Hezké nedělní odpoledne všem hokejovým příznivcům. Extraliga má dnes na programu poslední kolo základní části, společně se budeme věnovat souboji mezi Litvínovem a Olomoucí. Začínáme v 16.30.

Severočeši mají před koncem základní části solidní formu. Aktuálně zvládli už pět zápasů v řadě, v pátek dokázali uspět na ledě vedoucích Pardubic. Cenné vítězství 3:2 zajistil v samostatných nájezdech Patrik Zdráhal.

Naopak Olomouc se trápí. Tři body nezískala od pátého února, z posledních čtyř zápasů uzmula jediný bod a navíc se ze hry prosadila pouze jednou. S nulou v kolonce gólů odešla z utkání s Hradcem Králové (0:4), brněnskou Kometou (0:3) a Třincem (0:5).

Oba týmy se dnes ještě mohou pohnout v tabulce. Litvínov skončí mezi desátým a dvanáctým místem, záleží na výsledcích Mladé Boleslavi a Plzně. Sedmá Olomouc se může o místo propadnout, ale o výhodu odstartovat sérii předkola na domácím ledě už nepřijde.

Tomeček

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Šindel (CZE) - Hynek (CZE), Frodl (CZE)
Počet diváků: 3 884

Hráči obou celků jsou již na ledě, za malý okamžik padne úvodní vhazování.

0:19

Hlava se snažil probít do útočné třetiny, ale proti dvěma obráncům Olomouce neměl šanci uspět.

0:46

Od levého mantinelu vypálil Musil. Tomek jeho střelu v pohodě lapil.

1:07

Galvasovo nahození od modré čáry na bránu nezamířilo. Hosté jsou však i nadále v útočném pásmu.

1:48

Z mezikruží zakončil Michal Gut, první úspěšný zákrok si připsal také Lukáš.

2:24

Vyloučen hráč Jiří Fronk (Litvínov), 2 min. za Vysoká hůl

2:53

Dalibor Řezníček tvrdě vypálil od modré čáry, Tomka ovšem neohrozil.

3:17

Dobrou práci odvedl Hlava, jenž vyvezl kotouč na útočnou polovinu. Tím našetřil několik drahocenným sekund.

3:54

Kudrna zblokoval ránu Škůrka a poté sám vyhodil puk.

4:22

Gut se protáhl po levém křídle a zakončil z úhlu. Lukáš byl připraven.

4:59

Litvínovští přečkali první oslabení a nyní kombinují v útočné třetině.

5:20

Jurčík zahrál vysokou holí, hra je tak vykázána do středního pásma.

5:42

Andrej Kudrna (Litvínov) vstřelil branku (21. gól v sezóně), asistence Nicolas Hlava a Matúš Sukeľ. Stav zápasu Litvínov - Olomouc 1:0
Domácí se rychle ujímají vedení! Hlava vybojoval puk a poté ho předložil před bránu Andreji Kudrnovi, který střelou pod břevno nedal Lukášovi šanci.

6:08

Menšík překročil modrou čáru dřív než jeho spoluhráč s kotoučem a je pískán ofsajd. Následuje první komerční přestávka.

6:20

Řezníček nahazoval puk ještě před červenou čárou, píská se icing.

6:41

Hosté se dostali do přečíslení, jenže Maťašovský nedokázal po nahrávce Kučery zakončit.

7:22

Lukáš Mareš (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Silvester Kusko a Pavel Musil. Stav zápasu Litvínov - Olomouc 1:1
A máme srovnáno. Lukáš Mareš dostal spoustu prostoru na levé straně a přesně mířenou střelou zápěstím překonal Tomka.

7:52

Litvínov se nastěhoval do útočného pásma, zatím je to ale bez střelby.

8:15

Sukel se ocitl v brankovišti, a proto hlavní sudí přerušil hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

8:43

Helt nedosáhl na prudký pas Zemana, zakázané uvolnění domácích.

8:57

Před brankou byl chvilku volný Straka, ovšem Gut na něj puk nedostal.

