Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Vítejte u dalšího přenosu z pardubické enteria areny. Extraligová základní část vstupuje do své závěrečné čtvrtiny a Dynamo na domácím ledě vyzve Kladno, se kterým se střetlo už ve středu. V Kladně Dynamo vyhrálo 4:1.

V brance domácích se vůbec poprvé v letošní sezoně představí Milan Klouček, který jinak hájí branku rezervy. Dominik Frodl stále marodí se zlomenou rukou a Roman Will dostal čas na odpočinek, bude jen na střídačce.

Kladno na Dynamo opět vyrukuje s první lajnou ve složení Jágr - Plekanec - Kubík, domácí sestava doznala kromě gólmana i jiných změn. Do druhé lajny se ve svém druhém utkání za Pardubice posune Jan Mandát, ve čtvrté jej nahradí Ondřej Rohlík.

Procházka

Rozhodčí: Vrba (CZE), Staňo (SVK) - Kis (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 10 008

0:29

Tomáš Hyka měl na holi první gól zápasu, ale z dobrého místa v rychlosti minul branku!

0:42

Vyloučen hráč Tomáš Plekanec (Kladno), 2 min. za Hákování
Úvodní tlak mohou domácí vystupňovat v přesilovce. Dvě minuty za hákování dostává Tomáš Plekanec.

1:22

Radil dostal puk mezi kruhy, ale přes obránce nezakončil. Dynamo drží útočné pásmo.

2:00

Střela Pauloviče nesedla.

2:28

Dynamo se celou přesilovku drží v útoku, Kladno ani jednou nevyhodilo, Bow však zároveň ani jednou nemusel zasahovat.

2:42

Kladno je v plném počtu.

2:48

Vyloučen hráč Tomáš Hyka (Pardubice), 2 min. za Hákování
A záhy to budou také Rytíři, kdo si vyzkouší početní výhodu. Dvě minuty pro Tomáše Hyku za hákování.

3:07

Hosté se ale zatím v útočném pásmu neusadili.

4:11

V oslabení byl na útočném výletě Adam Musil, ale netrefil branku.

4:44

Indrákovu střelu z první vyrazil připravený Klouček a Dynamo už hraje v pěti.

6:36

Veber nahazoval od modré, ale puk zblokoval domácí obránce.

7:27

Kladno dobře zachytili pardubickou rozehrávku a otevřel se prostor pro Matyáše Filipa, jeho střela ale nemířila přesně.

8:00

Do mezikruží dostal přihrávku úplně volný Tomáš Zohorna, ale Bow proti němu zasáhl výborně!

8:46

Lukáš Radil z levého křídla trefil tyč!

9:17

Ciencialův pokus byl tečován vysoko nad branku.

10:00

Od modré nahazoval puk stříbrný medailista z juniorského šampionátu Jiří Ticháček, ale i jeho pokus skončil v ochranné síti.

10:35

Zprava se na Kloučka řítil Martin Procházka, ale pardubický gólman si s jeho zakončením poradil.

12:39

Do útočného pásma Dynamo pronikl rozjetý Hyka, obkroužil branku, ale jeho přihrávka mezi kruhy nikoho nenašla.

13:18

Vyloučen hráč Patrik Poulíček (Pardubice), 2 min. za Hákování
Další přesilovka pro Kladno, Poulíček dostává dvě minuty za hákování.

13:36

Jágr číhal na přihrávku mezi kruhy, ale nedokázal zakončit z první.

14:24

O chvíli později už Jágr z mezikruží zakončil, ale trefil jen bránícího Dvořáka.

15:01

Dynamo dostává puk až za Bowa.

15:19

Těsně před vypršením Poulíčkova trestu jel sám na branku David Cienciala, ale puk se mu zadrhl a domácí útočník nezakončil!

16:08

Vyloučen hráč Antonín Melka (Kladno), 2 min. za Krosček
U pardubické střídačky byl tvrdě atakován Tomáš Hyka a jen těžce se sbíral z ledu. Dvě minuty za to dostane Antonín Melka.

16:42

Matej Paulovič (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Peter Čerešňák. Stav zápasu Pardubice - Kladno 1:0
A nabídnutou šancí domácí nepohrdli! Peter Čerešňák připravil puk na levé křídlo pro Mateje Pauloviče a ten z první mířil přesně.

17:05

Rozhodčí signalizuje další trest pro Kladno a Dynamo hraje ve výhodě.

