Vítejte u online přenosu z dohrávky 32. extraligového kola mezi domácím Dynamem a pražskou Spartou.

Očekává se návštěva přes devět tisíc lidí, která bude sledovat jeden z nejtradičnějších extraligových soubojů vůbec. Vzájemná bilance obou soupeřů je zatím vyrovnaná, v prvním utkání zvítězili Pražané doma 3:2 po nájezdech, v enteria areně pak zvítězilo Dynamo taktéž 3:2, ovšem po 60 minutách.

Poslední utkání Dynama v Brně (4:1) nedohrál útočník Tomáš Hyka, který je ale již na dnešek připraven. Chybí naopak znovu zraněný gólman Dominik Frodl, do pardubické klece si tak znovu stoupne Roman Will a na lavičku usedne Lukáš Matěcha.

Útočník Dynama Robert Kousal bude dnes mít proti sobě jmenovce. Třetí zápas za Spartu totiž po trejdu z Boleslavi odehraje Pavel Kousal. V minulém kole se podílel na výhře Sparty nad Kladnem 4:0, když mu byl uznán gól do prázdné branky.

Konečný

Rozhodčí: Pražák (CZE), Šír (CZE) - Hlavatý (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 9 614

Sparta v Pardubicích nastoupí poměrně oslabená, na marodce jí zůstává hned několik hráčů - Dominik Simon, David Tomášek, Jakub Krejčík a Adam Polášek

0:23

Sparta se hned usadila v útočném pásmu, od modré čáry nahazoval Mikliš, ale jeho pokus neprošel.

1:04

Sparta je aktivní i nadále, bekhend Erika Thorela však vyrazil Will.

1:41

Vyloučen hráč David Vitouch (Sparta), 2 min. za Podražení
Dynamo se může zformovat v přesilovce, David Vitouch totiž dostává dvě minuty za podrážení.

2:04

Dvakrát už to z první zkoušel Lukáš Radil, ale ani jeden pokus nemířil přesně.

3:04

Sparta hraje velmi tvrdě a vyhazuje puk až za Willa.

3:26

V oslabení ujel sám na pardubickou branku Jakub Konečný, ale Will jeho střelu vyrazil!

4:17

Vondráček zkusil prudkou střelu zápěstím, ale přestřelil.

5:39

Dynamo má velký tlak v útočném pásmu.

6:21

Hodně aktivní byl Tomáš Zohorna, ale Kovář jeho střelu vyrazil. Následuje první komerční pauza.

6:27

Zakázané uvolnění Sparty.

6:39

Sparta se ovšem po buly rychle přesunula do útočného pásma a dobrou pozici před Willem měl Jan Buchtele, jeho bekhend ale skončil v lapačce pardubického gólmana!

7:21

Zakázané uvolnění také na straně Dynama.

7:38

Sparťanské nahození na pardubickou branku tečoval Matej Paulovič a málem překonal vlastního brankáře!

8:10

Další zakázané uvolnění Sparty.

8:46

Z poměrně ostrého úhlu na pravém křídle pálil Tomáš Zohorna a Jakub Kovář puk vyrazil jen těsně mimo branku!

9:58

Po přihrávce od Poulíčka tvrdě pálil Peter Čerešňák, ale netrefil branku.

10:14

Zakázané uvolnění Pardubic.

12:21

Horák nahazoval nebezpečný puk do pardubického brankoviště, ale adresáta nenašel.

13:18

Adam Musil rychle otočil hru ve středním pásmu a předal puk Tomáši Vondráčkovi, jeho pokus ale neměl razanci.

13:48

Nahození Sparty od modré čáry končí v lapačce Willa. A potom další komerční brejk.

14:59

Sparta výborně napadá pardubickou rozehrávku a dostává Dynamo pod tlak.

15:24

Dobrou pozici měl Lukáš Sedlák, ale netrefil branku.

16:31

Na levém křídle se puk odrazil před Michala Řepíka, ale jeho střelu Will zkontroloval betonem.

18:47

Lukáš Sedlák s Davidem Ciencialou se dostali sami před Kováře, ale Sedlákova přihrávka neprošla přes gólmana Sparty!

