Krásný druhý svátek vánoční! Svatý Štěpán se i letos ponese v hokejovém duchu. Za necelou půlhodinu začne v olomoucké plechárně očekáváný duel 31. kola hokejové extraligy.

Třetí Olomouc ve svém svatostánku přivítá první Pardubice. Je se na co těšit.

Olomouc v minulém utkání triumfovala na ledě Karlových Varů. K výhře 3:0 přitom kohoutům stačilo pouze deset střel na bránu.

Pardubice byly střelecky mnohem aktivnější, ani 35 střel na boleslavskou klec však nestačilo k plnému bodovému zisku. Dynamo nakonec triumfovalo 2:1 po nájezdech.

Kaplan

Rozhodčí: Pražák (CZE), Kika (CZE) - Axman (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 5 139

Oba dva dosavadní vzájemné zápasy v letošní sezoně vyhrály Pardubice (2:1 a 3:0). Kdo se bude radovat dnes?

Oba týmy jsou už na ledové ploše. Vše je připraveno k začátku utkání.

0:25

Olomoučané vybojovali puk v útočné třetině, ale k zakončení se nakonec nedostali.

1:23

Vyloučen hráč Lukáš Klimek (Olomouc), 2 min. za Podražení
Klimek za brankou soupeře podrazil Dvořáka a za útočný faul odjíždí na trestnou lavici.

1:30

Říčka trefil tyč a následně Cienciala promáchl dorážku do prázdné brány.

3:01

Olomouc už je v plném počtu, v závěru oslabení se ještě do dobré příležitosti nachomýtnul Kousal, ale netrefil.

3:09

Poulíček najížděl na Lukáše, jeho bekhendové zakončení postrádalo přesnost i razanci.

3:29

Lukáš vytahuje další skvělý zákrok proti tečované střele.

4:23

Pardubice mají velký tlak, Olomoučtí se drahnou dobu nepodívali do útočné třetiny. Cienciala se nyní pokoušel zpoza brány odrazit kotouč o Lukášovy brusle.

5:52

I Hanáci se osmělili. Marešovu střelu nadvakrát dorážel Navrátil, Willa zblízka nepřekonal.

6:42

Ofsajd Olomouce.

7:18

Kunc se protáhl do útočného pásma, jeho přihrávku před brankoviště sice nikdo nezachytil, následně měl však na modré dostatek prostoru Rutar a jeho střela nadělala Willovi starosti.

8:29

Plášek pálil z mezikruží, na poslední chvíli jej zablokovala pardubická defenziva.

9:17

Další pokus Rutara od modré, teď však mířil nad.

9:51

Tomáš Hyka (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Lukáš Sedlák. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 0:1
Pardubice jdou do vedení! Tomáš Hyka si umně zpracoval kotouč v prostředním pásmu, předal jej Sedlákovi, ten navezl puk do útočné třetiny a vrátil Hykovi. Pardubický forvard zaklekl a vypálil přesně k přední tyči.

12:21

Olomoučtí si teď zavazeli v útočném pásmě, z čehož mohl rezultovat nebezpečný brejk Pardubic, ale Říčkova přihrávka nebyla přesná.

12:45

Na druhé straně svůj příklep vyzkoušel Olesz, Will hru přerušuje.

13:14

Zakázané uvolnění Olomouce. Jan Káňa vyhodil přes všechna tři pásma a na ledě musí ještě chvíli zůstat.

15:54

Strapáč zleva ani Dujsík od pravého hrazení Willa nepřekonali.

16:15

17:12

Bambula najel z křídla na osu a nabízel kotouč Káňovi. Po jeho teči scházel Olomouci kousek.

20:00

První třetina nabídla sice jediný gól, ale diváci se rozhodně nenudili. Na pokusy mezi tři tyče to je 9:10.

21:42

Rutarovo nahození Willa neohrozilo.

23:33

Káňa zakončoval z úhlu po individuálním průniku Bambuly. Avšak netrefil.

24:18

Kousal se po rychlé kombinaci zjevil sám před Lukášem, pardubickému útočníkovi nevyšel bekhendový blafák.

24:46

Will betonem kryje Nahodilovu tvrdou ránu.

27:57

Nahodil svým průnikem po mantinelu vytvořil přečíslení, následně z osy hřiště zakončoval Rašner, ale skvěle zakročil Will.

29:02

Lukáš Sedlák ujížděl sám na Jana Lukáše, ale ten jeho zakončení likviduje.

29:55

Tomáš Dujsík (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Lukáš Anděl a Rostislav Olesz. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:1
Obrovská skrumáž před Willem nakonec končí olomouckou brankou! Anděl svoji kličku ještě do úspěšného konec nedotáhl, Olesz se k odraženému puku nedostal, pak do něj však plácl Dujsík a kotouč podjel pod ležícím Willem až do kasy.

