Vítejte na ČEZ Stadionu v Kladně, kde brzy začne utkání mezi domácími Rytíři a Bílými Tygry z Liberce.

Kladenští Rytíři do utkání vstupují s jasným cílem: zlepšit výsledky posledních týdnů. Z posledních devíti zápasů vyhráli jediný, když před deseti dny doma porazili České Budějovice.

Daleko k ideálu mají v poslední době také výsledky Liberce: Bílí Tygři prohráli všechny poslední zápasy. Karlovým Varům a Pardubicím však dokázali sebrat aspoň bod.

Před utkáním si Kladno připomnělo legendárního brankáře Miroslava Termera, který v úterý ve svých 79 letech zemřel.

Dlouhý

Rozhodčí: Pražák (CZE), Sýkora (CZE) - Lhotský (CZE), Ondráček (CZE)
Počet diváků: 3 862

1:48

Kladenský Michnáč po samostatné akci trefil tyč liberecké branky.

3:12

Uvis Janis Balinskis (Liberec) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Jaroslav Vlach a Jan Šír. Stav zápasu Kladno - Liberec 0:1
Parádní akce Liberce. Po přihrávce Vlacha se prosadil Balinski.

3:42

Hra přerušena po oblomení kusu plastu v mantinelu za libereckou brankou.

4:34

Po střele kladenského obránce Cibulskise od modré musel lapačkou zasahovat Kváča.

5:10

Vyloučen hráč Adam Dlouhý (Liberec), 2 min. za Vysoká hůl
Kladno bude hrát první přesilovku v zápase.

6:08

Minuta z přesilové hry je pryč a nutno dodat, že Kváča zatím příliš práce neměl.

6:36

Liberec pozorně brání a nyní dokonce dokázal dostat puk až do kladenského pásma.

7:05

Miroslav Indrák (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Ondřej Slováček. Stav zápasu Kladno - Liberec 1:1
Do konce přesilové hry zbývalo pět vteřin, když Kladno nekompromisní střelou Indráka po pohotové přihrávce Slováčka dokázalo vyrovnat.

7:35

A další šanci Kladna měl na hokejce Bláha, volný puk však netrefil tak, jak by si představoval.

9:04

První reklamní pauza.

11:37

Liberecký Ordoš se procpal až před brankáře Bowa, Slováček mu puk vypíchl a hostující hráč pak vjel do domácího gólmana.

12:01

A Slováček nyní ukázal, že umí být nebezpečný i na druhé straně hřiště, když si vyjel na ofenzivní výlet. Ale hostující gólman si z jeho pokusem poradil.

12:53

Další reklamní přestávka. Zatím po rychlém vstupu do utkání, ve kterém se střelecky prosadily oba týmy, sledujeme spíše opatrné utkání.

14:13

Kladno má nyní problém založit útok, dostat se vůbec z vlastního pásma.

14:20

Vyloučen hráč Albert Michnáč (Kladno), 2 min. za Krosček
A první přesilovou hru si nyní vyzkouší také Liberec.

15:16

Michal Birner (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence T.J. Melancon a Michael Frolík. Stav zápasu Kladno - Liberec 1:2
Tak to je paradox. Zatímco v úvodu oslabení bylo opticky nebezpečnější Kladno, nyní se trefuje Liberec, který podruhé v utkání jde do vedení.

15:53

Kladno pokračuje v ofenzivní práci, ale přihrávka Michnáče na Jakuba Klepiše zpoza branky byla příliš prudká.

16:30

Před Kváčou se v nebezpečné situaci objevil Indrák, hostující gólman však jeho ona jeho pokusy kryje.

18:51

Vyloučen hráč Michal Birner (Liberec), 2 min. za Hrubost
Kladno si ještě před koncem první třetiny vyzkouší další přesilovku, na trestnou míří Birner.

20:00

51 vteřin z trestu Birnera se přesune do druhé třetiny, Kladno tak prostřední část hry začne v početní výhodě.

20:00

Po úvodních dvaceti minutách je spokojenější trenér Liberce Patrik Augusta. Jeho tým vede 2:1, když se v 16. minutě po chybě Cibulskise v přesilové hře prosadil Michal Birner.

20:00

Podle dostupných statistik bylo nebezpečnějším týmem v úvodní třetině Kladno, které na střely vyhrálo 14:6. Jenže hokej se hraje na góly a na ty vede Liberec. Změní na tom něco druhá část?

20:28

Adam Brodecki (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Tomáš Plekanec. Stav zápasu Kladno - Liberec 2:2
Tak takhle si Kladno představovalo vstup do druhé části. Po přihrávce Tomáše Plekance vyrovnává v přesilovce Brodecki.

21:56

Dvakrát během jediného střídání na sebe upozornil liberecký útočník Adam Najman, zejména z prvním jeho pokusem měl Bow hodně práce a kladenská obrana musela být hodně pozorná, aby se k vyraženému puku nedostal některý z hostujících hráčů.

23:35

Kváčovu pozornost nyní dobře vyzkoušel Filipi.

24:48

Bow měl nyní hodně starostí s pokusem Faško-Rudáše.

25:25

Liberec přerušuje hru jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se tak bude u Kváči.

26:03

Vyloučen hráč Adam Brodecki (Kladno), 2 min. za Hrubost
Za nedovolený zákrok na Vlacha je potrestán Brodecki. Liberec tak bude hrát druhou přesilovku.

27:00

Melancon měl na holi další přesilovkový gól, když před ním byla odkrytá branka. On však pálil vedle.

28:30

Domácí si nyní hodně zlobí, při akci Klepiše si hosté pomohli stažením. Vylučovat se však nebude.