19:51

V závěru třetiny Dynamo ještě několikrát ohrozilo hostující branku, ale Jakub Kovář tlaku odolal.

20:00

V první třetině jsme v Pardubicích sledovali hokej, který snesl parametry vyřazovacích bojů. Skóre se neměnilo, ale šancí bylo dost. Tu největší měl hostující Jakub Konečný, jenž v oslabení uháněl sám na Willa, ale neuspěl.

20:22

Schylovalo se k běžnému vhazování po levici Romana Willa, místo toho se však do sebe pustilo několik hráčů.

20:22

Vylučovat se ale nebude a rozhodčí provede vhazování.

21:03

Vyloučen hráč Vladimír Sobotka (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
Další přesilovka pro Dynamo. Vladimír Sobotka inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

21:47

Sparta ale oslabení zvládá dobře, Dynamo se zatím neusadilo v útoku.

23:03

Sparta už je kompletní, domácí se vůbec k ničemu nedostali.

23:17

Navrátilec z trestné lavice Vladimír Sobotka tvrdě pálil doprostřed branky a Will neměl problém.

23:56

Vladimír Sobotka (Sparta) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Miroslav Forman. Stav zápasu Pardubice - Sparta 0:1
Sobotka si ale spravil chuť jen o chvíli později! Vyhrál souboj u mantinelu, natlačil se před Willa a otevřel skóre zápasu.

24:36

Šanci na vyrovnání měl Robert Kousal, který měl prostor na levém křídle, ale jeho příklep nebyl přesný.

24:44

Vyloučen hráč Tomáš Dvořák (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
První přesilovku si vyzkouší také Sparta. Tomáš Dvořák inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

24:48

Dynamo hned po buly vyhazuje puk.

25:12

Lukáš Sedlák získal puk v útočném pásmu Dynama a ocitl se sám před Kovářem, nadvakrát jej ale nedokázal překonat!

26:17

Také Dynamo své první oslabení zvládá a Spartu moc do ničeho nepouští.

27:11

Do kroku šlápl Lukáš Radil, ale nedostal se přes posledního obránce.

27:52

Tomáš Tomek měl dost místa na levém křídle, ale zakončil přímo do lapačky Romana Willa.

28:11

Rána Tomáše Dvořáka od modré přelomila hůl bránícího hráče, ale branku netrefila. Neuspěl ani Hyka s přihrávkou na Sedláka.

29:30

Roman Will číhal na sparťanské zakončení, ale puk tečoval jeho bránící spoluhráč a domácí gólman měl co dělat, aby stihl na změnu směru kotouče zareagovat.

29:58

Will má další zákrok po střele Ostapa Safina z pravého kruhu pro vhazování.

30:37

První útočná formace Pardubic už roztáčela kolotoč v útočném pásmu, ale hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

32:36

Adam Musil to zkusil z mezikruží, ale Kovář vystrčil svůj beton.

33:07

33:34

Na pravém křídle se otevřel prostor pro rozjetého Jana Buchteleho, ale bývalý pardubický útočník netrefil branku.

34:32

Z modré čáry si Tomáš Dvořák sjel do mezikruží, kam dostal přihrávku, ale zakončení mu nesedlo a netrefil branku.

35:27

Tomek dobře obešel obránce, ale jeho následná střela nemířila přesně.

36:38

Ondřej Vála chyboval u mantinelu v obranné pásmu a nabídl Spartě velkou šanci, kterou ale uhasil domácí gólman Will.

37:09

Vyloučen hráč Adam Musil (Pardubice), 2 min. za Podražení
Sparta bude hrát další přesilovku, Adam Musil vyfasoval dvě minuty za podrážení.

37:57

Dynamo využilo pádu hostujícího beka na modré a jelo do brejku dvou na jednoho! Po přihrávce od Kousala ale Tomáš Zohorna pouze vystřelil Kovářovi hůl z ruky.

38:47

V dalším pardubickém úniku ve vlastním oslabení byl Lukáš Sedlák, který se natlačil před Kováře, ale gólman Sparty udržel puk před brankovou čárou!

