Vítám vás u dalšího online přenosu z extraligového zápasu, tentokrát mezi Olomoucí a Pardubicemi. Hlavními rozhodčími dnešního zápasu jsou René Hradil a Tomáš Cabák.

Po pětidenní zápasové pauze zaviněné poruchou rolby v Karlových Varech vyzve jediný dosud neporažený extraligový celek na domácím hřišti pardubické Dynamo.

Olomouc ve třech dosavadních zápasech inkasovala pouze dvě branky, poměrně konstantní výkony však podávají i Pardubice. V minulém kole sice nestačily na Mladou Boleslav 2:3 po prodloužení, i tak ale bodovaly, stejně jako v každém předchozím zápase.

V pardubické brance bude poprvé v letošní extraligové sezoně stát Dominik Frodl, do čtvrté formace se vrátil Daniel Rákos z pardubické rezervy, nahradil Ondřeje Rohlíka.

Koffer

Rozhodčí: Hradil (CZE) - Gebauer (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 4 665

0:32

Nahozením zpoza branky zkusil na úvod Konráda překvapit Tomáš Zohorna, ale olomoucký gólman má první zákrok.

1:43

Letošní první zákrok si připsal také Dominik Frodl, nebyl ovšem nijak náročný, protože Frodl jen ukryl do lapačky nahození ze středního pásma.

2:20

Kunc posílal z pravého křídla před Frodla nebezpečnou bekhendovou přihrávku, ale najíždějící Knotek na ni nedosáhl.

2:36

Vyloučen hráč Filip Koffer (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče
Olomouc si vyzkouší první přesilovku, Filip Koffer totiž inkasuje dvě minuty za držení.

2:59

Mezi kruhy vypálil z první Jiří Ondrušek, ale Frodl jeho pokus vyrazil.

3:14

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2 min. za Hákování
Síly na ledě se ovšem vyrovnají. Olomouc totiž posílá do čtyř právě Ondrušek, který dostává dvě minuty za hákování.

3:55

Do útočného pásma zavezl puk David Cienciala a zkoušel hledal Jana Košťálka, ten ale na puk nedosáhl.

4:12

Další zákrok má Dominik Frodl, před kterým dotíral Jan Knotek a hostující gólman musel schovat puk do lapačky.

4:33

Hra ve čtyřech více sedí Hanákům, další střelu si chystal Lukáš Klimek, ale zblokoval ji David Musil.

4:36

Frodl má další zákrok po nahození Švrčka, v tu chvíli už běží zkrácená pardubická přesilovka.

5:15

Z první stihl vypálit Matej Paulovič, ale Konrád měl dobrý výhled a vyrazil. Olomouc už je kompletní.

6:44

Přihrávku do mezikruží dostal úplně volný Lukáš Klimek, který okamžitě vypálil, ale netrefil bránu!

7:16

V další šanci Lukáš Klimek trefuje tyč! Olomouc motá Dynamo v obranném pásmu.

7:35

Vyloučen hráč Ondřej Vála (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče
Tlak navíc může vyústit v další olomoucké přesilovce, Ondřej Vála dostává dvě minuty za držení.

7:42

Hned po buly Dynamo vyhazuje puk až za Konráda.

8:21

Z první od modré pálil Ondrušek, ale rána neprošla.

8:38

Tvrdou ránu z pravého kruhu si připravil také Jan Káňa, ale nemířil přesně.

8:56

Díky dobré práci Dominika Frodla s hokejkou Dynamo znovu dostalo puk do středního pásma.

9:45

Dynamo je v plném počtu, oslabení zvládlo bez větších problémů.

9:49

Záhy ovšem znovu za Frodlem zvonila tyč, kterou trefil někdejší pardubický útočník Lukáš Nahodil!

10:22

Radil posílal bekhendem puk před prázdnou bránu Olomouce, ale nikdo jej nevyzvedl.

11:29

Další útok Olomouce zastavuje ofsajd.

12:44

Košťálek měl před sebou hodně prostoru, ale místo střely volil přihrávku pro Tomáše Zohornu, který Konráda příliš neohrozil.

13:21

Na pravém křídle Olomouc zapomněla na Roberta Říčku, ale jeho rána prolétla jen kolem brány.

14:33

Robert Kousal (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Patrik Poulíček. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 0:1
Robert Kousal dobře udržel útočné pásmo pro Dynamo a ke střelám se tak mohli postupně dostat Matej Paulovič s Patrikem Poulíčkem, nakonec ale zafungovala až dorážka prvního jmenovaného a Dynamo vede 1:0!

15:04

Radil zkoušel Konráda překvapit z blízka bekhendem, ale puk prolétl kolem brány.

16:10

S vedoucím gólem Dynamo výrazně zlepšilo pohyb a Olomouc má poměrně velké problémy s rozehrávkou.

