Hezký večer všem hokejovým fanouškům z pražské O2 Areny. Netradičně už v 16 hodin začíná utkání mezi domácí Spartou a Karlovými Vary.

Sparta se po vlažném startu do sezony pomalu začíná rozjíždět, pomáhá si především tříbodovými výhrami na domácím ledě, kde je zatím stoprocentní. Naposledy uspěla v Pardubicích po samostatných nájezdech a nese se na vlně tří vítězství.

Karlovy Vary měly skvělou přípravu, ovšem v extralize se jim zatím nedaří podle představ. Vyhrály pouze jednou, paradoxně na ledě favorita z Třince.

Adam Polášek přebírá za 300. zápas ve Spartě pamětní puk, Miroslav Forman za 100 gólů v extralize speciální hokejku.

Vondráček

Rozhodčí: Šír (CZE), Sýkora (CZE) - Svoboda (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 7 345

0:34

První střelu poslal na branku Karlových Varů Dominik Graňák, Habal s přehledem kryje.

0:56

Střílí také Polášek, hosté se zatím nemůžou dostat z pásma.

1:09

Až nyní vyvezl Kohout puk přes střední pásmo, backhandový pokus poslal do ochranné sítě.

1:40

Beránek obkroužil Kovářovu klec, ale puk za brankovou čáru neprotlačil.

2:57

Nenápadná, ale přeci nebezpečná akce Energie. Černoch posílá backhandovou střelu o tyč do ochranné sítě.

3:19

Vary drží kotouč na svých holích a snaží se velmi přímočaře ohrožovat Kováře v brance.

3:50

V obrovské šanci se ocitl Gustaf Thorell, který si našel ztracený kotouč přímo v mezikruží, ale napálil jen Habalův beton.

4:37

A další závary Sparty. Daří se čtvrté formaci, dvakrát skórovat mohl Forman.

5:23

Sobotka mohl střílet, ale ještě nahrál Řepíkovi, který netrefil branku ze slibné pozice.

7:45

Vysvobození pro Vary v podobě komerční přestávky. Už přes čtyři minuty se nedokázaly dostat do útočného pásma, naposledy hrozil za Spartu ze strany Němeček.

9:27

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, střelecké pokusy avšak létají spíše od mantinelů.

10:40

Němeček v obranném pásmu zlomil hokejku a Vary mohly na několik desítek sekund zavřít Spartu před Kovářem. Branku ale neohrozily.

12:14

Kaše adresoval kotouč ze strany do brankoviště, různě se vlnil, točil, poskakoval. I tak ho Habal úspěšně zkrotil.

12:30

Zatím největší šance zápasu! Měl ji Gríger, který se řítil sám na Kováře. Halou zněly betony.

13:30

Hladonik krásně našel před brankovištěm Rachůnka, který ihned posílal puk mezi tři tyče. Kovář se stihl včas přemístit.

14:20

David Němeček (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence David Kaše. Stav zápasu Sparta - K. Vary 1:0
Rychlý průnik do pásma, Kaše zleva našel volného Němečka, který střelou z první překonal brankáře Habala.

15:50

Oba týmy hrají v plném počtu.

16:40

Z podobné situace jako před chvílí Kaše hledal Horák Sobotku, puk ovšem zastavil klečící obránce.

18:05

Černoch napálil z velkého úhlu masku Kováře, pro jeho štěstí se puk odrazil za branku.

18:13

Vyloučen hráč Jiří Černoch (K. Vary), 2 min. za Sekání

18:57

Tomášek zkoušel nahodit puk směrem k brance, trefil pouze obránce a hosté se osvobozují.

19:34

Krejčík se dostal ke slibné střele, Habal jeho pokus vyrazil.

19:59

Tomášek v poslední vteřině minul zhruba ze dvou metrů zcela odkrytou branku!

20:00

Ačkoliv Karlovy Vary měly v úvodní dvacetiminutovce pár nadějných příležitostí, stav 0:1 je pro ně určitě přijatelný stav. Minimálně Tomášek mohl v závěru přidat druhou branku, šance měli také Řepík, Forman nebo Krejčík.

20:30

K Horákovi se odrazila od zadního mantinelu Řepíkova rána, ovšem puk netrefil úplně čistě.

21:36

Tomášek střílel ze strany, puk se ještě odrazil ke Kašemu, jehož pohotové zakončení kryje Habal.

22:22

Erik Thorell střílel ze strany pouze nad břevno.

22:24

Trest týmu (Sparta), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

23:14

Forman teď ukázkově šetří čas při oslabení.

24:24

Sparta hraje v pěti, Vary se ani na vteřinu neusadily v útočném pásmu.