39:04

David Němeček (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence David Vitouch a Gustaf Thorell. Stav zápasu Pardubice - Sparta 0:2
Sparta ale nakonec přesilovku přece jen využívá! U mantinelu vybojoval puk David Vitouch a dovezl jej před Willa, kde puk přebral David Němeček a prosadil se nad rameno pardubického brankáře.

39:43

40:00

V další části hry už se skóre dvakrát měnilo, když se nejprve prosadil Vladimír Sobota a v oslabení zvyšoval David Němeček. Sparta tak v Pardubicích vede 2:0, domácí v prostřední dvacetiminutovce zazdili celou řadu šancí.

41:26

Lukáš Sedlák měl našlápnuto do dalšího brejku, ale hostující beci jej sevřeli do kleští a elitní bek neprošel.

42:04

Ondřej Vála trefil břevno za Kovářem!

42:57

Z levého křídla to zkoušel David Kaše, ale Will byl připraven.

43:28

Sparta bude mít další přesilovku, hraje ve výhodě.

43:51

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Pardubice), 2 min. za Podražení
Dvě minuty pro Tomáše Zohornu za podrážení.

44:16

Po sparťanské kombinaci byl puk tečován mimo hřiště a hra je přerušena.

44:35

Dynamo vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

45:51

Velký závar před pardubickou brankou!

45:57

Michal Řepík (Sparta) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence David Kaše a Vladimír Sobotka. Stav zápasu Pardubice - Sparta 0:3
A je z toho třetí gól hostů! Dynamo už sice bylo v pěti, ale Sparta stále držela útočné pásmo, před Willem se s pukem šikovně otočil David Kaše a předložil jej před prázdnou Michalu Řepíkovi, jenž neměl problém.

46:49

Válova střela od modré letěla mimo.

47:15

Sedlákova rána neprošla přes obránce, který jej navíc před brankou Sparty poslal tvrdě k zemi.

49:00

Dynamu už příliš času nezbývá, dotírá na obranné pásmo Sparty, ale ta dnes v obraně při vyrovnaném počtu hráčů téměř nedělá chyby.

50:14

Pokus rozjetého Davida Ciencialy byl tečován vysoko do ochranné sítě.

50:35

Po souboji u mantinelu se puk došoural před Romana Willa, kolem nikdo nebyl, ale domácí gólman se přesto rozhodl přerušit hru.

51:29

51:51

Domácí obránce Hrádek spěchal za pukem do útočného pásma, ale je pískáno další zakázané uvolnění.

51:56

Po buly zkusil Willovu pozornost od mantinelu Safin, ale puk je v lapačce domácího gólmana.

53:37

V útočném pásmu se na chvíli usadilo Dynamo, Sparta raději vyhodila puk na zakázané uvolnění.

54:08

Přes obránce zkusil z posledních vypálit kapitán Dynama Patrik Poulíček, ale Kovářovi s tímhle pokusem starosti nadělat nemohl.

55:09

Sparta znovu zatápěla Dynamu, ale Will zasahovat nemusel.

56:09

Ani proti Miroslavu Formanovi, který z otočky přestřelil branku.

56:12

Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 9 614 diváků.

56:43

Kolářův pokus od modré byl tečován do ochranné sítě.

57:33

Dynamo se samo vyhnalo z útočného pásma.

59:01

Do konce zápasu zbývá jedna minuta, o vítězi je jasno.

59:25

Poslední vteřiny dnešního utkání domácí tráví v útočném pásmu, ale Kovář je bez práce.

59:49

Sparta ještě dostává puk na zakázané uvolnění.

60:00

Sparta dnes vyškolila Dynamo z produktivity a v Pardubicích vítězí jasně 3:0 především díky skvělému výkonu Jakuba Kováře. Příjemný zbytek pracovního týdne vám z enteria areny přeje Marek Votke.

2. února 2024 18:00Pardubice-Sparta 1:3
17. ledna 2024 18:30Sparta-Pardubice 1:2P
31. října 2023 18:00Pardubice-Sparta 4:3
20. září 2023 18:30Sparta-Pardubice 4:3N
5. února 2023 14:45Sparta-Pardubice 4:2
10. ledna 2023 17:30Pardubice-Sparta 0:3
6. listopadu 2022 17:20Sparta-Pardubice 2:3
30. září 2022 18:00Pardubice-Sparta 2:3N