17:57

Vyloučen hráč Ondřej Vála (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
V závěru první třetiny si Olomouc zahraje další přesilovku. Na trestnou lavici znovu putuje Ondřej Vála, jenž dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

18:33

Z první pálil Kunc, ale Frodl se dobře přesunul a vyrazil.

18:59

Další střela Kunce z pravého křídla letěla do rohu a následně se puk po mantinelu dovezl až ke Konrádovi.

19:54

Bambula mohl z pravého křídla pálit do odkryté brány, ale na špatném ledě mu puk přeskočil hokejku!

20:00

Olomouc do zápasu vstoupila hodně slušně a Dynamu několikrát zatopila nejen v přesilovkách, dvakrát dokonce trefila tyč. Vede však pardubické Dynamo, když se v 15. minutě prosadil Robert Kousal.

20:51

Říčka mohl využít špatné olomoucké rozehrávky, ale bekhendem nemířil přesně.

21:08

Od modré nepřesně pálil Tomáš Dvořák.

21:24

Vyloučen hráč Robert Říčka (Pardubice), 2+2 min. za Vysoká hůl
Olomouc dostává nabídku další přesilovky, a to dokonce čtyřminutové. Za vysokou hůl je totiž dostává Robert Říčka.

21:49

Od modré nahazoval puk Rašner, Frodl jej ale srazil do rohu.

22:20

Paulovičovi se podařilo puk vyhodit až za Konráda.

22:43

Hodně prostoru měl před sebou Jan Káňa, připravil si puk na střelu, ale nakonec vůbec nemířil přesně.

23:18

Jan Káňa (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jakub Orsava a Jiří Ondrušek. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:1
Olomouci se nakonec daří srovnat ještě v prvních dvou minutách přesilovky! Po nahození od modré čáry se puk od zadního mantinelu odrazil přímo před Jana Káňu, který neměl problém zakončit! Frodl se po puku natahoval marně.

24:18

Na bližší tyč to z pravého křídla zkoušel Michal Kunc, ale nemířil přesně.

25:05

Další střelu Orsavy ztlumil Frodl, který si poradil i s následnou dorážkou Káni.

25:24

Dynamo je kompletní.

26:31

Radil zkoušel střílet z ostrého úhlu, ale Konráda nepřekvapil.

27:34

Sám před Konrádem byl David Cienciala, ale netrefil skákavý kotouč!

29:42

Dynamo má aktuálně více ze hry, zastavuje jej však ofsajd, po kterém následuje komerční pauza.

30:05

Robert Říčka si dobře pomocí mantinelu obhodil obránce, ale zakončení nakonec nebylo přesné.

30:21

Olomoucký Pavel Musil měl dost prostoru na pravém křídle, ale ani on svižnou ranou netrefil branku.

31:50

Do mezikruží si puk od mantinelu navedl Tomáš Urban, ale mířil přímo do hrudi Konráda, který si v klidu připisuje další zákrok.

32:34

Vyloučen hráč Jan Švrček (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění
Přesilovou hru si po delším čase vyzkouší také Pardubice. Jan Švrček inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

32:53

Tvrdou ránu Čerešňáka Konrád vyrazil před Zohornu, ale jeho dorážka už nebyla přesná.

33:50

Radil z pravého kruhu pro vhazování posílal skákavý puk před Konráda jako nabídku pro Zohornu, ale olomoucký gólman jej zkrotil.

34:25

Dynamu v přesilovce chyběla střelba a Olomouc vyhazuje.

35:15

Rašner nenápadně vypálil od mantinelu, ale Frodl včas zasáhl svým betonem.

36:16

Tomáš Zohorna byl v samostatném úniku a mohl dát svůj letošní sedmý gól, ale Konrád dokázal puk schovat do lapačky!

36:39

Vyloučen hráč Matouš Menšík (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče
Další přesilovka pro Dynamo, Matouš Menšík dostává dvě minuty za držení.

36:54

Košťálkova rána rozezněla zadní mantinel.

37:06

Jan Košťálek (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Robert Říčka. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:2
Na modré čáře se znovu k puku dostal Jan Košťálek, který byl napodruhé přesnější, nahodil puk do Konrádovy výstroje a puk nakonec propadl až do sítě!

37:06

Rozhodčí gól ještě konzultovali na videu kvůli možné vysoké holi Davida Ciencialy, ale branka platí!

38:08

Další Košťálkova rána od modré letěla mimo.

38:23

Sám na Konráda se hnal Tomáš Hyka, ale nechal vyniknout Konrádovu vyrážečku!

40:00

Ve druhé třetině byly k vidění dva přesilovkové góly. Olomouci se nejprve podařilo vyrovnat zásluhou Jana Káni, ale vedení Dynamu trochu se štěstím nahozením od modré čáry vrátil Jan Košťálek.