24:26

Vyloučen hráč Milan Jurčina (Sparta), 2 min. za Sekání

24:48

Bernad tvrdě pálí z kruhu, Kovář na poslední chvíli zasahuje betonem.

25:34

Ondřej Beránek (K. Vary) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Michal Plutnar. Stav zápasu Sparta - K. Vary 1:1
Tak tahle přesilovka už Energii vyšla! Plutnarovo nahození těsně před Kovářem tečoval Beránek a srovnává na 1:1.

26:34

Tomáš Havlín (K. Vary) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Tomáš Redlich a Lukáš Pulpán. Stav zápasu Sparta - K. Vary 1:2
Rychlá otočka hostů. Kovář neviděl Havlínovo nahození od modré čáry, které zaplulo přímo pod břevno.

27:56

Vary jako znovuzrozené určují tempo hry, hráči Sparty nestíhají. Naposledy pálil Černoch, jeho pokus ukryl Kovář v lapačce.

28:30

Tomáškovu střelu z otočky kryje Habal betonem.

29:52

Safin trefil Habalovo rameno.

31:20

Michal Řepík (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Vladimír Sobotka a Roman Horák. Stav zápasu Sparta - K. Vary 2:2
Jednoduchá, ale efektivní kombinace Sparty. Sobotka chvíli podržel puk za brankou Habala, pak našel osamoceného Řepíka, který brankáře Energie překonává střelou mezi betony.

31:55

Koblasa netrefil puk před odkrytou brankou.

32:55

Trest týmu (K. Vary), 2 min. za Napadení

34:56

Sparta se snažila ohrozit branku Habala střelami od modré, většinu z nich ale karlovarští hráči zblokovali.

37:03

Po dlouhé a nevýrazné pasáži bez přerušení končí kotouč v hledišti.

37:14

Střela Erika Thorella končí na zadním mantinelu.

39:20

Závěr druhé třetiny doprovází řada nepřesností na obou stranách.

40:00

Karlovy Vary dvěma slepenými brankami převrátily skóre na svou stranu, po pěti minutách ale srovnal Řepík. Zatímco v první třetině měla značně navrch, ta druhá byla o mnoho vyrovnanější.

40:07

Nepřesná rozehrávka Sparty, zakázané uvolnění.

40:30

Sobotkovu střelu od mantinelu Habal s mírnými potížemi kryje.

41:49

Vyloučen hráč Martin Jandus (Sparta), 2 min. za Držení protihráče

41:58

Koblasa střílel, jeho pokus srazil do rohu Němeček.

42:43

Forman si hru v oslabení očividně užívá, opět ušetřil na puku zhruba dvacet vteřin.

43:14

Černoch našel v mezikruží volného Beránka, jemu se puk zamotal pod nohama.

43:49

Slušná přesilovka Varů, žádný z pokusů se avšak neujal.

45:02

Jiří Černoch (K. Vary) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Martin Kohout a Michal Plutnar. Stav zápasu Sparta - K. Vary 2:3
U odraženého puku v rohu byl nejdříve Kohout, který jednoduše poslal puk na brankoviště, kde stál připravený Černoch a puk nasměroval přímo nad rameno Kováře.

45:18

Redlich jen těsné míjí Kovářovu pravou tyč.

45:51

Sparťané se trápí, vázne jim kombinace, teď navíc končí jejich nepřesnost zakázaným uvolněním.

46:48

Vyloučen hráč Lukáš Pulpán (K. Vary), 2 min. za Podražení

47:10

Erik Thorell trefil pouze stojícího obránce, Sparta musí začínat od vlastní branky.

48:44

Snad tyčku teď trefil z brankoviště střelou po zemi Horák.

48:51

Vyloučen hráč Miroslav Forman (Sparta), 2 min. za Hákování

50:59

David Němeček (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Miroslav Forman a Gustaf Thorell. Stav zápasu Sparta - K. Vary 3:3
Už to vypadalo, že sparťané promarní přečíslení tři na jednoho nepovedenou kombinací. Útok ale doplnil také Němeček, který byl u odraženého puku před brankovištěm jako první a podruhé v zápase překonává gólmana Habala.

53:22

Tomáš Rachůnek (K. Vary) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jan Hladonik. Stav zápasu Sparta - K. Vary 3:4
Sparta zamkla na několik desítek vteřin hosty před jejich brankou, jenže branku z tlaku nevstřelila. Naopak udeřily Karlovy Vary, před brankou se nejlépe zorientoval Rachůnek a vrací vedení na stranu Energie.

55:40

Komerční přestávku doprovází porada rozhodčích, kteří budou rozdávat tresty. Vylučovat se bude určitě na straně Sparty, výhodu ukončil hit Sobotky a následná šarvátka.