Dobrý podvečer z pardubické enteria areny. Ještě než vypukne zápas mezi Dynamem a Plzní, pro který se domácím do sestavy vrací obránce Jan Košťálek a útočník Robert Kousal, je na programu velká sláva.

V 17.40 totiž startuje slavnostní ceremoniál k příležitosti vyřazení dresu klubové legendy Petra Sýkory s číslem 37. Na ledě už kluboví pracovníci natahují červené koberce a připravují podium.

Ceremoniál odstartoval, na ledovou plochu s celou svou rodinou přichází Petr Sýkora. Hala mu aplauduje vestoje.

Ceremoniál je u konce. Dres Petra Sýkory již visí pod stropem enteria areny a jeho číslo už v Pardubicích nikdo nikdy neoblékne. Pojďme na hokej!

Bitten

Rozhodčí: Pražák (CZE), Kika (CZE) - Lederer (CZE), Ondráček (CZE)
Počet diváků: 9 867

0:27

To mohlo být hodně rychlé! Útočník Plzně se natlačil do pardubického brankoviště a málem poslal svůj tým do vedení, Roman Will ale na poslední chvíli zastavil kotouč ještě před brankovou čárou!

0:34

Will má další zákrok po střele od modré čáry.

0:52

Dobrou příležitost měl Lukáš Radil, ale Pavlát jeho střelu zastavil.

2:01

Filip Suchý nahrával bekhendem před Willa, ale spoluhráč na puk nedosáhl.

3:25

Plzeň kroužila v útočném pásmu a mezi kruhy vyplaval úplně volný Jan Piskáček, trefil však jen pardubického brankáře!

4:27

Tomáš Zohorna zavezl puk do útočného pásma, ale neměl nikoho ke spolupráci.

4:56

Tomáš Zeman (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Patrik Poulíček a David Musil. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:0
Ze svého prvního gólu za Dynamo se může radovat Tomáš Zeman! Jeho pokus nejdříve vyrazil Dominik Pavlát, ale další pokus už skončil v síti.

6:25

Možnost brejku měl David Cienciala, ale dostal přihrávku na paty a nedokázal zpracovat kotouč.

7:07

Marek Baránek (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jan Schleiss. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:1
Je vyrovnáno! Jan Schleiss našel krásnou střílenou přihrávkou u pravé tyče stojícího Marka Baránka, který jen doklepl puk za bezmocného Willa.

8:27

Podobně jako Schleiss to zkoušel i Blomstrand, ale jeho přihrávka adresáta nenašla.

8:54

Kolářovo nahození od modré bylo tečované jen těsně mimo.

9:12

Chyby v plzeňské rozehrávce mohl využít David Cienciala, ale mezi kruhy nedokázal zakončit!

9:34

Jan Schleiss (Plzeň) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Filip Suchý. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:2
Chybu ovšem vyrobily i domácí Pardubice a na Willa se hnali hned čtyři soupeři proti jedinému bezmocnému obránci. Situaci v klidu vyřešil Jan Schleiss.

9:59

Zajímavě bekhendem to zkoušel na levém kruhu pro vhazování Robert Kousal, ale minul.

11:31

Mandát měl dobrou pozici mezi kruhy, ale Pavlát jeho pokus vyrazil.

12:03

Do kroku šlápl David Cienciala, jenže se uvolnil před Pavlátem, ale ten zareagoval dobře.

14:22

Peter Čerešňák po střele od modré zlomil hůl a bekhendem dorážel Jan Mandát, Pavlát byl ale znovu připraven.

15:30

Hyka se Sedlákem zavařili Plzni v jejím obranném pásmu, ale Hyka v dobré šanci nedokázal dostat puk přes Pavlátův beton!

16:23

Kousal znovu zakončoval bekhendem po přihrávce od Radila, ale střela neměla razanci.

16:44

Před Willem číhal na nahození od modré Tomáš Mertl, puk ale usměrnil pouze do betonu pardubického gólmana.

17:55

Zeman chtěl v útočném pásmu počkat, až mu do šance najede Patrik Poulíček, nakonec ale puk nahodil jen do rohu a jel střídat.

18:41

Sedlák se dobrou kličkou ve středním pásmu zbavil protihráče, ale na modré si nerozuměl s Tomášem Hykou a dostal Dynamo do ofsajdu.