9:13

Krátce po vhazování tvrdě vypálil Estephan a Lukáš měl plné ruce práce. Kotouč ale betonem vyrazil.

9:37

Vyloučen hráč Lukáš Anděl (Olomouc), 2 min. za Sekání

10:07

Litvínovu první přesilovka vůbec nevychází, zatím se nemůže usadit v pásmu.

10:42

Zdráhal podklouzl a díky tomu se puku ujal Řezníček, který okamžitě vyhodil přes všechny čáry.

11:22

Hlava to zkusil z pravého kruhu, Lukáš si připsal snadný zákrok.

11:30

Před brankou Olomouce se strhla menší potyčka. Vše se každopádně obešlo bez vyloučení.

12:11

Anděl se po návratu z trestné lavice hned zapojil do hry. Těsně za modrou čárou byl však zastaven Demelem.

12:39

Klimek to lišácky zkusil zpoza brány, Tomka ale nepřekvapil.

13:08

Tomeček se odvážně pustil mezi dva protihráče, nicméně o puk rychle přišel.

13:47

Rutar se nyní nedohodl s Řezníčkem a díky jejich zaváhání mohou domácí kombinovat v útočném pásmu.

14:16

Puk v ochranné síti, vhazovat se bude po levici Jana Lukáše.

14:32

Škůrkovo nahození před Tomkem nepříjemně skočilo. Naštěstí pro domácí si však slovenský gólman poradil.

15:01

Čárový rozhodčí signalizoval ofsajd, a Musil tak nemohl pokračovat v napadání.

15:41

Mareš se obětavě vrhnul proti střele Freibergse a srazil jeho pokus do rohu.

16:22

Strejček pod tlakem nepřesně rozehrál a je z toho icing. Vhazovat se bude před Tomkem.

16:43

Lukáš neměl se střelou Kudrny žádný problém a připsal si rutinní zákrok.

16:58

Postup Litvínova byl zastaven čárovým rozhodčím, Wesley byl až příliš rychlý.

17:25

Vyloučen hráč Petr Strapáč (Olomouc), 2 min. za Hrubost

17:25

Vyloučen hráč Matúš Sukeľ (Litvínov), 2 min. za Hrubost

17:44

Hra ve čtyřech zatím lépe vychází Olomouci, která momentálně kombinuje před Tomkem.

18:11

Zdráhal nedal přesnou přihrávku na modrou a Strejček musel vyjet do střední třetiny.

18:51

Mareš se po zisku kotouče schoval za brankou. Jeho spoluhráči tak mohou v klidu vystřídat.

19:02

Strejček zakončil z mezikruží, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

19:46

Zakázané uvolnění Hanáků, vhazovat se tedy bude před bránou Jana Lukáše.

20:00

Je za námi úvodní třetina, po níž platí remízový stav. Skóre otevřel domácí Kudrna, jenž Lukáše překonal svižnou ranou pod břevno. Vedení Litvínova však netrvalo dlouho, po necelých dvou minutách srovnal Mareš.

20:11

Kotouč opustil hrací plochu, buly ve středním pásmu.

20:24

Musilova svižná rána od levé mantinelu prolétla těsně kolem vzdálenější tyče.

20:53

Kucsera šel k zemi po souboji se Zemanem. O faul se ale dle názoru hlavního arbitra nejednalo.

21:21

Klimek se uvolnil na levém křídle, přes Freibergse ale nezakončil.

21:49

Fronk se vydal napadat rozehrávku Olomouce, na střídačku však odjížděl s nepořízenou.

22:30

Jeden z hráčů Olomouce se dopustil přihrávky rukou. Vhazovat se bude před Lukášem.

22:45

Šaldovo nahození od modré čáry srazil do rohu dobře postavený Škůrek.

23:07

Olomouc drží kotouč ve své moci a snaží se rozpohybovat defenzivu svého soupeře.

23:57

Odražený kotouč si našel Jaks, jenž následně pořádně protáhl Jana Lukáše.

