Přeji hezký večer z pražské O2 areny, kde se poprvé v rámci jubilejní 30. extraligové sezony střetne Sparta s Libercem.

Na lavičku domácích se vedle nového hlavního trenéra Miloslava Hořavy, který tým vedl už v Karlových Varech, premiérově staví jeho švédský kolega Hans Wallson.

Liberec v brankovišti místo obvyklé jedničky Petra Kváči sází na Jakuba Neužila, tedy hráče, který ve Spartě působil. Pražané do branky od začátku posílají Jakuba Kováře.

Sparťané ještě před startem zápasu dodatečně přejí legendárnímu útočníkovi Janu "Gusta" Havlovi k jeho 80. narozeninám.

Dlouhý

Rozhodčí: Sýkora (CZE), Hejduk (CZE) - Svoboda (CZE), Hnát (CZE)
Počet diváků: 9 279

0:29

Pražané ihned po vyhraném buly získali útočné pásmo a Neužil musel být poprvé ve střehu.

1:26

Nepovedená Jandusova přihrávka vzduchem znamená icing.

2:08

Domácí nadále pokračují v aktivitě, okamžitě spouští napadání a soupeř zatím odevzdává puky do střední třetiny.

3:17

Kempný se mohl ze strany osamoceně přiblížit k Neužilovi, jenže mu smekla brusle a upadl.

4:13

Sám teď proti Neužilovi najížděl Tomášek, ale svou střelou minul branku!

4:34

Kotouč zaplul na domácí střídačku, vhazovat se bude po Kovářově pravici.

4:48

Neužil kryje puk před ve středním pásmu tečujícím a posléze dojíždějícím Buchtelem.

5:29

Sparta se opět ujímá kotouče, poté však u mantinelu podráží Konečný a rozhodčí zvedá pravačku.

5:33

Vyloučen hráč Jakub Konečný (Sparta), 2 min. za Podražení

6:27

Liberečtí zatím hrají přesilovku velmi špatně, nicméně jednou zahrozili a Kovář musel zakročit.

6:53

Moravčík na druhé straně zakončoval z bekhendu, Neužil jeho střelu vytěsnil ramenem nad.

7:19

To se moc často nevidí, Liberec zatím jako by mimo Neužila ani nebyl v zápase, Sparta je i ve čtyřech aktivnější.

8:38

Kovář drží Bulířovu střelu ze strany ve výstroji a na řadu přichází komerční přestávka.

8:59

Polášek zkazil rozehrávku, na kotouč se dostávají hosté.

9:09

Nebezpečná střela plachtila v blízkosti Kovářovy branky, následně musel sparťanský gólman zasahovat vyrážečkou. Bílí Tygři začínají hrozit.

10:28

Přihrávka rukou od sparťanů vyhání hru do středního pásma.

10:36

Neužil vsedě vytahuje další zákrok a od fanoušků hostů si vysloužil skandování svého jména.

11:27

Druhá liberecká formace se drží v útočném pásmu, ale nedaří se jí vymanit z blízkosti hrazení.

12:26

Zakázané uvolnění Severočechů.

13:14

Obě mužstva střídají, Liberec má po nátlakové hře elitní sparťanské lajny klid na rozehrávku zpoza branky.

13:23

Fanoušci Sparty během další přestávky na úklid ledové plochy vytáhli choreo s dělníkem a popiskem: "Základ už máme, pojďme na tom stavět." Zřejmě naráží na výměnu trenérů, která by mohla stabilizovat situaci v nyní až dvanáctém klubu extraligové tabulky.

14:05

Rána Melancona od modré letí vedle Kovářovy branky.

15:45

Méně pozoruhodnou sekvenci utnula až střela Kempného z levé strany, kterou však gólman Neužil pokryl.

16:27

Liberecký brankář si držel výhled také na kapitána Řepíka, jehož střelu ztlumil na klíně.

16:58

Navíc se vytasil s dalším pohotovým zákrokem, kdy z něj sice nejprve vypadl puk, ale pak pravým betonem zakročil proti dorážejícímu Moravčíkovi.

