Do utkání sice ještě zbývá několik minut, fanoušci Olomouce už ale dávají jasně najevo, kolik jich vlakem společně s hráči dnes do Prahy přijelo.

0:30

První střídání opticky vyšlo lépe sparťanům, kteří ho strávili na puku. Branku Lukáše ale neohrozili.

1:30

Olomouc se drží v útočném pásmu a krouží okolo Kovářovy branky.

Rutar

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Vrba (CZE) - Zíka (CZE), Ondráček (CZE)
Počet diváků: 7 627

2:26

První přerušení obstarává Lukáš, který ukryl ve své lapačce nahození Němečka.

3:07

Sparťané hrají zatím jen podél mantinelů.

3:58

Řepík hledal před brankou Sobotku, puk se k němu ale nedostal.

5:05

Navrátil si šikovně obhodil Janduse, ten mu ale na poslední chvíli stihl zablokovat jeho střelecký pokus.

6:37

Černý teď zablokoval tvrdou ránu jednoho ze sparťanských obránců.

7:12

Konečný vystihl rozehrávku Olomouce a Řepík jel sám na Lukáše. Střelou ovšem nemířil přesně.

8:13

Olomouc má velké problémy se sparťanským napadáním a jen vyhazuje kotouče do středního pásma.

9:09

Moravčík mířil přes hradbu obránců, nakonec ale jednoho z nich trefil.

9:40

Olomouc se po dlouhé době na chvíli usadila v útočném pásmu, jediná střela ovšem skončila pouze na zadním mantinelu.

10:30

Řepík z protiútoku najížděl ze strany na Lukáše, trefil jen beton.

10:50

Kovář si poradil betonem se střelou Mareše.

12:10

Kunc teď minul letící kotouč před odkrytou brankou Kováře.

14:10

Dominik Simon (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence David Němeček. Stav zápasu Sparta - Olomouc 1:0
Sparťané jdou do vedení. Němeček pronikl přes střední pásmo a se štěstím nahrál Simonovi, který vystřelil přesně nad Lukášovo rameno.

14:50

Rozhodčí teď překážel Vitouchovi, puk se odrazil k Marešovi, který trefuje tyč.

16:52

Sparťané zhruba minutu a půl drželi soupeře v tlaku, největší šanci měl Řepík, ale jeho pokus Lukáš vyrazil betonem.

17:26

Škůrek byl zřejmě zasažen pukem do obličeje, rozhodčí přerušuje hru.

18:43

Hluší pasáž řeší Kovář přikrytím kotouče.

20:00

V první třetině jsme neviděli mnoho šancí, zhruba dvě na obou stranách. Jedinou ovšem využil Dominik Simon, který střelou nad rameno Lukáše otevřel skóre.

20:20

Kovář musel čelit několik nepříjemným pokusům, jeden z nich vyslal Nahodil.

20:40

Řepík vlétl do útočného pásma, nahrál Konečnému, ale ten nemířil přesně.

21:50

Vyloučen hráč Ondřej Mikliš (Sparta), 2 min. za Faul loktem

23:06

Hráči Olomouce se usadili v útočném pásmu, na první střelu ale čekali přes minutu. Kovář ji s mírnými potížemi ukryl pod betony.

23:40

Dujsík pálil tvrdě od mantinelu, Kovář vyráží lapačkou.

24:05

Tomášek trefuje po nahrávce Thorella břevno.

24:39

Němečkův sražený pokus končí v ochranné síti.

23:45

Buchtele pálí nad.

25:10

Další obrovskou šanci Sparty spálil Horák, který z těsné blízkosti přestřeluje Lukášovu klec.

26:43

Kovář si našel střelu Rašnera a vyráží ji do ochranné sítě.

27:59

Kempný dorážel Moravčíkovu střelu, ovšem i tentokrát pouze nad branku Lukáše.

28:20

A další tyč, konkrétně po průniku Buchteleho.

30:21

Vyloučen hráč Lukáš Mareš (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění

30:28

Krejčík od modré trefuje břevno.