41:14

Na úvod třetí třetiny zakázané uvolnění Dynama.

41:30

Další icing hostů.

42:58

Dynamo hraje ve výhodě, následuje pardubická přesilovka.

43:20

Vyloučen hráč Petr Strapáč (Olomouc), 2 min. za Podražení
Petr Strapáč dostává dvě minuty za podrážení.

43:51

Říčkovi nesedla střela a k puku se nakonec dostal Kousal, ale ani jeho pokus neměl gólové parametry.

44:23

Tvrdou ránu Košťálka ještě těsně před Konrádem tečoval Adam Musil, ale olomoucký gólman nezaváhal.

44:46

Dynamo se dostalo do zakázaného uvolnění a po vhazování před Frodlem v oslabení tvrdě pálil Jan Švrček, ale hostující gólman dobře zmenšil střelecký úhel a zabránil vyrovnání.

45:15

Radil při střele zlomil hůl.

46:16

Jeden z pardubických hráčů vybojoval kotouč přímo před Konrádem, ale nedokázal překonat olomouckého gólmana!

47:05

Po buly před Frodlem pálil od modré čáry domácí obránce, ale pardubický brankář v pohodě zasáhl.

47:26

Lukáš Radil získal puk ve středním pásmu a měl před sebou hodně prostoru, ale při zakončení netrefil branku!

47:31

Vyloučen hráč David Škůrek (Olomouc), 2 min. za Faul kolenem
Další přesilovka pro Pardubice. David Škůrek dostává dvě minuty za faul kolenem.

48:25

Dynamo dobře kombinuje v útočném pásmu, ale Konrád je zatím bez práce.

49:31

Dynamo strávilo téměř celou přesilovku v útočné třetině, ale větší šanci si nepřipravilo. Mora už je kompletní.

49:42

Dnešní utkání v Olomouci sleduje 4 665 diváků.

50:16

Vyloučen hráč Daniel Rákos (Pardubice), 2 min. za Podražení
Přesilovku si vyzkouší také Olomouc. Na trestnou lavici putuje Daniel Rákos, jenž inkasuje dvě minuty za podrážení.

50:54

Tvrdá rána Káni letěla mimo.

51:16

Dynamu se už podruhé daří dostat kotouč ke Konrádovi.

52:16

Dynamo oslabení zvládlo v pohodě a je kompletní.

53:07

Radil vybídl Tomáše Hyku, ale ten nemířil přesně.

54:00

Do konce základní hrací doby zbývá šest minut a Dynamo je v pěti hráčích znovu o něco lepším týmem.

54:12

Ofsajd Olomouce.

54:43

Od modré zkoušel nahazovat puk Ondřej Vála, ale obrana hostů pokus zblokovala.

55:17

V mezikruží se ke střele přes dva obránce dostal olomoucký Lukáš Klimek, ale gólman Frodl byl připravený.

55:37

Robert Říčka na levém křídle bolestivě zasáhl pukem do obličeje Tomáše Černého, kterému se kotouč svezl po hokejce a olomoucký zadák míří na šití.

56:12

Robert Říčka s Davidem Ciencialou jeli dva na jednoho, ale druhý jmenovaný Konrádovi příliš zabrat nedal!

56:48

56:48

Olomouc bere oddechový čas.

56:48

Vhazovat se bude před Frodlem a gólman Olomouce Branislav Konrád tak logicky zůstává na střídačce!

56:55

Další zakázané uvolnění Pardubic.

57:23

Radil mířil do odkryté brány, ale trefil pouze vracejícího se Jakuba Orsavu.

58:03

Dynamo dobře stráží střední pásmo, Olomouci se nedaří dostat dopředu.

58:57

David Škůrek pálil od modré, ale po zákroku Frodla puk zametla pardubická obrana.

59:11

Olomouc už v šesti drží útočné pásmo, ale chybí střelba.

59:39

Pardubice dostaly puk za branku Olomouce bez zakázaného uvolnění a šetří vteřiny.

60:00

Těsný náskok ze druhé třetiny tak Pardubice dokázaly udržet a vezou z Hané tři body za výhru 2:1. Moře nepomohla ani více než tříminutová hra bez brankáře. Z Olomouce se s vámi pro dnešek loučí Marek Votke.

4. února 2024 17:00Olomouc-Pardubice 2:1
18. prosince 2023 18:00Pardubice-Olomouc 8:2
3. listopadu 2023 18:00Olomouc-Pardubice 1:5
24. září 2023 18:00Pardubice-Olomouc 3:1
22. března 2023 17:00Olomouc-Pardubice 2:3
21. března 2023 19:00Olomouc-Pardubice 4:5P
18. března 2023 17:00Pardubice-Olomouc 2:0
17. března 2023 19:00Pardubice-Olomouc 5:1