17:49

Poradil si i s nahozením tečovaným těsně před brankou Davidem Vitouchem.

17:59

Sparta vyhazuje na icing.

18:12

Vyloučen hráč Ostap Safin (Sparta), 2 min. za Podražení
Po zákroku Safina ve středním pásmu putují však Pražané do druhého oslabení.

19:03

Kovář si věděl rady s aktivními hostujícími útočníky na brankovišti.

19:32

Balinskis i přes signalizaci čárového sudího tahal puk do útočného pásma, a píská se tak úmyslný ofsajd.

20:00

V úvodní části měla navrch Sparta, která začala aktivně, ale v koncovce už úspěšná nebyla. Postaral se o to i hostující brankář Neužil, jenž hosty drží spolehlivým výkonem. Tým před ním se navíc postupně zlepšuje. Do další části vstoupí s dvanácti zbylými přesilovkovými sekundami.

20:19

Liberecký ofsajd přerušuje hru.

21:57

Do druhé třetiny už Severočeši vstupují úplně jinak, hrají rychleji a více se drží na puku. Z pár útočných přechodů ale zatím výrazněji nezahrozili.

23:22

MIklišova zblokovaná střela letí za branku hostů.

24:08

Pražané kombinují v útočném pásmu, proti střele Kempného Neužil zasahuje betonem.

24:12

A Liberečtí okamžitě odpalují kotouč na icing.

25:03

Rozhozená sparťanská defenziva úspěšně pozměnila směr Ivanovy střely.

25:28

Další zakázané uvolnění Bílých Tygrů.

26:45

Hosté napadají, ale následně se po zisku puku dopouštějí dalšího icingu kvůli nepovedené přihrávce.

26:50

David Němeček (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Martin Jandus a Vladimír Sobotka. Stav zápasu Sparta - Liberec 1:0
Navíc vzápětí rychle po vhazování inkasují! Neužila tvrdou ranou od modré čáry překonává obránce David Němeček, když dostal nabito od Janduse.

28:05

Frolík zkoušel střílet z úhlu, Kovář v klidu zasáhl a krátce nato schoval další pokus domácích v lapačce.

28:40

Neužil poprvé zaváhal, když mu puk vyslaný sparťanským obráncem ze středního pásma protekl přes hřbet lapačky na záda. Ke štěstí libereckého gólmana spadl vedle jeho branky.

30:18

Domácí dělají Liberci rychlým pinchingem problémy v jejich obranném pásmu. Hosté se teď těžko dostávají z vlastní třetiny.

31:07

Bílí Tygři se ovšem z nepříjemné situace dostali a sami si vybojovali vhazování před Kovářem.

32:20

Neužil úspěšně zakročil proti Formanově pokusu. Následuje komerční pauza.

33:01

Tentokrát sparťanský útočník najížděl z pravé strany a zkoušel gólmana hostů překvapit z bekhendu, jenže Neužil si bližší tyč dobře pohlídal.

33:11

A domácí čeká první přesilová hra, na trestnou lavici odjíždí Filippi.

33:11

Vyloučen hráč Tomáš Filippi (Liberec), 2 min. za Hákování

33:27

Pražané zblízka pálili do bloků a následně Neužil mrštně vyrazil další střelu, která se odrazila k jednomu ze sparťanských forvardů.

34:20

Michal Řepík (Sparta) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Michal Kempný a David Tomášek. Stav zápasu Sparta - Liberec 2:0
Leč další střely do rozhozené liberecké obrany už přináší i gól. Kempný chytře pálil do Neužilova betonu a puk vyplaval před kapitánem Michalem Řepíkem, jenž trefou do poloodkryté branky zužitkoval přesilovou hru.

36:51

Liberečtí uklidňují hru za vlastní brankou a střídají.

37:27

Buchtele ukořistil kotouč v souboji u mantinelu a zaměstnal Neužila, jenž jeho střelu ze zápěstí odrazil pravým ramenem do rohu kluziště.

38:02

Pravou rukou zasahuje na druhé straně také Kovář proti Birnerové ráně.