32:08

Michal Řepík (Sparta) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Michal Kempný a Vladimír Sobotka. Stav zápasu Sparta - Olomouc 2:0
Tak přeci jen se Sparta dočkává druhého gólu. Kempný předložil puk Řepíkovi, který tvrdou ranou překonává Lukáše.

33:13

Jandus nabral rychlost, ale nakonec puk jen nahodil na Lukáše.

34:17

Jan Bambula (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Michal Kunc a Lukáš Mareš. Stav zápasu Sparta - Olomouc 2:1
Olomouc snižuje z protiútoku. Přečíslení dvou na jednoho ukázkově využil Kunc, který nahrál osamocenému Bambulovi, jenž backhandovou tečí překonává Kováře.

35:14

Jakub Orsava (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Rostislav Olesz a Lukáš Anděl. Stav zápasu Sparta - Olomouc 2:2
A vedení Sparty je rázem pryč. Olesz zpoza branky našel volného Orsavu, který střelou z první trefil přímo nad beton Kováře.

35:47

Vyloučen hráč Michal Moravčík (Sparta), 2 min. za Držení protihráče

35:47

Vyloučen hráč Lukáš Nahodil (Olomouc), 2 min. za Hrubost

36:58

Hra čtyři na čtyři zatím více svědčí Spartě, která drží kotouč.

37:27

Jandus upadl a Bambula z poloviny hřiště najížděl osamocený na Kováře. Předvedl krásnou kličku, ovšem Kovář udržel beton u tyče a drží vyrovnaný stav.

37:59

Na druhé straně jel sám na Lukáše Moravčík, ale branku míjí.

38:21

Vyloučen hráč David Němeček (Sparta), 2 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku

39:41

Ondrušek vystřelil třikrát od modré čáry, až na poslední pokus musel Kovář v brance reagovat.

39:55

A na závěr ještě jedna šance Sparty. Buchtele z otočky dorážel střelu Vitoucha, nepřesně.

40:00

Sparťané si ve druhé třetině vytvořili dvoubrankový náskok a 14 minut naprosto dominovali. Nakonec ale doplatili na nevyužité šance, protože Olomouci stačily dvě v rozmezí minuty a bylo srovnáno. Do třetí třetiny tak vstupují oba týmy smírně, zato v úplně odlišném rozpoložení.

40:22

Lukáš Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jakub Orsava a Jan Káňa. Stav zápasu Sparta - Olomouc 2:3
A Olomouc jde krátce po začátku třetí třetiny do vedení. Nahodil využil zaváhání sparťanů ve vlastním pásmu a překonává zalehnutého Kováře.

41:28

Tomášek měl před sebou prázdnou branku, ale trefil jen zakleknutého obránce.

43:11

Krejčík vyčkával se střelou tak dlouho, že se obrana Olomouce stihla zformovat a jeho pokus zablokovat.

44:01

Třetí zakázané uvolnění Olomouce v rozmezí deseti vteřin.

44:55

Vyloučen hráč Martin Jandus (Sparta), 2 min. za Sekání

45:15

Nahodil ze středu pálí vedle.

45:54

Jan Káňa (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Lukáš Nahodil a Jakub Orsava. Stav zápasu Sparta - Olomouc 2:4
Před brankou vyplaval puk po nepovedené kličce přímo před Káňu, který navyšuje vedení hostů.

45:54

Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Jakub Kovář, nahradil ho Josef Kořenář

47:05

Olomouc dobře brání střední pásmo, Sparta se přes něj nedokáže prodrat.

49:14

Krejčík mířil od mantinelu dobře na přední tyč, ale Lukáš stihl včas vytasit svou vyrážečku.

50:56

Tomášek tečoval Miklišovo nahození jen těsně vedle tyče.

53:00

Sparta si nedokáže vytvořit souvislý tlak.

54:34

Olomouc sice vyhazuje jen na zakázané uvolnění, to ji ovšem za současného stavu bohatě stačí.