30:57

Kunc přesprintoval Válu, ale už byl příliš blízko Willa.

31:29

Čerešňák vypálil, jeho tvrdou střelu Lukáš lapil.

32:18

Košťálek od modré mířil nad Lukášovo břevno.

33:18

Knotek vystihl mizernou pardubickou rozehrávku, ale z mezikruží netrefil branku.

34:29

Švrček si vyměnil puk s Marešem a tvrdě vypálil na Willa. Další dobrý zákrok.

36:01

Vyloučen hráč Patrik Poulíček (Pardubice), 2 min. za Naražení zezadu

37:14

Ondrušek střílel od modré čáry, Will projektil vyrazil, ale hned záhy kotouč zkrotil.

37:26

Vondráček v oslabení upláchl, ale v rozhodující chvíli se mu puk postavil na hranu a nezakončil dobře.

38:01

Perníkáři jsou v plném počtu.

38:18

Hyka v obrovské šanci připravené Sedlákem promáchl.

38:44

Robert Říčka (Pardubice) vstřelil branku (11. gól v sezóně), asistence Tomáš Zeman a Peter Čerešňák. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:2
Pardubice jdou znovu do vedení! Zpoza branky prostrčil Zeman kotouč mezi nohama obránce a Říčka razantní ránou pod břevno znovu mění skóre.

39:30

Ještě Hyka zkoušel zakončit od pravého mantinelu, kotouč po zásahu Lukáše skončil v ochranné síti.

40:00

V druhé třetině se příliš nepřerušovalo. Oba dva týmy skórovaly, na střely na bránu v prostředním dějství 11:11.

41:09

Rutarovo nahození po sražení skončilo v ochranné síti.

41:18

Říčka si neporadil se zpracováním, a tak pardubické přečíslení ovoce nepřineslo.

41:43

Olomoučtí vyhazují na zakázané uvolnění.

42:31

Čerešňák přihrál před bránu Zohornovi, ten však nechal ve výborné pozici vyniknout Lukášovy betony.

44:40

Vyloučen hráč Alex Rašner (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče

45:20

Kousal z první pouze do betonů, následně Čerešňák trefuje početný blok Olomouce.

46:43

Olomouc v plném počtu, Sedlák v závěru přesilovky na dvakrát nepřekonal Lukáše.

48:32

Ondrušek se vydal až na steč, jeho mise však úspěch nepřinesla.

47:20

Následuje ofsajd Olomouckých,

49:38

Vyloučen hráč Tomáš Dvořák (Pardubice), 2 min. za Podražení
Bambula dobruslil u mantinelu diagonální přihrávku, při manévru zpět do hry ho ovšem Dvořák podkopl.

49:48

Jan Káňa (Olomouc) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Jiří Ondrušek a Jan Knotek. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 2:2
Je vyrovnáno! Káňa se příliš nerozmýšlel a z pravého kruhu vyslal z první nechytatelnou pumelici do vzdálenější šibenice.

50:35

Vondráčkův pokus zablokován.

52:56

Bambula se pěkně uvolnil, ale Will jeho pokus pokryl.

53:27

Postavení útočného hráče v brankovišti teď pískají sudí Klimkovi.

53:35

Navrátil zůstal osamocen na brankovišti, Will v čas sklapl betony k sobě.

53:56

Rašner obkroužil pardubickou svatyni, ale jeho zpětná nabídka neoslovila nikoho z Hanáků.

55:20

Lukáš vyjel před brankoviště a zneškodnil dobře mířenou Sedlákovu střelu.

55:51

Rutarova střela zablokována.

59:30

Zohornův bekhend Lukáš zneškodnil.

60:08

Ondrušek hned zkraje mohl rozhodnout, ale svoji teč nasměroval pouze do Willovy výstroje.

60:27

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Jiří Ondrušek se teď po zásahu holí těžko zvedal z ledu, jeho tým však bude mít k dispozici přesilovku.

60:27

Time out domácího týmu.

60:58

Lukáš Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Jan Káňa a Jiří Ondrušek. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 3:2
Je rozhodnuto! Olomouc vítězí po Nahodilově ráně.

4. února 2024 17:00Olomouc-Pardubice 2:1
18. prosince 2023 18:00Pardubice-Olomouc 8:2
3. listopadu 2023 18:00Olomouc-Pardubice 1:5
24. září 2023 18:00Pardubice-Olomouc 3:1
22. března 2023 17:00Olomouc-Pardubice 2:3
21. března 2023 19:00Olomouc-Pardubice 4:5P
18. března 2023 17:00Pardubice-Olomouc 2:0
17. března 2023 19:00Pardubice-Olomouc 5:1