24:17

Vyloučen hráč Nicolas Hlava (Litvínov), 2 min. za Podražení

24:19

Krátce po vhazování to zkusil Černý. Tomek však jeho střelecký pokus kryl betonem.

24:50

Helt měl kotouč na hokejce, ale vyhodit nedokázal. Tlak Olomouce pokračuje.

25:06

Musil si vyjel před bránu a chtěl zakončit pod horní tyč, Tomka však nepřekonal.

25:16

A další zákrok Tomka, tentokrát si poradil se střelou Kucsery z levé strany.

25:41

Domácí se v oslabení vydali do útoku, nicméně Jurčíka těsně za modrou čárou odzbrojil Galvas.

26:13

Přesilovka hostů pomalu končí, Litvínov zvládl oslabení na výbornou.

26:58

Estephan si vyjel od mantinelu a napřáhl k tvrdé ráně, kterou zblokoval Mareš.

27:22

Stránský si neporozuměl s Hlavou a po jejich neshodě mohou hrát hosté.

27:46

Šimon Stránský (Litvínov) vstřelil branku (8. gól v sezóně). Stav zápasu Litvínov - Olomouc 2:1
Litvínov se podruhé v utkání dostává do vedení. Šimon Stránský ujel po levém křídle a z kruhu zakončil přesně nad Lukášův beton.

28:12

Domácí jsou nastěhovaní v útočném pásmu, ale zatím Lukáše neohrozili.

28:56

Puk vylétl na tribunu a hra je přerušena. Znovu se rozběhne po reklamní přestávce.

29:09

Strapáč nedostal kotouč z pásma a poté to od modré zkusil Zeman. Lukáš jeho střelu dobře viděl a v pohodě zasáhl.

29:34

Po střele od modré se k dorážce snažil dostat Gut, ovšem puk mu přeskočil hokejku.

30:04

Domácí jsou v posledních minutách aktivnější, Tomek je poměrně dlouho bez práce.

30:42

Černý osvobodil Olomouc jen za cenu zakázaného uvolnění, hra se tak opět stěhuje před Jana Lukáše.

31:03

Mezi kruhy byl chvilku volný Straka, nicméně Fronk na něj puk neprocpal.

31:18

Vyloučen hráč Pavel Musil (Olomouc), 2 min. za Podražení

31:31

Po svižné a přesné kombinace pálil těsně vedle Zdráhal.

32:01

Další pokus Zdráhala už tak nebezpečný nebyl a kotouč navíc vycestoval do středního pásma.

32:24

Nicolas Hlava (Litvínov) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Janis Jaks a Šimon Stránský. Stav zápasu Litvínov - Olomouc 3:1
Litvínov využívá přesilovku a odskakuje Olomouci na rozdíl dvou gólů. Od modré čáry nahodil puk na bránu Jaks a díky lehké teči Nicolase Hlavy skončil puk za zády Lukáše.

32:58

Tomek si po delší době sáhl na kotouč a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

33:07

Vyloučen hráč David Škůrek (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče

33:32

Petr Straka si nabruslil do palebné pozice a tvrdou střelou zaměstnal Lukáše.

34:00

Z podobné pozice pálil také Kudrna, olomoucký brankář byl ale znovu pozorný.

34:24

Hlava nabízel kotouč před bránu, kde na něj o kousek nedosáhl Kudrna.

35:07

Litvínov sehrál další dobrou přesilovku, tentokrát to však bylo bez gólu.

35:33

Olomouc se až teď dostala ze své obranné třetiny, a tak může konečně vystřídat.

36:32

Anděl ujel do přečíslení s Menšíkem. Druhý jmenovaný mohl zakončit do prázdné branky, jenže puk netrefil.

36:55

Klimkova nepovedená střela skončila v Tomkově lapačce, který raději nerozehrál a přerušil hru.

37:14

Kučera udržel puk v útočném pásmu, takže Olomouc může dál kombinovat.

37:38

Kusko udržel na zádech Strejčka a poté nabil Černému, jenž ranou z první branku minul.

38:00

Wesley vyhodil kotouč na tribunu, ale naštěstí pro něj tam byla teč napadajícího Anděla.

