Budějovice ve 40. kole extraligy přivítají Třinec a půjde o souboj třináctého se čtvrtým týmem tabulky. Hraje se od 17.20 hodin.

Všechny tři vzájemné zápasy této sezony vyhrál Motor, z toho dvakrát po nájezdech.

Oba celky prohrály své dva poslední zápasy. Jihočeši naposledy padli s Plzní v prodloužení, přestože vedli po dvou třetinách o dvě branky. Třinečtí si úspěšné období pokazili posledními prohrami s Olomoucí a v Boleslavi.

Č. BudějoviceČ. Budějovice

Hrachovina
Vráblík
Štencel
27 Percy

Svačina

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Sýkora (CZE) - Brejcha (CZE), Malý (CZE)
Počet diváků: 4 844

0:27

Hrachovina poprvé musel zasahovat, do lapačky stáhl ránu z první od Nestrašila.

1:52

Hrehorčák to zkusil z velkého úhlu, další jistý zákrok pro domácího brankáře.

2:25

První domácí pokus směrem k brance soupeře vyslal Šenkeřík, ale jeho rána byla sražená do ochranné sítě.

3:54

Třinečtí jsou zatím aktivnější a tlačí na domácí hráče.

4:14

První tutovka zápasu! Hrehorčák měl výrazně rychlejší start na puk než domácí obránci, dostal se do samostatného úniku, ale Hrachovinu nepropálil.

5:50

Vyloučen hráč Stuart Percy (Č. Budějovice), 2 min. za Zdržování hry

6:32

Jeřábek pálil tvrdě z dobré pozice, ale Hrachovina se dostává do provozní teploty.

6:56

Andrej Nestrašil (Třinec) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Libor Hudáček. Stav zápasu Č. Budějovice - Třinec 0:1
Oceláři vedou 1:0. Ve druhé minutě přesilovky se rozjel Andrej Nestrašil, vyměnil si puk s Hudáčkem a bekhendem z těžkého úhlu o tyč pokořil Hrachovinu.

8:20

Motor se snaží odpovědět, ale zatím naráží na pevnou obranu Třince.

8:54

Růžička se hnal do další šance, ale zastavil ho ofsajd.

10:05

Lukáš Pech (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jakub Strnad a Milan Gulaš. Stav zápasu Č. Budějovice - Třinec 1:1
Motor vyrovnává. Domácí veteráni se postarali o první gól. Gulaš předal puk Strnadovi, ten vyslal Lukáše Pecha do šance. Budějovický veterán zrychlil a po kličce do bekhendu poslal puk Kacetlovi mezi betony.

11:35

Hosté se radovali z rychlého návratu do vedení jen chvíli. Doudera napřáhl, ránu si ale rozmyslel a po objezdu branky poslal puk do odkryté klece. Gól ale sudí neuznali kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Třinec si trenérskou výzvu nevzal.

13:23

Vyloučen hráč Marko Daňo (Třinec), 2 min. za Krosček

14:00

Pech se zjevil sám před Kacetlem, ale podruhé v utkání ho nepřekonal.

15:18

Jihočeši přesilovku nevyužili, kromě šance Pecha se k zakončení nedostali.

16:53

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ani jeden z týmů se nemůže déle usadit útoku.

17:58

Vyloučen hráč Jakub Valský (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

19:04

Jihočeši se zatím dobře brání a několikrát vyhodili.

19:23

Teď ale Štencel chyboval a Růžička byl ve velké šanci, jenže domácí zachránil Hrachovina.

20:00

První třetina skončila nerozhodně 1:1, když měl Třinec víc ze hry a také vedl. Jenže Pech vyrovnal a druhá branka Ocelářů neplatila.

21:14

Třinec je aktivnější i v úvodu druhé části, Růžička pálil nepřesně.

21:54

Vyloučen hráč Petr Šenkeřík (Č. Budějovice), 2 min. za Sekání

23:14

Oceláři tlačí, ale domácí už mohou vystřídat, protože po ráně Nestrašila puk vyběhl z útočné třetiny.

24:00

Ze tří oslabení tohle zvládli Jihočeši nejlépe a dál platí nerozhodný stav.

25:06

Motor může po chvíli vydechnout, Třinec se provinil zakázaným uvolněním.

26:20

Puk v ochranné síti, komerční přestávka. Stav dál platí nerozhodný, byť má na ledě navrch hostující celek.

27:22

Po nahození od modré bylo kolem Hrachoviny hodně horko. Chvíli se zdálo, že puk zajede do branky, ale domácí situaci ustáli.

28:45

Zakázané uvolnění Motoru vrátí hru do obranné třetiny domácích. Čermákův výběr se nemůže na delší čas dostat na polovinu soupeře.

30:53

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (17. gól v sezóně), asistence Lukáš Pech a Kristofers Bindulis. Stav zápasu Č. Budějovice - Třinec 2:1
Z ničeho nic se Budějovice dostávají do vedení. Milan Gulaš si vzal puk ve střední třetině, vypálil přes obránce do břevna, ale dál sledoval kotouč. To se mu vyplatilo a z dorážky posílá jako správný kapitán svůj tým do vedení.

