Olomouckým zimákem dnes bude proudit elektrizující atmosféra. Čekání je u konce, začíná play off hokejové extraligy!

Olomouc po snovém začátku do sezony zakončila základní část "až" na osmém místě. I vinou zranění, v posledním mači v Litvínově ji chybělo hned třináct borců. Mimo sestavu i dnes zůstali Kunc, Olesz ci Nahodil.

Energie skončila devátá, a proto musela na první dva zápasy vážit dalekou cestu na Hanou. Ani Západočeši však nejsou po náročné sezoně kompletní - chybí Plutnar, Pulpán a Bartejs.

Na vzájemné zápasy to je po základní části 2:2 - na skóre zvítězila Olomouc 10:7.

Kružík

Rozhodčí: Veselý (CZE), Šindel (CZE) - Brejcha (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 4 735

Státní hymna je za námi, zápas začne za malou chvíli.

0:40

Olomouc obsadila útočné pásmo, Musil pálil z úhlu, Lukeš si připisuje první zákrok.

0:50

Silvester Kusko (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Jan Bambula. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 1:0
Olomouc jde do vedení! Po vyhraném buly se dostal kotouč za bránu, odkud Bambula bekhendem naslepo přihrál před bránu. Tam zůstal trestuhodně osamocený Kusko, který na dvakrát překonal gólmana hostů.

1:22

První zákrok si připisuje také Jan Lukáš. Musel se natáhnout na bekhend Martina Kohouta.

1:53

Rutar se šteloval na střelu, ale přišel včasný defenzivní zákrok Varů. Odražený kotouč Lukeš raději ukryl v lapačce.

2:25

Musil se v souboji jeden na jednoho dostal do souboje, který nečekal - nechtěný strom mu vystavil lajnový rozhodčí.

2:45

Beránkův propagační pokus Lukáš lapil do lapačky.

3:14

Vyloučen hráč Jan Knotek (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění

3:21

Lukáš předvádí důležitý zákrok po přihrávce přes osu hřiště.

5:00

Hladonik v dobré pozici promáchl.

5:15

Olomouc v plném počtu. Energie ve výhodě moc nezahrozila.

5:49

Musil nahodil ze svého pásma přímo na Lukeše, který kvůli dotírajícímu Navrátilovi musel přerušit.

7:26

Velmi zvláštní počínání hostujícího gólmana. Lukeš chtěl přerušit hru, pak si však patrně svůj záměr rozmyslel, ovšem to vytušil Jan Bambula, který opět vytvořil dobrou pozici pro Kuska, ten tentokrát minul.

7:44

Kohout vystihl rozehrávku Olomouce, záhy ovšem přestřelil.

8:15

Redlich ujížděl na Lukáše, na poslední chvíli mu kotouč odstřelil Klimek.

9:00

Koffer našel před bránou Hladonik, ten se nakonec ke střele nedostal.

9:00

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2 min. za Hrubost
Následně Hladonika důrazně odstavil z brankoviště kapitán Ondrušek. Podle sudích to ale přehnal s intenzitou.

10:02

Škůrek se v oslabení v útočné třetině dostal k puku a dvakrát se nerozmýšlel - od mantinelu tvrdě vypálil a donutil Lukeše k přerušení.

10:24

Vyloučen hráč Jan Hladonik (K. Vary), 2 min. za Podražení

11:01

Mora v pěti.

11:41

Pavel Musil (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v play-off), asistence Jan Knotek a Jakub Orsava. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 2:0
Mora odskakuje na rozdíl dvou gólů. Orsava z pravého kruhu tvrdě vypálil a Musil uklízí odražený kotouč do prázdné brány.

14:08

Jan Lukáš podržel kotouč před dotírajícím Rachůnkem.

15:19

Jiskra si troufl na tři Olomoučany, pak mu ovšem utekl kotouč. Po následné sražené střele Havlína se bude vhazovat před Lukášem.

15:57

Ofsajd Energie.

18:30

Bambula se šikovně prosmýkl do útočné třetiny, jeho střela z úhlu už ale byla příliš troufalá.

20:00

Skončila první třetina, Olomouc po ní vede na 2:0. Svého soupeře přestřílela 11:9.

