Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu ze zápasu 40. kola hokejové extraligy. Domácí Olomouc dnes přivítá plzeňské Indiány a bude se snažit odčinit páteční výprask 1:8, který schytala od Litvínova.

Naproti tomu Plzeň přijíždí se třemi výhrami v řadě. Vítězovi dnešního klání bude náležet pátá pozice extraligové tabulky.

0:09

Zápas začíná špatnou rozehrávkou domácích - zakázané uvolnění.

94 Lang

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Cabák (CZE) - Hlavatý (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 019

0:43

Suchý nepříjemně před Konrádem tečoval nahození od modré, následně Hrabík otestoval domácího brankáře z úhlu. Stav se nemění.

1:04

Tentokráte to byl Kaňák, jenž se dostal ke střele. Jeho pokus ale domácí bek srazil do ochranné sítě.

1:24

Vyloučen hráč Jan Bambula (Olomouc), 2 min. za Hákování
Zbytečný útočný faul teď předvedl na polovině hřiště Jan Bambula, když ve snaze dostat se ke kotouči zahákoval Blomstranda.

1:30

Vyloučen hráč Kryštof Hrabík (Plzeň), 2 min. za Zdržování hry
Ale pozor, hned po buly se dle rozhodčích proviňují i hosté a bude se hrát čtyři na čtyři.

2:20

Vyloučen hráč Marek Baránek (Plzeň), 5+20 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku
A divočina nekončí. Výlet na Hanou Marku Baránkovi skončil brzo. U zadního mantinelu sejmul Kunce a dostává od sudích trest pět plus do konce.

3:02

Pavlát teď dokázal pohotově zareagovat na Kuncovu teč.

3:37

Knotek byl při zakončení příliš blízko Pavlátovi, po návratu potrestaných se pokračuje ve hře pět na čtyři.

4:10

Plášek v rychlosti předal Orsavovi, jeho tvrdá přízemní rána skončila na Pavlátově betonu.

4:47

U plzeňské střídačky se to teď mele. Po jednom ze soubojů se do sebe pustili explzeňský Pavel Musil a hned trojice Plzeňáků.

6:05

Olomouc má téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři. Využije ji?

6:24

Po Káňově ráně vytahuje další dobrý zákrok Pavlát.

6:38

Lukáš Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Karel Plášek a Jan Káňa. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:0
Teď už to ale je gól! Pláškovi střela z pravého kruhu nesedla, dorážka Nahodilovi taktéž ne, ale puk možná i díky promáchnutí Knotka propadl až za Pavlátova záda.

7:24

Až teď jsou oba týmy v plném počtu.

7:48

No a pozor. Během komerční přestávky si to teď rozdali Škůrek s Bittenem. Takže příjdou další tresty.

7:48

Vyloučen hráč David Škůrek (Olomouc), 5 min. za Bitka

7:48

Vyloučen hráč Samuel Bitten (Plzeň), 5 min. za Bitka

8:40

Vyloučen hráč Petr Strapáč (Olomouc), 2 min. za Podražení
Na trestnou lavici odjíždí další plejer. Na dvě minuty si tentokráte za faul odpočine Strapáč.

9:40

Plzeňským se nevyvedla rozehrávka a sami se dostávají ven z pásma.

9:45

A při dalším založení akce jim stopku vystavil pomezní sudí signalizující ofsajd.

10:42

Přesilovka se Plzni nevyvedla. Oba týmy jsou v plném počtu, otázkou je, na jak dlouho?

10:46

Strapáčova rána skončila po teči v ochranné síti.

11:40

Musilovo nahození skončilo pouze na zadním mantinelu.

12:32

Zakázané uvolnění Plzně.

12:54

Ofsajd Olomouce.

13:24

Kodýtek se krásnou kličkou zbavil dvou olomouckých beků, jenže následně přestřelil.

14:46

I domácí umí individuálně. Orsava se hbitě prosmýkl mezi beky a donutil Pavláta použít vyrážečku.

15:39

Plzeň teď mohla jít do zajímavého protiútoku, místo toho ovšem hosté špatně rozehrávají a sudí ukazují zakázané uvolnění.

16:10

Dujsík zvládl sprinterský souboj se Suchým a Plzeň ani teď Konráda neohrozí.

17:37

Mertl se dostal k odraženému kotouči a zamířil těsně vedle Konrádovy pravé tyčky.

18:36

Ondrušek se dostal na steč, jeho tvrdou ránu Pavlát vyrazil, načež záhadným způsobem zamezil i následné Ondruškově kličce, po které by mohl domácí kapitán zasouvat do prázdné klece.

20:00

Výtoč piva v olomoucké Plechárně dnes možná trhne rekord. První třetina se totiž natáhla na 46 minut. Hostující Plzeň přitom vystřelila na bránu pouze dvakrát, domácí sedmnáctkrát.

21:02

Orsavova nepříjemná teč donutila Pavláta k dalšímu zákroku.

22:12

David Kvasnička (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Tomáš Mertl a Ludwig Blomstrand. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:1
Lekce z efektivity. Kvasnička po přihrávce zpoza branky zamířil přímo mezi Konrádovy betony. Na brankovišti byl úplně sám!

22:29

22:51

Velkou šanci měl Rutar. Byl prakticky v podobné pozici jako Kvasnička, ovšem na Pavláta si nepřišel.

23:10

Na druhé straně po brejku zakončoval Hrabík, Konrád kotouč udržel ve výstroji.

23:30

Bambula s úhlu těsně minul.

25:51

Ondrušek pálil pouze do připraveného bloku, Olomouc má ale teď dobrou pasáž v útočném pásmu.