31:48

Hrachovina přerušil hru po nahození Havránka. Jihočechům se najednou dýchá daleko lépe, naopak u Ocelářů je znát frustrace.

33:43

Změna stavu znamená i změnu rozpoložení sil na ledě. Najednou je hráčů Motoru plné hřiště a ohánět se musí i Kacetl, který jinak zažíval poměrně klidné minuty.

34:49

Zlepšení nálady je znát i v Budvar aréně. Fanoušci jsou teď v při chuti, stejně jako hráči na ledě.

36:02

Jakub Valský (Č. Budějovice) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Michal Vondrka. Stav zápasu Č. Budějovice - Třinec 3:1
Motor vede o dva. Po souboji v rohu se puku za vlastní brankou chopil Hudáček, jenže pod tlakem zazmatkoval, poslal ho nesmyslně před vlastní klec na hůl Jakubu Valského, který šanci využil.

37:05

A Třinečtí jsou hodně rozhození a v obraně kupí chyby.

38:00

Doležal ujel do přečíslení dva na jednoho, poslal těžkou přihrávku Štencelovi, který ale před brankou minul kotouč.

39:14

Oceláři jsou pod velkým tlakem a Motor ještě lační po dalším úspěchu v této třetině.

39:44

Vyloučen hráč Milan Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za Sekání

40:00

Budějovice ve druhé třetině dvakrát skórovaly a vedou o dvě branky. Třinec měl v úvodu třetiny navrch, ale po druhém gólu Motor převzal aktivitu a bojuje o důležité body.

40:40

Třinec začíná třetí část v početní výhodě. Růžičkova tečovaná rána skončila těsně vedle.

41:32

Marinčin se rozhodl pro nahození od modré, to nikdo netečoval, a tak si Hrachovina puk stáhl.

42:00

Vyloučen hráč Kristofers Bindulis (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování

43:19

Málo pohybu mají hostující hráči. I proto se jim početní výhoda nedaří.

43:50

Motor znovu vyhazuje a je v pohodě. Ubrání i další oslabení.

45:16

Zkušená práce domácích veteránů a Kacetl musel skrýt puk po střele Šenkeříka.

46:20

Hovorka si najel do dobré pozice, ale střelu mu srazili obránce a Kacetl zůstal bez práce.

46:31

Sudí si jeli poslechnout, co jim chce sdělit videorozhodčí. Šlo však jen o technickou chybu, nic se neděje.

47:49

Jihočeši nechtějí být jen pasivní a čekat. Pech pádil dopředu, ale zastavil ho ofsajd.

48:34

Vyloučen hráč Patrik Hrehorčák (Třinec), 2 min. za Hákování

49:44

Gulaš pálil z první, ale minul. Jinak se Jihočechům v útočné třetině nedaří.

50:36

Bindulis uzavřel přesilovku ranou, která byla pro Kacetla snadným soustem.

51:30

Vyloučen hráč Petr Šenkeřík (Č. Budějovice), 2 min. za Zdržování hry

52:32

Hrachovina zachránil domácí při dorážce Daňa, to byl skoro jistý gól.

53:40

Jinak ale byl Třinec téměř neškodný a Motor je zase o kus blíž výhře.

54:44

Hrachovina si našel nahození Hrachoviny a přerušuje hru.

55:25

Andrej Nestrašil (Třinec) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Marko Daňo. Stav zápasu Č. Budějovice - Třinec 3:2
Andrej Nestrašil skóruje podruhé v utkání. Daňo obral o puk Hovorku a hned připravil pozici Nestrašilovi, který trefil přesně roh branky Hrachoviny.

56:14

A najednou mají Oceláři téměř čtyři minuty ještě na vyrovnání.

57:10

Veteráni Motoru drží puk v útočné třetině a šetří čas.

58:05

Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:27

4844 diváků dnes dorazilo na hokej v Budějovicích.

58:34

Třinec je v šesti.

59:00

Vráblík o plexisklo vyhodil puk do hlediště. Vhazovat se bude u Hrachoviny.

59:00

Oddechový čas pro Třinec.

59:05

Zakázané uvolnění Motoru, situace se bude opakovat.

59:19

Jeřábek vypálil od modré, ale Hrachovina si našel cestu k puku a ukryl ho v lapačce.

59:53

Hudáček byl zcela sám, pár centimetrů od brankové čáry ale poslal puk nepochopitelně jen do tyčky. Pak ještě obránce Štencel hlavou vyrazil puk z prázdné branky.

60:00

Kousíček scházel k tomu, aby se prodlužovalo. Ale Motor nakonec i napočtvrté porazil Třinec, tentokrát 3:2. Hosté vedli, pak domácí stav otočili. Ocelářům nepomohl ani drtivý závěr.

28. března 2024 17:00Třinec-Č. Budějovice 2:0
26. března 2024 17:30Č. Budějovice-Třinec 3:0
24. března 2024 17:00Třinec-Č. Budějovice 2:3
22. března 2024 17:30Č. Budějovice-Třinec 4:1
21. března 2024 17:00Č. Budějovice-Třinec 3:4
18. března 2024 17:00Třinec-Č. Budějovice 2:0
17. března 2024 15:00Třinec-Č. Budějovice 2:0
27. února 2024 17:30Č. Budějovice-Třinec 5:2