18:58

Nepovedená přihrávka Davida Musila zase pro domácí znamená zakázané uvolnění.

19:28

Sedlák znovu hledal Hyku, ten se ale k puku přes obránce nedostal.

20:00

V první třetině mělo daleko více ze hry domácí Dynamo, hokej se ovšem hraje na góly a ty dávala Plzeň. Prosadili se Jan Schleiss s Markem Baránkem a Západočeši vedou 2:1.

20:50

Vyloučen hráč Petr Kodýtek (Plzeň), 2 min. za Podražení
Dynamo bude hrát první přesilovku, Petr Kodýtek dostává dvě minuty za paodrážení.

21:35

Dynamo se zatím celou přesilovku drží v útočném pásmu. Po střele Pauloviče z levého křídla má ale Pavlát puk v lapačce.

22:01

Košťálek dostal na modré nabito od Sedláka, ale jeho ránu zblokoval obránce.

22:41

Sedlák hledal Vondráčka, který stál úplně sám před Pavlátem, ale nezakončil ideálně.

24:17

Kousal dostal puk do jízdy, natlačil se před Pavláta, ale nakonec netrefil branku.

24:48

Kousal zpoza branky hledal Radila, ale jeho střelu bez přípravy si přivlastnil Pavlát.

25:36

Dynamo v pěti drží Plzeň pod zámkem, z první chtěl tvrdě pálit Hyka, ale střela mu nesedla.

26:28

Bučko málem ve vlastní třetině mezi kruhy namazal Marku Soukupovi, ale ten na kotouč nedosáhl.

29:01

Do tempa se na chvíli dostala i Plzeň, střelu od mantinelu Will vyrazil.

29:06

Vyloučen hráč Marek Baránek (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění
Dynamo bude hrát další přesilovku, Marek Baránek dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

29:40

Z první pálil Tomáš Hyka, ale Pavlát jeho pokus vyrazil a Plzeň dostala puk až k Willovi.

30:09

Jan Košťálek tvrdou ránou od modré trefil břevno!

30:45

Ostrý projektil vyslal také Peter Čerešňák, ale byl sražen mimo.

31:24

Plzeň už je kompletní a dostala se před Willa, ten raději přikryl puk lapačkou.

31:38

Na modré napřáhl Petr Zámorský, Will ale jeho ránu vyrazil.

31:43

Zakázané uvolnění Plzně.

32:32

Plzeň se dnes dostává do šancí velmi ojediněle, ale všechny jsou nebezpečné! Sám mezi kruhy byl Sebastián Malát, trefil však jen připraveného brankáře.

33:40

Poulíček zkoušel mezi kruhy před brankou hledat Tomáše Zemana, ten se ale ke střele nedostal.

35:00

Tomáš Vondráček (Pardubice) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Adam Musil a Jan Mandát. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:2
Dynamo se dočkalo vyrovnání! Do brejku dostal puk Adam Musil, ale vše ještě vyšperkoval přihrávkou na Tomáše Vondráčka, který trefil prázdnou bránu.

35:27

Košťálkova střela byla tečována do hlediště.

35:49

Rekonen vypíchl puk Davidu Musilovi a uháněl sám na Willa, ten ale svůj tým podržel!

37:25

Všechny pětky Dynama dostávají dnes Plzeň pod velký tlak, ale domácím se vůbec nedaří zakončení.

37:58

David Cienciala (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Tomáš Hyka a Jan Kolář. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 3:2
Pardubice otáčí stav zápasu! Útočné pásmo udržel Jan Kolář, posunul puk na Tomáše Hyku a ten ještě napříč pásmem našel Davida Ciencialu, který propálil Pavláta.

38:28

Jan Košťálek (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Tomáš Dvořák a Tomáš Zohorna. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 4:2
Po velké smůle si teď Dynamo užívá spoustu radosti! Na vrcholek levého kruhu pro vhazování dostal nabito Jan Košťálek a tvrdou ránou nedal Pavlátovi žádnou šanci.

39:49

Najíždějící Filip Suchý nedosáhl na puk do jízdy.