28:00

Nahodil sice uloupil mizernou plzeňskou rozehrávku, ale ani on ani Dujsík nevyslali přesné pokusy.

28:30

Oba týmy jsou v plném počtu. Herní situace čtyři na čtyři příliš vzrušení nenabídla.

28:36

Ofsajd Plzně.

29:23

Zámorského nahození vylekalo Konráda, slovenský gólman si nakonec poradil.

29:23

29:35

Orsava v přečíslení mířil nad.

29:41

Lukáš Mareš (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jakub Orsava. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:1
Teď už je to ale přesný zásah. Mareš se perfektně zorientoval v pravém kruhu, otočil se k bráně a střelou na vzdálenější tyč nedal Pavlátovi šanci. První gól v olomouckých barvách.

31:38

Zakázané uvolnění Olomouce.

32:43

Vyloučen hráč Jan Káňa (Olomouc), 2 min. za Podražení
Tohle asi bylo přísné vyloučení, přesto se sudí na vyloučení Jana Káni jednomyslně shodli.

32:56

Vyloučen hráč Adam Jiříček (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění
A trest putuje i na druhou stranu.

33:33

Nahodil v dobré pozici pálil těsně vedle.

35:04

Oba celky jsou v plném počtu, další zákrok si následně připisuje Pavlát.

35:38

Vyloučen hráč Jan Káňa (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění
Jan Káňa si čas na ledě příliš neužil, rozhodčí mu odpískali další faul.

36:12

Zámorského nahození sraženo až do ochranné sítě.

36:58

Vyloučen hráč Lukáš Mareš (Olomouc), 2 min. za Hákování
Opět se bude vylučovat, navíc se pak do další šarvátky pustil Kusko.

36:58

Vyloučen hráč Silvester Kusko (Olomouc), 5 min. za Bitka

36:58

Vyloučen hráč Tomáš Mertl (Plzeň), 5 min. za Bitka

37:38

Olomouc krátké oslabení pět na tři zvládla, stále se však brání početné převaze.

39:00

Olomouc v plném počtu.

39:47

Vyloučen hráč Lukáš Kaňák (Plzeň), 2 min. za Vysoká hůl
Vyloučení číslo osmnáct.

40:00

Skončila druhá třetina, která přinesla trefu na každé straně. Ve druhém dějství na střely na bránu 6:10.

40:31

Jan Knotek (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Lukáš Nahodil a Jan Káňa. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:1
Využitá přesilovka! Rychlou přesilovkovou kombinaci zakončoval střelou z první Lukáš Nahodil, kotouč mimo Pavlátův dosah pak z brankoviště tečoval Jan Knotek.

41:27

Plášek osamocen z mezikruží nepřekonal Pavláta. Ten proti tvrdému projektilu včas povyjel a vytáhl skvělý zákrok.

42:14

Zakázané uvolnění domácích.

42:34

Jan Schleiss teď za bránou zkoušel trik zvaný Michigan. Konráda ale svým umem nepřekonal, navíc ještě pravděpodobně schytal úder do obličeje.

42:49

Zakázané uvolnění i Plzeňských.

44:53

Konrád se teď musel mít na pozoru, ale Rekonenův blafák dokázal vytáhnout.

45:29

Schleiss je při chuti. Dujsíka teď kličkou téměř poslal do ochozů až ke stánku s párkem, na Konráda ale nevyzrál.

47:31

Vyloučen hráč Jakub Pour (Plzeň), 2 min. za Sekání

48:16

V plzeňské síti se teď místo puku třepe Pavlát a Káňa. Nahodil poslal z pravého kruhu do brankoviště střílený kotouč, který jeden z hostujících beků srazil bruslí do Pavlátova protipohybu. Plzeňský gólman si dokázal poradit, následně jej však po přistrčení zavalil právě Káňa.

49:07

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (Olomouc), 2 min. za Krosček
Dujsík přišel o kotouč a pak si podle názorů rozhodčích pomohl faulem.

50:06

Schleiss připravil dobrou pozici Pourovi, ten z první těsně minul.

51:07

Olomouc je kompletní.

51:50

Znovu Pour z pravého kruhu, znovu mimo.

53:16

Knotkova rána z pravého kruhu po delší době přinutila Pavláta k pohotovosti.

54:27

Káňa v přečíslení našel pouze lapačku Pavláta.

54:33

Musil už se radoval, když bekhendem zasouval kotouč do odkryté branky, tygřím skokem se ovšem zaskvěl Pavlát.

55:17

A teď ofsajd Plzně.

55:28

Leč dělal Rašner vše proto, aby sprinterský souboj vyhrál, zakázanému uvolnění svého týmu nezbránil.

56:32

Jakub Pour (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Petr Kodýtek a Jan Schleiss. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:2
V Olomouci ještě bude drama. Suchý po zpětné přihrávce Kodýtka promáchnul, ovšem puk se od něj příhodně odrazil přímo na osu volnému Pourovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

58:37

Pavlát opustil plzeňskou svatyni, jeho spoluhráči ztratili puk, jehož se chopil Klimek, ale střelou ze středního pásma těsně minul.

59:05

Konrád musel zasahovat, po přerušení si bere Plzeň oddechový čas.

59:25

Olomouc vykazuje, ale puk na zakázané uvolnění nedoklouže.

59:57

Sudí odvolali faul Poura. Bambula uzmul kotouč, ale nechtěl se ho zbavovat, zavezl ho do útočné třetiny, kde po souboji s Pourem ztratil balanc a ošklivě narazil do mantinelu. Led opustil až s lékařem.

60:00

Více se už v dnešním zápase nestane. Olomouc vítězí za tři body. Děkujeme, že jste sledovali náš textový přenos.