelu ale Bow lapil.

22:36

Od mantinelu pálil Cibulskis, ale Will si připsal pohodlný zákrok.

24:03

Ondřej Bláha pohotově tečoval nahození od modré čáry, ale Will stihl zareagovat.

24:37

Ofsajd Dynama.

26:07

Adam Brodecki zachytil pardubickou rozehrávku a měl možnost zakončit mezi kruhy, byl ale podražen a vybojoval pro svůj tým alespoň přesilovku.

26:07

Vyloučen hráč David Musil (Pardubice), 2 min. za Podražení

27:41

Kolář si málem za Willa tečoval nahození od Plekance, nakonec ale dostal puk ze třetiny.

26:56

V cestě zpět do útoku Kladno zastavil ofsajd.

28:07

Při přesilovce dvakrát nebezpečně pálil Cibulskis, ale ani jednou nemířil přesně. Dynamo už je kompletní.

29:41

Ve středním pásmu se rozjel Matyáš Filip a dostal se až do zakončení, Will má ale puk v lapačce.

30:52

Nahození Dynama od modré skončilo v ochranné síti.

31:07

Kladno opět zastavuje ofsajd.

32:16

Rákos po pěkné kličce obránci posílal puk před branku Kladna, ale adresáta nenašla.

33:04

Melkova svižná střela prolétla těsně kolem branky.

34:41

Vyloučen hráč Adam Musil (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče
Kladno bude hrát další přesilovku, dvě minuty za držení dostává Adam Musil.

34:58

Dotchinovo nahození od modré bylo sraženo do rohu hřiště.

35:39

Dynamo už dvakrát poslalo puk až za Bowa a první polovinu oslabení zvládlo v klidu.

36:41

Dynamo je kompletní.

37:47

Zakázané uvolnění Kladna.

38:27

Kofferovu střelu od mantinelu přibrzdil obránce a Bow jen v klidu přikryl puk lapačkou.

39:03

Další zakázané uvolnění Kladna.

40:00

Ve druhé třetině jsme v Pardubicích gól neviděli a Dynamo tak po čtyřiceti minutách stále vede 3:1.

41:05

Úvodní minutu třetí třetiny Dynamo strávilo v útočném pásmu, ale střela, která by Bowa ohrozila, nepřišla.

41:35

Koffer už si místo na střelu našel, ale Bow měl dobrý výhled a má puk v lapačce.

41:44

Říčka dostal dobrou přihrávku přímo do brankoviště od Matýse, ale nedokázal propasírovat puk přes Bowa!

42:27

Adam Musil dostal puk mezi kruhy, ale než jej stihl zpracovat, byl u něj kladenský obránce.

42:58

Babka pálil zajímavě z pravého křídla, ale Will vytěsnil puk do rohu.

43:24

Zakázané uvolnění Dynama.

43:37

Matyáš Filip svižně obkroužil pardubickou branku a vypálil, Will však byl připravený.

43:55

Další icing domácích.

44:29

David Cienciala dostal dobrou přihrávku do jízdy od Kousala a dostal se až ke střele přes obránce, Bow byl ale připraven.

44:54

Enteria arena sleduje nepříjemné momenty, po souboji u mantinelu zůstal na zemi ležet hostující hráč a na ledě jsou záchranáři s nosítky.

44:54

Z komentátorské pozice nešlo rozklíčovat, o jakého hráče Kladna se jednalo, ale za potlesku nehybně na nosítkách opustil ledovou plochu.

47:52

Po přihrávce od Rákose se po pravém křídle rozjel David Cienciala, který se pěknou kličkou zbavil obránce, ale prosadil se přes Bowa nedokázal. Ohledně pardubického útočníka sílí spekulace o jeho brzké výměně do jiného klubu.

49:08

Poulíček čekal, až mu před branku najede Filip Koffer, který se vehementně hlásil o přihrávku, ale nakonec ani nezpracoval.

50:16

Po buly v útočném pásmu Kladna od modré nahazoval Babka, ale Will má další zákrok.

50:17

Kousal se natahoval po přihrávce do jízdy, puk však skončil až v lapačce Bowa a navíc je domácím pískán ofsajd.

50:32

Vyloučen hráč Martin Procházka (Kladno), 2 min. za Podražení
Dynamo bude hrát přesilovku, Martin Procházka inkasuje dvě minuty za podrážení.

50:52

Patrik Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jan Košťálek. Stav zápasu Pardubice - Kladno 4:1
Přesilovku domácí po devatenácti vteřinách využívají! Od modré vypálil Jan Košťálek a puk se od Bowa odrazil k Patriku Poulíčkovi, který jej vrátil pod víko.

52:09

Tomáš Dvořák od modré čáry přesným pasem k levé tyči našel Roberta Kousala, už se zdálo, že domácí útočník v klidu zakončí do prázdné brány, Bow však proti němu vytáhl parádní zákrok lapačkou!

52:30

Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 8 519 diváků.

54:14

Will vyrazil nenápadnou střelu z mezikruží.

55:30

Vyloučen hráč Robert Říčka (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
Kladno si zahraje další přesilovku, ve středním pásmu fauloval Robert Říčka a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

55:57

Kladno hraje přesilovku bez brankáře.

56:18

Martin Procházka (Kladno) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Antonín Melka a Oskars Cibulskis. Stav zápasu Pardubice - Kladno 4:2
A tento krok se hostům minimálně pro tuto chvíli vyplatil! Křižnou přihrávkou přes brankoviště našel Antonín Melka hůl Martina Procházky, který snižuje na 2:4 z pohledu Kladna.

56:27

Lukáš Radil (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence David Cienciala. Stav zápasu Pardubice - Kladno 5:2
Dynamo ale okamžitě zažehnává jakýkoliv náznak kladenského odporu! Rozehrávku Bowa u mantinelu zachytil David Cienciala, který okamžitě poslal puk před prázdnou bránu pro Lukáše Radila!

57:44

Robert Říčka (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Ondřej Matýs a Adam Musil. Stav zápasu Pardubice - Kladno 6:2
Domácí se začínají bavit hokejem! Úplně sám před Bowem byl Ondřej Matýs, vytáhl si kladenského gólmana z brány a ještě předložil puk Robertu Říčkovi, jenž uklízel do prázdné!

59:02

Běží poslední minuta zápasu, o jeho vítězi není pochyb.

60:00

Ještě necelé čtyři minuty před koncem Kladno snižovalo na 2:4, ale během další minuty se Dynamo postaralo o dva slepené góly a nakonec vítězí s přehledem 6:2. Jedinou kaňkou na zápase je zranění Jakea Dotchina, který hřiště opouštěl na nosítkách. Z Pardubic vám pěkný zbytek neděle přeje Marek Votke.

28. ledna 2024 17:00Pardubice-Kladno 3:1
20. prosince 2023 18:00Pardubice-Kladno 4:3
29. října 2023 16:00Kladno-Pardubice 2:6
17. září 2023 16:00Kladno-Pardubice 1:3
22. ledna 2023 17:00Pardubice-Kladno 4:2
18. ledna 2023 18:00Kladno-Pardubice 1:4
23. října 2022 17:00Pardubice-Kladno 6:2
16. září 2022 18:00Kladno-Pardubice 4:5P