Kaše

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Sýkora (CZE) - Ondráček (CZE), Klouček (CZE)
Počet diváků: 6 348

3:09

Pech vyzkoušel Kováře prudkou střelou zápěstím, tomu puk vypadl z lapačky, ale dorážka se domácímu celku nepovedla.

4:19

Závar před budějovickou bránou řeší Strmeň.

5:25

V Budvar aréně diváci sledují svižný hokej na obě dvě strany. Šance si vypracovává Sparta i domácí Motor.

6:56

Gulaš rozjel útočnou akci, ale puk skončil u Čachotského, který ho jen už musel posunout po mantinelu za Kovářovu bránu.

7:45

Jakub Krejčík (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Vladimír Sobotka a Michal Řepík. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 0:1
V mezikruží se k puku dostal osamocený Jakub Krejčík, který nepříliš důraznou ránou posílá hosty do vedení.

10:56

Postavení v tabulce a celkové rozpoložení u obou celků je opravdu znát. Sparta si v klidu přihrává, hlídá si obranné pásmo, kdežto Motor se sotva dostane ze své třetiny, nahrávky přeskakují hole a podobně.

12:02

Vyloučen hráč Kristofers Bindulis (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

12:25

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (20. gól v sezóně), asistence Jan Štencel. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 1:1
A pozor! I Sparta dělá chyby. V rozehře jim sebral puk Štencel, vyslal kupředu Gulaše, který v rychlosti a ve vlastním oslabení propálil Kováře ke vzdálenější tyči.

14:03

Trest týmu (Sparta), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Trest si odsedí David Kaše.

16:27

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (21. gól v sezóně), asistence Stuart Percy. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:1
Kapitán Motoru je k nezastavení. Tedy alespoň jeho bomby. Tentokrát prostřelil Kováře z kruhu přímo do růžku.

18:15

Na druhé straně po delší době musí zasáhnout Strmeň. Hosty však dva Gulašovy góly viditelně zbrzdily v jejich elánu.

18:46

Michal Řepík (Sparta) vstřelil branku (22. gól v sezóně), asistence Vladimír Sobotka a Michal Moravčík. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:2
Máme zase srovnáno. Nedůraz domácí obrany za bránou využil Sobotka, který rychle poslal puk na skvěle postaveného Michala Řepíka, a ten pak rychlou trefou nedal Strmeňovi šanci.

20:01

Chvíli to trvalo, než začala druhá třetina. Zase měli v Budějovicích problémy s ledem. Tentokrát to však žádná velká díra nebyla.

21:04

Valský pěkně protáhl Kováře, ten se za letícím pukem jen ohlédl, protože jeho lapačka střelu nezastavila. Domácí forvard však pálil mimo.

23:02

Po nepříliš zvádnutých trestech se začíná na ledě přiostřovat. Vinu však nesou sudí, kteří teď emoce hráčů příliš nezvládají.

23:54

Strmeň chytá další přesilovkový pokus Pražanů.

24:11

S vypětím všech sil domácí celek stále odolává, byť je tlak drtivý.

25:21

Oba týmy evidentně série vyloučení a šarvátek nabudila. Sledujeme důrazný hokej, plný slibných příležitostí.

26:20

Jan Strmeň chytá vysunutým betonem jasnou tutovku Sparty!

27:11

První formace Sparty Miroslava Formana zle zatápí Jihočechům. Ti se nemohou dostat z obranné třetiny.

28:33

Motoru se nedaří ani vyhodit puk z pásma, stále tak musí bránit.

30:30

Kachyňa měl na druhé straně rozjetého Gulaše, ale zvolil jen nahození do pásma. Bohužel pro domácí ještě před modrou čárou, takže je z toho icing.

31:08

Forman se zjevil sám před domácím brankářem, ale ten jeho hbitý pokus ještě stačil vyrazit vysoko nad bránu.