17:32

Vyloučen hráč Matyáš Filip (Kladno), 2 min. za Podražení
Matyáš Filip podrazil střelce první branky zápasu Mateje Pauloviče a odsedí si dvě minuty.

18:00

Kladno vyhazuje puk až ke Kloučkovi.

18:28

Tomáš Dvořák dobře odvrátil hrozící brejk Jakuba Babky, přesilovka Dynamu ale jinak příliš nevychází.

19:26

Paulovič vymyslel pěknou žabičku pro Radila k levé tyči, ale domácí útočník rozvlnil jen boční síť.

20:00

Druhou přesilovku v krátkém sledu tak již domácí nevyužili a po první třetině vedou "jen" 1:0. Jinou početní výhodu totiž využil Matej Paulovič.

20:57

Matěj Beran dostal pěknou přihrávku do jízdy a ještě posílal puk před Kloučka, domácí obrana jej ale zametla.

21:24

Bow neudržel střelu Bučka od modré a dorážet mohl Radil, ze vzduchu ale netrefil puk.

22:21

Patrik Poulíček se protáhl mezi dvěma beky a zkusil na Bowa vyzrát pěknou kličkou, ale kladenský gólman nechal beton na správném místě!

23:00

Po objetí branky zakončoval Ondřej Rohlík, ale Bow si prostor u tyče pohlídal.

24:10

Cienciala našel mezi kruhy Sedláka, který ještě střílenou přihrávkou vybízel Radila, ale domácí útočník znovu nezasáhl odražený kotouč!

25:11

Čerešňák mířil na zadní tyč, ale Bow má další zákrok. Milan Klouček na druhé straně je ve druhé třetině zatím bez práce.

26:21

Lukáš Sedlák (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Tomáš Hyka a David Cienciala. Stav zápasu Pardubice - Kladno 2:0
Dynamo dobře otočilo hru ve středním pásmu, obrana Kladna nestihla zareagovat a je to 2:0! Přihrávku přes beka do druhé vlny dostal Lukáš Sedlák a neomylně propálil přesouvajícího se Bowa.

26:38

Hned záhy se na Bowa hnal Tomáš Zohorna, kladenský gólman měl s jeho ukrytou střelou přes obránce trochu problém, ale nadvakrát ji dokázal zkrotit.

29:21

Po buly posílal nebezpečný bekhend před Kloučka Jaromír Jágr, ale domácí obránci byli znovu připraveni.

29:46

Sedlák trochu naslepo nahazoval od mantinelu puk do brankoviště, kde stál Cienciala, ale i jeho rychlý puk překvapil a nadvakrát nedokázal zakončit.

30:38

Kloučkovu pozornost vyzkoušel ze středního pásma Martin Kehar, ale domácí gólman bez problému zasáhl.

31:06

Vondráček přesnou bekhendovou přihrávkou před branku našel Jana Mandáta, který měl spoustu času na zakončení, ale Bow si s jeho kličkou poradil!

32:06

Vyloučen hráč Jaromír Jágr (Kladno), 2 min. za Podražení
Dynamo bude hrát další přesilovku. Jaromír Jágr to přehnal u mantinelu a dostává dvě minuty za podrážení.

33:05

Lukáš Sedlák (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence David Cienciala. Stav zápasu Pardubice - Kladno 3:0
Lukáš Sedlák nepřestává prokazovat zkušenosti z NHL! Mezi kruhy jej našel David Cienciala a domácí útočník obratně tečoval puk do branky.

34:17

Do zakončení se dostal Jágr, ale Klouček byl připraven.

34:47

Milan Klouček vytáhl parádní zákrok betonem vůči kladenskému brejku dvou na jednoho!

35:20

Klouček má další zákrok, lapačkou přerušil hru.

36:38

Sedlák s Hykou se znovu tlačili do zakončení, tentokrát neúspěšně.

37:37

Mandát dostal přihrávku mezi kruhy od Tomáše Zohorny, ale pálil přímo doprostřed branky.

38:43

Jágr předložil puk Martinu Procházkovi, ale s jeho pokusem si Klouček poradil.

39:59

Dotchin zkoušel u mantinelu k bitce vyprovokovat Tomáše Vondráčka, ale ten se rozhodit nenechal.

40:00

Náskok Dynama po druhé třetině je výrazně komfortnější. Dvakrát se totiž prosadil Lukáš Sedlák a domácí vedou 3:0.