38:19

Tomek si připisuje další zákrok, střelu Kucsery vyrazil do rohu.

38:42

Vyloučen hráč Matúš Sukeľ (Litvínov), 2 min. za Podražení

38:59

Škůrek tvrdě vypálil od modré čáry, jeho pokus však obětavě zblokoval Strejček.

39:19

Jurčík vystihl pas Škůrka a poté založil brejk, který zakončil Radim Šalda střelou nad branku.

39:38

Hanákům tato přesilovka moc nevychází, nyní jejich postup zastavil ofsajd.

40:00

Po druhé třetině odchází do kabin spokojenější domácí, kteří se dvakrát prosadili a odskočili svému soupeři. O gól na 2:1 se postaral Šimon Stránský a litvínovský náskok pak navýšil Nicolas Hlava, který v přesilové hře umně tečoval nahození Jakse.

40:13

Hosté vstoupili do poslední periody s jedním hráčem navíc. Zatím se jim ale nedaří přejít do útočného pásma.

40:49

Ránu Klimka v pohodě kryl brankář Tomek. Vhazování v obranné třetině Litvínova.

40:57

Další nahození vyslal na domácího brankáře Mareš. Olomoucký bek se ale druhého přesného zásahu v tomto utkání nedočkal.

41:24

Estephan vyvezl puk za polovinu hřiště a po nahození odjel na střídačku.

41:55

Do skákavého kotouče se chtěl opřít Stránský, který však puk na bránu neposlal.

42:26

Puk v ochranné síti, vhazovat se bude před Janem Lukáše.

42:36

Denis Zeman to zkusil od modré čáry, avšak prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

43:02

Jurčík se vydal forčekovat a díky jeho dobré práci mohou s pukem hrát domácí.

43:32

Po několika nepřesnostech se kotouče zmocnil Strapáč, jenž uklidnil hru zpětným pasem na Rutara.

44:03

Domácí jsou si dobře vědomi svého náskoku, a proto se snaží vycházet ze zabezpečené defenzivy.

44:21

Zdráhal se proháčkoval mezi obránci a vypálil, na Lukáše si však nepřišel.

45:02

V dobré palebné pozice se ocitl Kučera, jenže puk mu odskočil od hokejky. Následně ho vytlačil k mantinelu Strejček.

45:24

Od modré čáry vypálil Bambula a Tomek schoval kotouč ve své lapačce.

45:43

Po vyhraném vhazování rychle vystřelil Musil. Puk však jen prolétl kolem vzdálenější tyče.

46:00

Demel jen lehce posunul puk do středního pásma a Gut pak vyhnal Škůrka za bránu.

46:24

Olomouci se pomalu krátí čas a na nějaký obrat ve skóre to zatím nevypadá.

47:18

Tomeček se protáhl kolem Jakse, jenže jeho následně zakončení bylo velmi nepřesné.

47:46

Hlava udržel puk proti dvěma soupeřům a poté nahrál do šance Šaldovi, který ale promáchl.

48:00

Po tvrdém ataku Škůrka zůstal na ledě ležet Radim Šalda, za kterým už míří lékař domácího celku.

48:00

Vyloučen hráč David Škůrek (Olomouc), 5+20 min. za Vražení na hrazení

48:03

Litvínov nezačíná dlouhou přesilovku ideálně, Černý hned po vhazování vyhodil puk přes všechny čáry.

48:37

Stejně dobře zapracoval o chvilku později také Anděl. Olomouc se zatím v klidu brání.

49:06

Jaks tvrdě vypálil od modré, Lukáš ale jeho ránu nadvakrát zlikvidoval.

49:32

Domácí jsou usazení v útočném pásmu, jejich kombinace ke střele zatím nevede.

49:57

Estephan se natahoval po střílené nahrávce Jakse, ovšem pár centimetrů mu chybělo.

50:15

Janis Jaks (Litvínov) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Michal Gut a Andrej Kudrna. Stav zápasu Litvínov - Olomouc 4:1
Litvínov využívá přesilovku a zdá se, že o výhru ho už nemůže nic připravit. Janis Jaks obdržel přihrávku mezi kruhy a dobře umístěnou ranou rozvlnil síť.