20:00

Na ledové ploše teď ledaři upravují poničený mantinel. Na začátek druhé třetiny se musí počkat.

20:00

Teď se pro změnu řeší ledová plocha.

20:00

Rozhodčím před karlovarskou střídačkou vadí měkký led. Situaci zkontrolovali oba kapitáni a pak zmizeli v útrobách.

20:00

Hlasatel v plechárně oznámil následující: "V 19:25 se rozhodne o osudu zápasu."

20:00

Ledaři se díru v ledu snaží zacelit sněhem. U inkriminovaného místa jsou oba kapitáni. Ani jeden z nich však v dresu není.

20:00

Olomoucký hlasatel právě oznámil, že druhá třetina začne o tři čtvrtě na osm.

20:00

Celý problém vznikl následovně: olomoucká rolba vjela na led, avšak se zastavila, neboť čekala až všichni hráči opustí ledovou plochu. Během tohoto stání vytvořila do ledu velkou rýhu, která je nyní problémem.

20:00

A opět probíhají horlivé diskuze kapitánů a sudích. Zdá se, že kejkle ledařů nezabraly a skandování publika "My chceme hokej" se teď nejeví bůhvíjak nadějně.

20:00

Je tu další kontrola ledu.

20:00

Ondrušek je vysvlečený - má na sobě pouze kraťasy a mikinu.

20:00

Rozhodčí vyjeli na hrací plochu v dresech. Hráči tak optimističtí, soudě dle pracovní výstroje, nejsou.

20:00

Zápas byl ukončen!

20:00

Utkání nakonec bude pokračovat ve čtvrtek v 18 hodin. Začne tam, kde skončilo. Tedy druhou třetinou za stavu 2:0 pro domácí. Dále se série přesune na západ Čech, kde hokejisté odehrají druhé a třetí utkání. Případný čtvrtý a pátý zápas bude hostit opět Zimní stadion Olomouc.

20:00

Plechárna den druhý, ovšem zápas číslo jedna. Po přerušení se dnes (snad) dohrají zbylé dvě třetiny ze včerejšího úvodu utkání. Mora vede 2:0, od 18.00 začne zbylých 40 minut střetnutí.

20:00

Rýha v ledě už se zdá být zacelená. Stejně tak svoji první zatěžkávací zkoušku má za sebou i rolba. Všechno je připraveno na to, znovu rozehrát utkání.

20:05

Zápas začal, buly vyhrála Mora.

20:25

Zakázané uvolnění Energie a hned je tu šarvátka.

20:25

Vyloučen hráč Jan Bambula (Olomouc), 2 min. za Hrubost

20:05

Vyloučen hráč Ondřej Beránek (K. Vary), 2 min. za Hrubost

21:02

Kombinace Rachůnka s Kohoutem skončila na hanácké defenzívě.

21:54

Vyloučen hráč Petr Koblasa (K. Vary), 2 min. za Hákování
Navrátil faulovaný, Mora bude hrát čtyři na tři.

22:30

Káňa v ideální pozici ještě chtěl přihrávat, Mora pokračuje v klasické přesilovce.

23:28

První zákrok si připisuje Jan Lukáš, nešlo však o nic obtížného.

23:57

Vary v plném počtu.

24:28

Olomoucké publikum po včerejšku příliš nemá v lásce karlovarského kapitána. Leckterý lexikolog by se v plechárně podivil nad pestrostí pokřiků proti jeho osobě.

25:36

Teď se ovšem podivila karlovarská defenzíva, který měla v čele s Lukešem velké potíže, aby zastavila útočné snažení Kntokovy formace. Vhazuje se v útočném pásmu Mory.

26:09

Kohoutova rána končí sražená v ochranné síti.

26:47

Navrátil a Plášek teď vyslali nebezpečné pokusy, ale oba byly zblokovány.

27:06

Rachůnek se srazil s rozhodčím a těžko se zvedá z ledové plochy. Podle gestikulace to vypadá na naražené zápěstí.