31:30

David Tomášek (Sparta) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Michal Kempný a Roman Horák. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:3
Lehké nahození na bránu a jemná teč Davida Tomáška, na kterou už Strmeň neměl šanci zareagovat, znamená že Sparta jde zase do vedení.

33:43

Vyloučen hráč Michal Moravčík (Sparta), 2 min. za Sekání

34:57

Domácímu celku se přesilová hra příliš nedaří. Sparta je na modré čáře důsledná a každý puk obratem posílá zpátky.

36:29

Horák tečuje pokus svého spoluhráče těšně před domácím brankářem. Puk ale míří mimo bránu.

37:01

Sobotkovo zakončení při akci 2na1 Strmeň zastavuje betonem.

37:41

Rozjetého Formana s pukem na holi zastavil dojíždějící Vráblík, i když sparťanský útočník ještě stihl zakončit.

38:53

Téměř sám byl teď taky na druhé straně hřiště Strnad, který se řítil na Kováře. S kličkou ale neuspěl.

40:21

První střelecký pokus domácího celku vcelku bezpečně Kovář kryje.

41:30

Pražané teď svou snahu překombinovali. Namísto střely přišla přihrávka, ale útočník hostů už pálil z příliš velkého úhlu.

43:42

Bindulis začíná s rozehrou za vlastní bránou. Hraje se dlouho bez přerušení a oba týmy se střídají v útočných fázích.

44:42

Pechův výpad středem hřiště nebrzdí obrana Pražanů, ale ofsajd.

45:49

Horák rychle zaváží puk do útočné třetiny, další z šancí Sparty však likviduje Strmeň. Na druhé straně před Kovářem zahrozil Strnad.

47:28

Gulašův pas na Vráblíka byl sice přesný, ale domácí bek střelu promáchl. Kupředu tak zase můžou Pražané.

48:39

Byť se Sparta už delší dobu nedostala do výraznější šance, zjednodušila svou hru, pořád se domácí nemohou dostat před Kováře.

50:08

Kempného po ukázkové nahrávce zastavuje dobře přesunutý Strmeň.

51:10

6348 diváků v Budvar aréně se teď mohutně dožaduje vyrovnání, jenže to se zdá být hodně v nedohlednu.

51:56

Vyloučen hráč Stuart Percy (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování

53:22

Naději na domácí vyrovnání drží Jan Strmeň, který nyní chytá s velkou jistotou.

53:59

Vyloučen hráč Miroslav Forman (Sparta), 2 min. za Podražení

54:59

Vyloučen hráč Michal Kempný (Sparta), 2 min. za Krosček

55:35

Tomáš Čachotský (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Lukáš Pech a Stuart Percy. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 3:3
Konec třetiny dostává nový náboj. Ve dvojnásobné přesilovce ukázkově Lukáš Pech našel Tomáše Čachotského, který z blízka překonal bezmocného Kováře.

57:08

Sparta je kompletní. Závar byl nyní ze strany Motoru veliký, kdyby padl 4. gól, asi by se nikdo nemohl divit.

59:11

Dnes to vypadá na dělbu bodů. Vše směřuje k prodloužení.

60:18

Michal Řepík (Sparta) vstřelil branku (23. gól v sezóně), asistence Vladimír Sobotka a Michal Kempný. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 3:4
To bylo hodně rychlé! Vladimír Sobotka nabil kapitánu Řepíkovi, který zápěstím vyslal přesnou střelu do růžku Strmeňovy brány.

26. ledna 2024 17:30Č. Budějovice-Sparta 5:3
10. prosince 2023 16:00Sparta-Č. Budějovice 3:2P
27. října 2023 17:30Č. Budějovice-Sparta 1:4
15. září 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:2
17. února 2023 17:30Č. Budějovice-Sparta 3:4P
17. ledna 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:0
3. ledna 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:3
7. října 2022 17:30Č. Budějovice-Sparta 2:3P