Vítejte u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny. Domácí Dynamo dnes vyzve brněnskou Kometu.

Zatímco Jihomoravané v posledních kolech bojují o co nejlepší pozici do předkola play off, Pardubice mají již zajištěné vítězství v základní části a po dnešním utkání přeberou Pohár Jaroslava Pouzara.

Kromě toho diváci uvidí souboj možná vůbec nejlepších gólmanů v extralize. Brněnskou kasu bude totiž hájit Dominik Furch, do té pardubické se postaví Roman Will.

Vincour

Rozhodčí: Šír (CZE), Mrkva (CZE) - Svoboda (CZE), Hynek (CZE)
Počet diváků: 10 194

0:12

První buly zápasu pro sebe získala Kometa a hned se vydala do útoku, střelu Pospíšila z pravého křídla ale Roman Will zvládl vyrazit.

0:58

První pokus také na pardubické straně, Kousalova střela ale nemířila přesně.

1:48

Kolářovo prudké nahození od modré čáry bylo sraženo do rohu hřiště.

2:47

Sedlák si vyměnil puk s Ciencialou, ale jeho střelu měl Fruch pod kontrolou, záhy neuspěl ani Tomáš Hyka.

3:20

Dopředu se vydal brněnský Andrej Kollár, ale jeho pokus zblokoval Tomáš Dvořák.

3:51

Zakázané uvolnění Dynama.

3:56

Hned po vhazování zkoušel pálit Radek Kučeřík, Will ale jeho pokus vyrazil a následně schoval do lapačky puk odražený od zadního mantinelu.

5:17

Jan Košťálek zkoušel dlouhou přihrávkou rozjet Tomáše Hyku, ale bylo z toho pouze další zakázané uvolnění domácích.

5:32

Sedlák přenechal puk Hykovi, který to zkusil z úhlu, ale Fruch byl připravený.

6:23

Will vyrazil střelu Ondráčka z levého křídla.

7:21

Další pardubické zakázané uvolnění.

8:03

Rozhodčí řešili drobný problém s ledovou plochou a následuje komerční pauza.

8:03

Pracovníci enteria areny stále pracují na ledové ploše, možná řeší problém s mantinelem. Včera večer zde své utkání hrála česká basketbalová reprezentace s Francií a evidentně zůstaly nedostatky.

8:20

Pokračujeme ve hře, mezi beky dostal přihrávku Adam Zbořil, ale nezvládl zpracovat puk a Willa příliš neohrozil.

9:02

Dvořákovo nahození od modré sbírá do lapačky Dominik Furch.

9:30

Vyloučen hráč Marek Hrbas (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění
Domácí budou hrát první přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Marek Hrbas.

9:39

Dynamo se však těsně po buly samo vyhnalo z pásma.

9:56

Na cestě zpět do útoku zase domácí zastavuje ofsajd.

10:50

Přesilovka se Dynamu vůbec nedaří, Kometa vyhazuje kotouč.

11:35

V závěru přesilovky Sedlák zpoza branky dobře našel Patrika Poulíčka, ten ale z první trefil pouze Dominika Furcha.

11:55

Jan Mandát (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Adam Musil a Ondřej Vála. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:0
Dynamo ale přece jen zvládlo vytěžit alespoň malý tlak z přesilovky a jde do vedení! Od mantinelu si do mezikruží dobře navedl puk Jan Mandát a dává svůj první gól po návratu do sestavy pardubického áčka!

12:18

Chvíli po něm to z mezikruží nebezpečně zkoušel David Musil, ale Furch již stihl zareagovat. Následuje komerční pauza.

12:18

Dnešní zápas v enteria areně sleduje kouč české hokejové reprezentace Kari Jalonen a přítomen je i Jaroslav Pouzar, který bude Dynamu po zápase předávat zmíněný pohár pro vítěze základní části.

12:48

Za pardubickou obranu se dostal Jakub Flek, který ještě předkládal kotouč před prázdnou branku pro Andreje Kollára, ale ten netrefil!

13:53

Z otočky to na pravém křídle zkoušel David Cienciala, ale netrefil branku.

15:15

Kometa dotírá v útočném pásmu, ale Will zatím moc práce neměl.

16:10

Od modré pálil Marek Hrbas a jeho rána byla dvakrát tečována, Will chvíli nevěděl, kde je puk, ale nakonec jej objevil.

17:55

Vyloučen hráč Matej Paulovič (Pardubice), 2 min. za Podražení
První přesilovka také pro Brno. Matej Paulovič usedne na trestnou lavici na dvě minuty za podrážení.

18:08

Tvrdá rána Kundrátka z první byla sražena do ochranné sítě.

18:37

Holík našel v pozici obránce Adama Zbořila, který okamžitě střílel, ale Will puk zkrotil.

18:57

Až za Furcha odvezl puk Adam Musil a našetřil pár vteřin pro domácí.

19:35

Ofsajd Komety.