38:15

Michal Ivan (Liberec) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jan Ordoš. Stav zápasu Sparta - Liberec 2:1
Ztráta v obranném pásmu znamená poměrně rychlé snížení! Jeden ze sparťanských hráčů přišel o kotouč, jenž doputoval k Ordošovi, a ten jej před volnou klec předložil Michalu Ivanovi.

40:00

Liberec sice úvod prostředního dějství zvládl lépe než start utkání, ale dvakrát proti aktivnější Spartě inkasoval. Pražané využili přesilovku i dobrou práci na buly, jenže si zbytek zápasu hodně zkomplikovali obdrženým gólem v závěru třetiny po své chybě. Srovnají hosté?

40:56

Tomášek pálil z nadějné pozice do protipohybu Neužila, ale puk poslal vedle.

41:48

Gustaf Thorell po odrazu rychle posílal volný kotouč na libereckého gólmana, ten zůstává pozorný.

42:12

Domácí se dopouští zakázaného uvolnění.

43:27

Frolík předložil puk na brankoviště nedostatečně střeženému Bulířovi, jehož z bezprostřední blízkosti vychytal Kovář!

44:24

Gólman Sparty uklízí do lapačky také Melanconovu střelu švihem z pravého kruhu.

44:45

Ofsajd zastavuje sparťanskou akci.

45:07

Kovář vytasil lapačku proti Nedomlelově ráně a triumfálně ruku podržel ve vzduchu.

45:17

Zatímco jeho spoluhráči z pole opět selhali při přechodu přes modrou čáru.

46:45

Ordoš překvapivě vystřelil od pravého mantinelu, Kovář puk vytěsnil hřbetem své rukavice.

47:09

Hosté vystupňovali tlak až k nebezpečnému ostřelování Kováře zblízka. Sparťanský brankář lehl na led a schoval puk před dalšími dorážkami aktivních libereckých útočníků.

47:47

Liberečtí pokračují ve hře v útočném pásmu, zatím se ale nedostávají k dalším střelám.

48:29

Buchtele rozparádil domácí fanoušky, když povedeným hitem uklidil Balinskise na sparťanskou střídačku.

50:46

Nepřesná přihrávka z obranného pásma vynesla hostům vhazování před Kovářem. Sparťané se dopustili zbytečného icingu.

51:29

Tísněný Řepík zavezl puk z pravé strany až k Neužilovi, jenž si situaci pohlídali.

52:22

Puk v útočném pásmu trefil Erika Thorella, který jej zrovna vyklízel kvůli signalizovanému postavení mimo hru. Proto sudí pískají.

52:22

Hlasatel během komerční přestávky oznamuje, že dnešní utkání sleduje 9 279 diváků.

53:04

Neužil drží Liberec ve hře. Nejprve zblízka vychytal Řepíka, jehož střela se odrazila až k modré čáře, odkud pálil Krejčík – opět na skvěle chytajícího brankáře hostů.

54:17

Liberečtí se v útočné snaze brzdí ofsajdem.

54:26

Rozhodčí se omlouvá za odpískaný icing domácích a hru posílá do středního pásma.

56:10

Neužil přikrývá kotouč, ale hosté by potřebovali hrát na opačné straně kluziště, v posledních minutách se jim to moc nedaří.

57:10

David Tomášek (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Erik Thorell. Stav zápasu Sparta - Liberec 3:1
A v nejméně vhodnou chvíli, kdy nutně potřebují stahovat ztrátu, ještě inkasují. Puk zpoza branky obdržel David Tomášek a procedil jej za Neužila.

57:38

Liberec velmi rychle reaguje, když díky teči před brankou dostává puk do sítě. Hlavní okamžitě míří do boxu časoměřičů, aby se podívali na video! Zřejmě zkoumají zásah vysokou holí.

57:38

Evidentně se jedná o spornou situaci, rozhodčí záběry prohlíží poměrně dlouho, arénou se ozývá pískot.

57:38

Liberecký zásah neplatí! Branky bylo dosaženo vysokou holí.

58:46

Hosté se marně snaží vypracovat šance v útočném pásmu, Sparta velmi dobře brání a trenér Liberce Augusta ani neodvolává Neužila z branky.