27:36

Vyloučen hráč Petr Strapáč (Olomouc), 2 min. za Vražení na hrazení
Olomouc coby královna v počtu trestných minut znovu potvrzuje svoji roli. Na dvě minuty jde na trestnou lavici za zbytečný faul Petr Strapáč.

28:34

Vyloučen hráč Jiří Černoch (K. Vary), 2 min. za Podražení
Na ledě to teď jiskří. K velké libosti domácího publika odjíždí na trestnou lavici Černoch. Síly na ledě se vyrovnají.

30:10

Jakub Orsava (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v play-off), asistence Pavel Musil a Jan Knotek. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 3:0
Mora teď v přesilovce otrhala karlovarskou obranu jako hroznové víno a po nádherné kombinaci na jeden dotek vede už 3:0! Káňa za bránou převzal zadovku, přihrál do mezikruží Knotkovi, který byť byl ve velké šanci, ještě vylepšil pozici pro Orsavu, jenž se z osy hřiště nemohl mýlit.

30:33

Vyloučen hráč Silvester Kusko (Olomouc), 2 min. za Faul kolenem
Po faulu Kuska se strhla další potyčka.

31:45

Koblasovu střelu přes obránce Mory schoval Lukáš do lapačky.

32:47

Olomouc je kompletní.

32:57

Klimkova přihrávka na brankoviště proskotačila až ke Káňovi, který byť z ostrého úhlu, ale do odkryté klece minu.

34:22

Navrátil připravil pozici Švrčkovi, jehož ránu z nápřahu vyrazil Lukeš betonem.

35:05

Závar před bránou Varů. Ze skrumáže těl nakonec kotouč vyplaval těsně vedle karlovarské klece.

38:47

Domácí kapitán Jiří Ondrušek chyboval v rozehrávce, načež se karlovarský Jiskra dostal do samostatného úniku, ale Lukáš teď svůj tým podržel.

39:19

Vyloučen hráč Martin Kohout (K. Vary), 2 min. za Nedovolené bránění

40:00

Skončila druhá třetina. Na pokusy na bránu v ní sice Vary vyhrály 5:4, na góly však prohrály 0:1.

41:02

Ani Káńa, ani Orsava, ani Ondrušek teď nebyli ve svých pokusech přesní.

41:54

Neuvěřitelný zákrok teď převedl Štěpán Lukeš! Navrátil v přečíslení oslovil Klimka, který mířil do zcela odkryté branky, ale Lukeš reflexivním zákrokem ve skoku lapil Klimkovu střelu do lapačky.

42:28

Zakázané uvolnění Mory.

43:18

Martin Kohout (K. Vary) vstřelil branku (12. gól v play-off), asistence Ondřej Dlapa a Martin Rohan. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 3:1
Martin Kohout vrací Vary do hry! Skákavý kotouč z modré čáry stáhl důrazněji než olomoucký bek a v samostatném úniku se pak nemýlil.

43:32

Musil chtěl rychle odpovědět, ale jeho střela přišla z příliš velkého úhlu.

44:08

Vyloučen hráč Tomáš Havlín (K. Vary), 2 min. za Napadení
Havlín teď tvrdým direktem posadil Klimka jako na bidet a po právu dostává dvě minuty.

45:13

Ondruškovu ránu obětavě zablokoval Mikyska.

46:10

Energie je znovu v pěti.

46:18

Karel Plášek (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Jakub Navrátil. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 4:1
To však hostům není nic platné, Mora znovu odskakuje! Karel Plášek hledal z pravého rohu kluziště na brankovišti stojícího Kuska, trefil však pouze hostujícího beka, od něhož se kotouč odrazil za bezmocného Lukeše.

46:27

Vary kazí rozehrávku - zakázané uvolnění.

46:53

Kohoutovu ránu od modré kryje Lukáš v lapačce.

47:15

Další icing Varů.

47:29

A opět.

49:31

Tři na dva teď ujížděli hráči Mory, ale Adam Rutar zvolil nejhorší možné řešení a bez špetky kreativity vystřelil od mantinelu na bližší tyč - Lukeš stál pozorný.

52:11

Gríger se hezky uvolnil, ale vystřelit už nedokázal. Obrana Mory dnes působí velmi kompaktně.