19:46

Další tvrdou ránu z první si nachystal Tomáš Kundrátek a mířil jen těsně vedle!

20:00

Kometa tak nabídnutou přesilovku nevyužila a po první třetině vede pardubické Dynamo. Prvním gólem za áčko po dvouletém distancu se ve 12. minutě prosadil Jan Mandát.

20:49

Rozjetý Ďaloga měl k sobě před Willem k ruce ještě spoluhráče, ale vzal zakončení na sebe a netrefil branku.

21:55

Dynamo využilo špatné Furchovy rozehrávky, zakombinovalo v útočném pásmu a volný prostor se otevřel před Janem Kolářem, který ale těsně minul!

22:22

Na modré napřáhl také Peter Čerešňák, ale tvrdou ranou trefil jen Furcha.

23:32

Chybu v rozehrávce vyrobila také domácí obrana, ale dva útočníci Komety nedokázali dostat puk za trochu dezorientovaného Willa!

23:43

Ofsajd Dynama.

24:26

Radil vozí na zádech dva soupeře v útočném pásmu Pardubic, ale do zakončení se nedostal.

24:46

Velký tlak druhé domácí formace vyústil v prudkou střelu Roberta Kousala na pravém křídle, ale Furch se proti němu zvládl skvěle přesunout!

25:16

Kometa v ofsajdu.

25:36

Košťálkův pokus od modré skončil v ochranné síti za Furchem.

26:09

Pospíšil byl úplně sám před Willem, ale hledal ještě Kollára a ten puk vůbec neočekával.

26:24

Zakázané uvolnění Pardubic.

27:25

Will vyrazil pokus Strömberga z levého křídla.

28:20

Zmatku ve středním pásmu využil Jakub Flek, který se vydal do brejku, ale trefil Willovu lapačku!

29:02

Hrbasova rána od modré byla tečována mimo.

30:03

Kometa dostala Dynamo pod tlak a zamkla jej v obranném pásmu.

30:32

Tomáš Zeman byl bez hokejky, ale vkleče dokázal rukavicí dostat puk ven z pásma.

31:10

Zakázané uvolnění Komety.

31:33

Po buly to z úhlu zkoušel Tomáš Vondráček, ale netrefil branku.

32:56

Po tlaku Dynama v útočném pásmu po pravém křídle ujel Kristián Pospíšil a jen těsně přestřelil branku!

33:12

Další zakázané uvolnění hostů.

34:09

U mantinelu v útočném pásmu domácích se hraje hodně tvrdě, ale Furch je bez práce.

35:11

Vyloučen hráč David Musil (Pardubice), 2 min. za Podražení
Po komerční pauze si Kometa zahraje další přesilovku, David Musil dostává dvě minuty za podrážení.

35:47

Pospíšilova střela z pravého kruhu prolétla kolem Willa.

36:16

Na modré ke tvrdé střele napřáhl Radek Kučeřík, ale Will ji vyrazil.

37:13

Závěr oslabení Dynamo dohrálo za Furchem a už je kompletní.

37:27

Pro přihrávku si do mezikruží sjel Tomáš Hyka, ale z první napálil jen Furcha!

37:42

37:50

Nahození od modré čáry sbírá Furch do lapačky.

38:54

Ďaloga mezi kruhy předkládal puk Flekovi na pravé křídlo, ale ten tvrdou ranou minul!

39:12

Na levém kruhu pro vhazování tvrdě z první pálil Petr Holík, ale Will byl připraven.

39:44

Zakázané uvolnění Brna.

39:49

Po vhazování tvrdě od modré pálil Ondřej Vála, ale Furch má puk v lapačce.

40:00

Ve druhé třetině jsme byli svědky několika velkých šancí na obou stranách, ale gól nepadl a Dynamo tak stále vede 1:0.

40:23

Rozjetý Cienciala dostal puk do jízdy a hledal ještě Lukáše Sedláka, ten ale nezpracoval.

40:28

40:41

Zohorna těsně před Furchem tečoval Dvořákovo nahození od modré, ale gólman Komety zvládl zareagovat!

41:17

Vyloučen hráč Jan Košťálek (Pardubice), 2 min. za Podražení
Zkraje třetiny si Kometa zahraje znovu početní výhodu. Jan Košťálek dostává dvě minuty za podrážení.

41:26

Hned po buly domácí dostali puk až k Furchovi.

43:24

Dynamo oslabení zvládlo úplně v klidu a je kompletní.

43:54

Brno se i v pěti drželo v útočném pásmu, nakonec jej ale zastavil ofsajd.

44:08

Adam Zbořil (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Marek Ďaloga. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:1
Po buly však hosté znovu najeli do útoku a máme vyrovnáno! Od modré čáry nahodil puk Marek Ďaloga a za Willa jej usměrnil Adam Zbořil. 1:1!

45:34

Na pravém křídle se otevřel prostor pro Jana Ščotku, ale Will jeho pokus srazil do rohu hřiště.