28:58

Jakub Klepiš (Kladno) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Martin Procházka. Stav zápasu Kladno - Liberec 3:2
Tak přeci jen se Kladno dočkalo vedení. Po přesné přihrávce Martina Procházky se prosadil Jakub Klepiš, který se do sestavy Kladna dnes vrací po odpykání čtyřzápasového trestu.

31:12

Hosté, kteří nyní prohrávají 3:2, se pustili do ofenzivní hry. Jejich snaha však končí na brankáři Bowovi.

33:10

Jako by teď Indrák zakopnul o útočnou modrou. Mezi čtyřmi hráči Liberce se neprosadil

34:00

34:40

Po chybě libreckého obránce ujelo Kladno do situace dva na jednoho, jenže Kváča si s akcí Bláhy poradil.

35:30

Liberec byl blízko vyrovnání, jenže se Šírovou ranou si poradil vynikající Bow.

37:11

Kladno teď předvedlo v útočném pásmu parádní ťukes, situace připomínala přesilovou hru. Ale to nejdůležitější, kvalitní zakončení, tomu přeci jen chybělo. S akcí Tomáše Plekance si Kváča poradil.

37:24

Další reklamní přestávka.

39:32

Vyloučen hráč Ladislav Zikmund (Kladno), 2 min. za Držení protihráče
Tak ještě jedna přesilovka bude k vidění ve druhé třetině. V početní výhodě si zahraje Liberec.

40:00

Tak, jak druhou třetinu začínalo přesilovou hrou Kladno, tak si početní výhodu v úvodu třetí třetiny zahraje Liberec. K dispozici budou Bílí Tygři mít minutu a půl.

40:00

Druhou část ovládlo Kladno, které díky trefám Brodeckiho a Klepiše otočilo z 1:2 na 3:2. Liberec však bude mít k dipozici v úvodu závěrečného dějství přesilovou hru - a pozor, v nich dnes padly už tři branky - domácí využili dvě ze dvou, hosté jednu z dosavadních tří.

41:30

Skoro celá přesilovka je pryč a Liberec může jen litovat, že s ní nenaložil lépe.

42:50

Bowa teď prověřil Michal Frolík.

43:15

Když kladenský gólman puk neschová do své výstroje, obrana Rytířů je pozorná a hosty k dorážkám nepouští.

43:44

Tolik nepřesností. Liberečtí hráči často při svých pokusech trefují pouze nejblíže stojící protihráče, případně i spoluhráče.

45:30

Další tyč! Tentokrát z kruhu trefil "břevno" kladenský Ladislav Zikmund.

46:24

Liberec v posledních dvou utkáních inkasoval dohromady dvanáct branek (dvakrát porážka 3:6). Podobnou dardu dnes Bílí Tygři zřejmě nepřipustí. Ale spokojení zatím být nemohou.

47:21

Nejprve kladenský obránce Dotchin, teď ledaři, kontroluji stav ledové plochy za domácí brankou. Je potřeba ucpat vniklou díru.

48:45

Co chtěl víc?! Po totálním kolapsu kladenské obrany, kdy Ladislav Zikund od mantinalu nečekaně "namazal" na hůl soupeři a v mezikruží byl sám Šír, chybu domácích uhasil brankář Bow.

52:25

Po pumelici Jakuba Babky se puk od jednoho z libereckých hráčů odrazil z útočného pásma až k brankáři Bowovi.

53:21

Komerční přestávka. Liberec se může nadechnout k závěrečnému tlaku.

53:21

3860 diváků. Takový údaj o návštěvnosti hlásí na kladenském zimním stadionu.

53:46

Jake Dotchin stojí za kladenskou brankou a vyčkává s rozehrávkou.

54:00

Vyloučen hráč Jan Ordoš (Liberec), 2 min. za Sekání
Tak tohle se Bílým Tygrům nemůže hodit. Za zákrok na Plekance putuje na trestnou Ordoš.

54:58

Kladno motá pukem v útočném pásmu, ale k překvapivé přihrávce či střele to nevede. Rytířům stačí udržovat současný stav.

55:47

Vyloučen hráč Michael Frolík (Liberec), 2 min. za Hákování
13 vteřin kladenské přesilovky pět na tři. Takový je verdikt po faulu Michaela Frolíka.

56:01

Ordoš je zpátky na ledě, Kladno má klasickou přesilovku pět na čtyři.

56:42

Kladenský Procházka míří s bolestivou grimasou na střídačku. Dostal totiž hokejkou přes ruku. Rozhodčí zákrok neviděli.

58:00

Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

58:27

Gólman Kváča po očku sleduje svoji střídačku, za má vyjet z branky, aby mohli hosté hrát power play.

58:43

Hosté si vyžádali oddechový čas a Patrik Augusta ukazuje, jak sehrát nejbližší akci tak, aby Liberec skóroval. Bílí Tygři zkusí hru bez brankáře.

58:47

Podle očekávání šli na vhazovaní dva Tomášové: Plekanec a Filipi. Domácí se dostali z pásma jen za cenu zakázaného uvolnění.

59:18

Puk za brankou Kladna. Vymyslí Liberec ještě něco?

59:47

Vyloučen hráč Ladislav Zikmund (Kladno), 2 min. za Podražení
Tohle bylo hloupé vyloučení. Liberec bude hrát ještě jednu přesilovku.

59:47

13 vteřin do konce a vhazování v obranném pásmu Kladna. Bude to Liberci stačit?

59:47

Tak rozhodčí ještě zamířili k videu. Konzutovala se časomíra, Liberec zřejmě dostal k dobru jednu vteřinu.