41:03

Matěj Beran (Kladno) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Ondřej Slováček. Stav zápasu Pardubice - Kladno 3:1
Kladno hned zkraje třetí třetiny dává najevo, že nekončí! Pardubickou obranou projel rozjetý Matěj Beran a prudkou střelou nedal Kloučkovi žádnou šanci.

42:46

Kladno s první trefou dostalo chuť, ale domácí obrana je dobře organizovaná.

43:02

Rytíře zastavil ofsajd.

43:38

Mezi kruhy dostal dobrou přihrávku Ondřej Slováček, ale vysoko přestřelil a vyčítavě se jen podíval směrem vzhůru!

44:24

Sedlák nabral rychlost, ale jeho zakončení betonem vybral Landon Bow.

45:05

Vyloučen hráč Lukáš Radil (Pardubice), 2 min. za Podražení
Kladno může zápas ještě více zdramatizovat v přesilovce. Dvě minuty za podrážení inkasuje Lukáš Radil.

45:30

Dynamo vyhazuje kotouč.

46:02

Adam Kubík (Kladno) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Jake Dotchin a Tomáš Plekanec. Stav zápasu Pardubice - Kladno 3:2
A drama bude! Adam Kubík dostal přihrávku na pravé křídlo a příklepem z první propálil Milana Kloučka.

47:32

Mohlo být vyrovnáno! Ondřej Slováček se přiřítil do brankoviště Dynama, kam dostal přihrávku, ale jen těsně minul!

48:11

Po ofsajdu Kladna následuje komerční pauza.

49:27

Sedlák hledal v útočném pásmu Hyku, jeho střelu zápěstím ale vyrazil Bow.

50:29

Zakázané uvolnění Dynama.

50:55

Adam Kubík z otočky v útočném pásmu trefil tyč!

51:26

Matej Paulovič (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Tomáš Vondráček. Stav zápasu Pardubice - Kladno 4:2
Dynamo mělo trochu štěstí, ale znovu vede o dva góly! Čtvrtý gól ve třetím zápase dává Matej Paulovič, jeho střelu těsně před Bowem tečoval kladenský obránce a gólman nestačil zareagovat.

52:18

Vyloučen hráč Jakub Babka (Kladno), 2 min. za Nedovolené bránění
Domácí budou hrát další přesilovku, Jakub Babka odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

53:16

Pardubice se zatím nedokázaly po minutě přesilovky dostat do útočného pásma.

54:12

Druhá domácí pětka na přesilovku už Kladnu trochu zavařila, dvě střely Sedláka i zakončení Ciencialy však zneškodnil Bow.

56:17

Ofsajd Dynama.

56:33

Vyloučen hráč David Cienciala (Pardubice), 2 min. za Sekání
Kladno dostává jednu z posledních šancí se zápasem něco udělat. Dvě minuty za sekání dostává David Cienciala.

57:13

Bow odjíždí z branky, Kladno bude hrát v šesti proti čtyřem.

57:24

V pardubickém brankovišti byl velmi aktivní Jaromír Jágr, ale Klouček udržel puk před brankovou čárou.

57:54

Radil zkoušel přes celé hřiště trefit prázdnou branku, ale minul.

58:09

Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 10 008 diváků. Podruhé v řadě tak do enteria areny zavítala desetitisícová návštěva.

58:36

Kubíkova tvrdá rána z první neprošla.

58:47

Dynamo už je kompletní, Kladno stále hraje bez brankáře a drží pásmo.

59:15

Další Kubíkova nepřesná střela.

60:00

Poslední minuty zápasu Kladno trávilo výhradně ve vlastním útočném pásmu, náskok Dynama už však nedostihlo. Domácí po dvou gólech Pauloviče a Sedláka vítězí 4:2 a porazili Rytíře podruhé během jednoho týdne. Celkově berou pátou výhru v řadě. Z Pardubic se s vámi pro dnešek loučí Marek Votke.

28. ledna 2024 17:00Pardubice-Kladno 3:1
20. prosince 2023 18:00Pardubice-Kladno 4:3
29. října 2023 16:00Kladno-Pardubice 2:6
17. září 2023 16:00Kladno-Pardubice 1:3
22. ledna 2023 17:00Pardubice-Kladno 4:2
18. ledna 2023 18:00Kladno-Pardubice 1:4
23. října 2022 17:00Pardubice-Kladno 6:2
16. září 2022 18:00Kladno-Pardubice 4:5P