40:00

Po druhé třetině vládne na pardubickém zimáku úplně jiná nálada. Díky třem gólům totiž Dynamo otočilo vývoj zápasu a rázem vede nad Plzní 4:2. Trefili se Tomáš Vondráček a půl minuty po sobě David Cienciala s Janem Košťálkem.

40:49

Oba týmy zatím marně hledají cestu do útočného pásma.

41:52

Na levém křídle se do zakončení dostal Tomáš Mertl, ale Will jeho pokus vyrazil betonem.

42:20

Dynamo vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

42:43

Jan Schleiss už si chystal střelu, ale zastavil jej ofsajd.

43:12

Vyloučen hráč David Musil (Pardubice), 2 min. za Podražení
Plzeň si zahraje přesilovku. David Musil inkasuje dvě minuty za podrážení.

43:37

Plzeň zavezla puk do útočného pásma, ale ten skončil v ochranné síti.

43:57

Dynamo vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

45:12

Dynamo je kompletní, Will příliš mnoho práce neměl.

45:39

Malát natáhl na pravém kruhu pro vhazování, ale Will zareagoval lapačkou.

46:45

Lukáš Radil mířil dobře k levé tyči, ale Pavlát měl ještě lépe připravenou lapačku!

47:44

Mandát našel Patrika Poulíčka na pravém křídle, ten ale netrefil branku.

48:08

Plzeň už se pomalu radovala z kontaktní trefy, po střele z levého křídla se puk překulil přes Willovo rameno a mířil do odkryté branky, domácí gólman jej ale dokázal vytáhnout!

48:50

Přízemní ránu Košťálka vyrazil Pavlát.

49:53

Na jedné straně při střele zlomil hůl Filip Suchý a do brejku mohli Radil se Zohornou, ten ale trefil boční síť.

51:29

Po chybě Pauloviče se dopředu hnala i Plzeň, ale zakončení nepřišlo. Dynamo pak poslalo puk na zakázané uvolnění.

52:11

V samostatném úniku byl Jan Mandát, ale trefil jen lapačku připraveného Dominika Pavláta! Následuje komerční pauza.

52:11

Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 9 867 diváků.

52:22

Ofsajd Plzně.

53:46

Radil objel branku a předložil puk před prázdnou Tomáši Zohornovi, ten ale trefil jen boční síť!

54:49

Do konce zápasu zbývá pět minut a domácí se začínají soustředit především na obranu, Plzeň to má směrem dopředu hodně obtížné.

55:52

Adrián Holešinský (Plzeň) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Petr Kodýtek a Lukáš Kaňák. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 4:3
Drama to ovšem ještě bude! Plzeň udržela pásmo, přihrávku před branku dostal Adrián Holešinský, vychutnal si Willa a zakončil do prázdné branky!

56:26

Vyloučen hráč Robert Kousal (Pardubice), 2 min. za Podražení
A Plzeň může vyrovnat v přesilovce! Dvě minuty za podrážení totiž dostává Robert Kousal.

56:43

Tvrdý příklep Petra Zámorského kryje Roman Will.

57:09

Další rána Zámorského a další zákrok Willa.

57:53

Dynamo nemůže vyhodit kotouč, je pod velkým tlakem.

58:17

Nakonec poslal puk za Pavláta David Musil a vyšťavená domácí čtveřice jde střídat.

58:48

Pavlát je venku z branky, Plzeň to zkusí v šesti!

58:57

Pavlát ale musí zpátky, protože Plzeň dostala puk na zakázané uvolnění.

60:00

V posledních vteřinách ještě nebezpečně pálil hostující hráč, ale Will vyrovnání nedovolil. Dynamo tak uhájilo těsný náskok a bere sedmou výhru v řadě. Z pardubické enteria areny vám příjemný zbytek pracovního týdne přeje Marek Votke.

12. února 2024 17:30Plzeň-Pardubice 1:3
30. ledna 2024 18:00Pardubice-Plzeň 3:1
17. listopadu 2023 16:30Plzeň-Pardubice 1:6
29. září 2023 18:00Pardubice-Plzeň 4:1
26. ledna 2023 18:15Pardubice-Plzeň 4:3
20. prosince 2022 17:30Plzeň-Pardubice 0:2
30. října 2022 17:00Pardubice-Plzeň 7:2
23. září 2022 17:30Plzeň-Pardubice 1:4