45:58

Martin Zaťovič (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Eduard Šalé. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:2
Kometa však krátce na to otáčí stav zápasu! Martin Zaťovič nejprve dobře udržel puk před domácím obráncem, nahrál Eduardu Šalému, který však volnému Zaťovičovi okamžitě vrátil puk před branku a je to 2:1 pro hosty!

46:15

Furch vyráží nahození od modré čáry.

47:02

Na 3:1 pro Kometu mohl zvyšoval úplně volný Adam Zbořil, který dostal puk do mezikruží, ale trefil jen dobře postaveného Willa!

47:34

Zakázané uvolnění domácích.

48:13

Rozjetý Ďaloga se zbavil Sedláka a vypadalo to, že zaveze puk do útočného pásma Komety, v něm ale dostal tvrdý hit od Košťálka a hraje Dynamo.

49:31

50:00

Na ledě se začíná přiostřovat, u mantinelu jsou k vidění tvrdé souboje.

50:36

Z pravého křídla to zkoušel Ondřej Vála, ale Furch byl připravený.

50:36

Dnešní zápas sleduje vyprodaná enteria arena, dorazilo 10 194 lidí.

51:06

Vondráček pálil těsně mimo z levého kruhu pro vhazování!

51:57

Trest týmu (Kometa), 2 min. za Nesportovní chování
Dynamo může vyrovnat v přesilovce. Na dvě minuty za nesportovní chování dostává střídačka Komety a ta bude hrát ve čtyřech. Dvě minuty odpyká Kristián Pospíšil.

53:17

Dynamo si vytvořilo tlak v pásmu, zakončení Radila i Pauloviče si ale pohlídal Furch.

53:45

V mezikruží měl napřaženo Lukáš Sedlák, ale střela mu nesedla.

55:15

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče
Přesilovka také pro Kometu. Tomáš Zohorna dostává dvě minuty za držení.

55:44

Dvě rány z pravé strany si nachystal Pospíšil, jedna šla mimo, druhou si pohlídal Will.

56:03

Dynamo vyhazuje kotouč.

56:11

Andrej Kollár (Kometa) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jakub Flek a Radek Kučeřík. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:3
A o vítězi dnešního zápasu je pravděpodobně jasno! Do útočného pásma vletěl rozjetý Andrej Kollár a razantní střelou o tyčku přes obránce nedal Willovi žádnou šanci.

56:46

Na 4:1 mohl dávat Luboš Horký, jeho tvrdou ránu z první ale Will vyrazil!

57:04

Vincour těsně vedle tečoval nahození od modré.

57:58

Vyloučen hráč Jan Ščotka (Kometa), 2 min. za Hákování
Ještě jedna přesilovka pro Dynamo. Jan Ščotka dostává dvě minuty za hákování.

57:58

Dynamo bere oddechový čas, Will zůstane na střídačce a domácí budou hrát v šesti.

58:27

Dynamo má velký tlak v útočném pásmu, Hyka mohl pálit do prázdné, ale střela mu nesedla.

58:53

Kometa vyhazuje kotouč.

59:18

Přihrávku na střelu z první dostal Paulovič, ale trefil jen připraveného Furcha.

59:41

Dynamo se drží v útočném pásmu, ale dnešní zápas už nevyhraje. Další střela končí v ochranné síti.

60:00

Dynamo tak sice přebere Pohár Jaroslava Pouzara pro vítěze základní části, ceremoniál mu ale zhořkne, jelikož Kometa po dvou gólech za dvě minuty dokázala otočit vývoj zápasu a vyhrát 3:1. Pardubicím tak utekla i možnost překonání bodového rekordu v základní části.

60:00

Na ledové ploše už je připraven červený koberec a ředitel klubové asociace s Jaroslavem Pouzarem přinášejí pohár pro vítěze základní části.

60:00

Vedle poháru Dynamo také obdrží od Tipsportu šek na půl milionu korun.

60:00

Pohár by měl převzít kapitán Dynama Patrik Poulíček, z pověrčivosti na něj ale nechce sahat a probíhá jen focení.

62:00

Za Dynamo pohár přebírá syna majitele klubu Petra Dědka. Pardubičtí hráči se ještě s pohárem vyfotí před jižní tribunou plnou skalních příznivců a ceremoniál skončí. Ode mě je to pro dnešek vše, pěkný víkend vám z enteria areny přeje Marek Votke.

10. ledna 2024 18:00Kometa-Pardubice 6:7P
7. ledna 2024 17:00Pardubice-Kometa 3:4P
24. listopadu 2023 18:00Kometa-Pardubice 4:3P
6. října 2023 18:00Pardubice-Kometa 5:3
24. února 2023 18:00Pardubice-Kometa 1:3
8. ledna 2023 17:00Kometa-Pardubice 1:4
27. listopadu 2022 17:00Pardubice-Kometa 4:3N
13. října 2022 18:00Kometa-Pardubice 4:3P