50:54

Početní převaha domácího celku i nadále pokračuje, Olomouc se stále musí bránit.

51:24

Z pravého kruhu vypálil z první Freibergs. Jeho pokus ale zablokoval Galvas.

51:58

Nicolas Hlava (Litvínov) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Šimon Stránský a Ralfs Freibergs. Stav zápasu Litvínov - Olomouc 5:1
A máme tu pátý gól v síti Olomouce. Stránský na sebe natáhl obránce a poté milimetrově přesným pasem vybídl ke skórování Nicolase Hlavu, jenž zakončil do prázdné brány.

52:24

Jaks nabil Estephanovi, jehož střelu Lukáš vyrazil. Domácí zůstávají v útočném pásmu.

52:58

Estephan zakončoval z levého kruhu a orazítkoval tyč.

53:07

Anděl se vydal do brejku a také on nastřelil brankovou konstrukci.

53:39

Jurčík navezl kotouč před bránu a po krátkém závaru je hra přerušena, Lukáš má puk ve své moci.

53:43

Po skončení poslední komerční přestávky hned pálil Straka. Bránu však minul.

54:02

Lukáš si nyní připsal snadný zákrok, když lapačkou zastavil nahození Strejčka.

54:13

Havelkovo nahození srazil do ochranné sítě Anděl. Vhazovat se tedy bude před Janem Lukášem.

54:22

Litvínov si závěrečné minuty zkušeně hlídá a nepouští hosty do svého pásma.

54:51

Wesley se prezentoval povedenou individuální akcí, které chybělo jen přesnější zakončení.

55:16

Vyloučen hráč Denis Zeman (Litvínov), 2 min. za Nedovolené bránění

55:40

Musilovo nahození skončilo u Strejčka a ten bez problémů vyhodil puk z pásma.

56:23

Demel tentokrát neodklidil kotouč do bezpečí a Olomouc může kombinovat kolem Tomkovy branky.

56:55

Mareš napřáhl k tvrdé ráně, kterou Tomek skryl ve výstroji.

57:02

Přesilovka Olomouce za chvíli skončí a puk je za Lukášovou brankou.

57:40

Domácí si vybírají oddechový čas.

58:06

Helt za brankou bojoval o kotouč, ale ze skrumáže s ním vyjel hostující bek Černý.

58:22

Parádní zákrok teď předvedl Tomek, jenž si našel tvrdou ránu Kuska.

58:52

Řezníčkovo nahození se od Kudrny odrazilo do středního pásma, kde se puku zmocnil Rutar.

59:02

Rutarovo nahození skončilo až v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:25

Litvínovu se daří dohrávat závěr utkání v útočném pásmu.

59:53

Havelka mohl ještě přidat šestý gól, jenže se svou šancí nenaložil dobře a branku minul.

60:00

Je konec a Litvínov poráží Olomouc poměrem 5:1. Domácí si ve třetí třetině svůj náskok hlídali a díky pětiminutové přesilovce ještě dvakrát skórovali, na 4:1 zvyšoval Jaks a o chvilku později uzavřel střelecký účet tohoto zápasu Hlava.

60:00

Litvínov díky zisku tří bodů poskočil na jedenácté místo a v předkole play-off vyzve Třinec. Olomouc obsadila v základní části osmou pozici, takže narazí na deváté Karlovy Vary.

3. března 2024 16:30Olomouc-Litvínov 3:4N
23. ledna 2024 17:30Litvínov-Olomouc 4:1
8. prosince 2023 17:30Litvínov-Olomouc 1:2P
22. října 2023 17:00Olomouc-Litvínov 2:1
5. března 2023 16:30Litvínov-Olomouc 5:1
20. ledna 2023 18:00Olomouc-Litvínov 1:8
4. prosince 2022 15:30Litvínov-Olomouc 5:3
21. října 2022 18:00Olomouc-Litvínov 5:3