Vítejte u online přenosu druhého čtvrtfinále mezi domácím Dynamem a Olomoucí z pardubické enteria areny.

Zatímco domácí se drží hesla, že vítězná sestava se nemění, na olomoucké straně po včerejší prohře 1:5 k několika změnám došlo.

Branku Hanáků bude dnes hájit Jan Lukáš, z obrany vypadli Tomáš Černý s Alexem Rašnerem, které nahradí Dalibor Řezníček s Fabienem Kočím a z přeskupených útočných formací se poroučel Rostislav Olesz, toho nahradil Lukáš Anděl.

Pokud chce Olomouc pomýšlet na úspěch v sérii, musí víceméně od základů změnit svou hru a přestat faulovat. Dynamo včera i podle slov Jana Káni vzalo Olomouc na Matějskou pouť a předvedlo zcela dominantní výkon.

Klimek

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Jaroš (CZE) - Kajínek (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 10 194

0:29

První zákrok zápasu má na kontě Roman Will, když jej z ostrého úhlu na levém křídle prověřil Jan Káňa. Lapačkou si na druhé straně na kotouč sáhl také Jan Lukáš.

1:30

Patrik Poulíček přibrzdil olomouckou rozehrávku a je z toho ofsajd Hanáků.

2:16

Olomouc chvíli držela útočné pásmo, ale nedokázala se dostat ze sevření domácí obrany u mantinelu.

3:15

V prvních minutách zápasu se o puk bojuje převážně ve středním pásmu.

3:52

Domácí se dobře vyhnuli ofsajdovému postavení a mezi kruhy se otevíral prostor pro Kousala, puk ale přišel přiklouzal dřív, než Kousal.

4:47

Po důrazné střele zápěstím musel Lukáš zasahovat nadvakrát, ale pokračuje se bez branek.

5:01

Ofsajd Olomouce.

5:50

První pětka Dynama začala utahovat šrouby v útočném pásmu, ale Lukáš dobře zasáhl proti třem střelám.

6:28

Robert Kousal byl velmi tvrdě dohrán u mantinelu, což se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům, ale tohle je play off.

7:04

Zajímavá možnost brejku se rýsovala pro domácího kapitána Patrika Poulíčka, ale ten ze vzduchu nezvládl zpracovat.

7:23

Zakázané uvolnění Olomouce.

7:59

Do zajímavé šance se dostal Lukáš Klimek, který číhal u levé tyče Willovy branky, ale nedokázal zareagovat na prudkou přihrávku.

8:21

Zohorna projel do útočného pásma, ale Lukáš před ním raději přikryl kotouč a přerušil hru.

8:31

Zpoza branky si vybruslil Lukáš Radil a zkusil překonat Lukáše, olomoucký brankář byl ale připraven.

9:29

Adam Musil vybojoval puk ve středním pásmu a dostal se až do zakončení z mezikruží, prudkou střelou však trefil jen tyč!

10:12

Olomouc to zkouší dopředu, ale Will byl zatím víceméně bez práce. Ofsajd.

11:05

Matouš Menšík měl prostor na střelu, ale trefil jen bránícího hráče před sebou.

12:21

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče
Po komerční pauze si Dynamo zahraje první přesilovku. Tomáš Dujsík dostává dvě minuty za držení.

12:48

Olomouc zatím Dynamu ani náznakem nedovolila usadit se v útočném pásmu.

13:31

Rozhodčí dnes řeší již několikátý problém s ledem podél mantinelu v útočném pásmu Dynama, hra je znovu na poměrně dlouho přerušena a na ploše jsou údržbáři.

13:31

Problém s ledem je většího rázu, protože rozhodčí se rozhodli předčasně ukončit první třetinu. Šest a půl minuty bude dohráno po osmnáctiminutové pauze. Pokud se podaří led opravit.

13:31

Osmnáctiminutová pauza je u konce, rozhodčí i hráči kontrolují opravený úsek ledu. Olomouckým se evidentně něco nezdá.

13:31

Rozhodčí však uznali plochu za způsobilou a hra může pokračovat. Z trestu Dujsíka zbývá jednapadesát vteřin.

14:21

Dynamo se vůbec nezvládlo usadit v pásmu, Olomouc už je kompletní.

14:31

U levého mantinelu se k puku dostal Lukáš Klimek a zkusil Willa, ten ale zasahuje lapačkou.

14:57

Vyloučen hráč Jan Káňa (Olomouc), 2 min. za Krosček
Olomouc se bude znovu bránit ve čtyřech. Jan Káňa dal krosček Lukáši Sedlákovi a dostává dvě minuty.

15:38

Z první pálil Matej Paulovič, ale Lukáš zasáhl betonem, druhá přesilovka Dynama je výrazně lepší.

16:41

Druhá polovina už ovšem tak zářná není. Zdá se, že Olomouc nakonec v klidu přežije i další oslabení.

17:54

Pavel Musil dostal přesnou přihrávku přímo před Willa, ale zblízka trefil jen domácího gólmana!

18:17

Na druhé straně měli domácí možnost brejku dvou na jednoho, Zohorna mohl pálit do prázdné branky, ale nezasáhl kotouč!

18:58

Z mezikruží nepřesně mířil bývalý pardubický útočník Lukáš Anděl.

19:05

20:00

Teprve teď oficiálně skončila první třetina, ve které jsme gól neviděli. Za okamžik bude hra pokračovat.

20:38

Tomáš Hyka šlápl do kroku a protáhl se po levém křídle před Lukáše, nakonec ale nemířil přesně.

21:09

Radil zkusil Lukáše znovu překvapit vyjetím zpoza branky, ale opět neuspěl.

22:11

Na modré dostal nabito Jan Kolář, ale jeho pokus z první vyrazil Lukáš.

22:31

Lukáš Anděl mířil do samostatného úniku, ale domácí obránci jej dostihli!

23:43

Střelu přes obránce si připravil Jan Knotek, Will ji vyrazil přímo před Bambulu, ale dorážku schoval do lapačky.

24:17

Na pravém kruhu pro vhazování si puk na střelu zápěstím připravil Tomáš Hyka, ale Lukáš si poradil.

24:41

V samostatném úniku byl rozjetý Robert Kousal, ale trefil Lukáše jen do betonu!

25:23

Na druhé straně Will raději přerušuje hru po nahození od mantinelu.

26:22

Orsava dobře naznačil mezi kruhy a vznikl mu prostor na střelu, puk ale neprošel skrz obránce.

27:29

V útočném pásmu Dynama vybojoval puk Jan Mandát a následně se dostal až ke střele z mezikruží, jenže minul!

29:03

Radil se Zohornou šli znovu do přečíslení, ale ani napodruhé se Zohorna nedostal k zakončení.

31:11

Na levém křídle k tvrdému příklepu napřáhl Jan Švrček, ale Will zaúřadoval betonem.

32:16

Po dlouhém boji o puk u mantinelu v útočném pásmu Olomouce se najednou otevřelo mnoho prostoru před Jakubem Orsavou, ten ale na puk nedosáhl.

33:31

Po zákroku Willa se u pardubické branky strhla mela, ale rozhodčí byli připraveni.

34:44

Vondráček se protáhl mezi dvěma obránci a zkusil to bekhendem, ale Lukáš dobře přečetl jeho akci a stihl se přesunout.

35:52

Na modré čáře se ke střele dostal Tomáš Dujsík, ale Will ji vyrazil.

36:18

V Pardubicích dnes skutečně nastoupila úplně jiná Olomouc, Dynamo má problémy ve vlastní třetině.

36:43

Ofsajd domácích.

37:22

Lukáš Sedlák se zprava protahoval před Lukáše, ale ten se dobře rozložil na brankovišti a Sedláka do šance nepustil. Následně zastavil i pokus Čerešňáka.

39:23

Zakázané uvolnění Mory.

39:51

Roman Will vůbec neodhadl puk za brankou, ten se odrazil od boční sítě, ale olomoucký hráč jej naštěstí pro Dynamo nestihl usměrnit do sítě.

40:00

I po čtyřiceti minutách tak oba gólmani drží čisté konto. Na první gól se stále čeká.

40:15

Po buly v útočném pásmu Dynama to od modré zápěstím zkoušel Košťálek, Lukáš měl zakrytý výhled, ale puk ho trefil.

41:58

Jan Švrček nahodil nenápadně puk od mantinelu a Will jej stihl srazit do rohu na poslední chvíli.

44:12

Kousal si hledal prostor na střelu, ale příliš otálel a Lukáš se stihl zorientovat.

45:07

Poulíček hledal neúspěšně před brankou Pauloviče.

46:00

Dynamo je i dnes lepším týmem, jenž Olomouc má oproti včerejšku skvěle zvládnutou obranu a domácí téměř k ničemu nepouští.

48:13

Poulíček dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale střela mu vůbec nesedla.

48:31

Ve třetí třetině se téměř vůbec nepřerušuje, Olomouc dostala pod tlak první formaci Dynama, ale Will extra zasahovat nemusel.

50:29

Jan Knotek měl velkou šanci mezi kruhy, Will jeho ránu vyrazil jen na hokejku Bambuly a ten bekhendem málem zakončoval do prázdné!

51:51

Vondráček vyhrál souboj o zdánlivé zakázané uvolnění a ještě se před Lukášem dostal do zakončení, olomoucký gólman ale proti němu zasáhl!

52:53

Hyka se Sedlákem vyšachovali obranu Olomouce, Sedlák připravil puk pro Ciencialu a zdálo se, že ten bude zakončovat v klidu do poloodkryté branky, ale Lukáš se proti němu skvěle přesunul a dál drží nulu!

52:55

I dnes je v Pardubicích vyrovnáno, zápas sleduje 10 194 lidí.

55:19

Dynamo s blížícím se koncem základní hrací doby stupňuje tlak v útočném pásmu, od mantinelu pálili Košťálek i Cienciala, ale Lukáš si puk pohlídal.

56:36

Radil to po dobré kombinaci zkoušel z otočky mezi betony Lukáše, ten byl ale připravený. Dynamo je v posledních minutách lepším týmem.

58:01

Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:29

Sedlák byl úplně sám před Lukášem, ale byl precizně odbráněn a nedokázal bekhendem trefit prázdnou branku. Neuspěl ani Hyka z dorážky.

59:41

Peter Čerešňák (Pardubice) vstřelil branku (9. gól v play-off), asistence Lukáš Radil a Robert Kousal. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 1:0
Obrovská rána pro Olomouc! Celý zápas se v Pardubicích držela, ale v závěru Dynamo stupňovalo tlak v útočném pásmu, devatenáct vteřin před koncem napálil odražený puk Peter Čerešňák a posílá svůj tým do vedení!

59:41

Olomouc rychle reaguje oddechovým časem a odvoláním gólmana.

59:46

Tomáš Dvořák (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v play-off), asistence Lukáš Sedlák. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 2:0
Je rozhodnuto! Dynamo vyhrálo buly na středu hřiště a ještě ve středním pásmu napřáhl Tomáš Dvořák, který trefuje prázdnou branku!

60:00

V Pardubicích dnes nastoupila úplně jiná Olomouc, celý zápas sahala po vyrovnání série, ale Dynamu stačila poslední minuta. Utáhlo šrouby v útočném pásmu, dalo dva góly a do Olomouce si poveze vedení 2:0 na zápasy. Pěkný zbytek víkendu vám přeje Marek Votke.

4. února 2024 17:00Olomouc-Pardubice 2:1
18. prosince 2023 18:00Pardubice-Olomouc 8:2
3. listopadu 2023 18:00Olomouc-Pardubice 1:5
24. září 2023 18:00Pardubice-Olomouc 3:1
22. března 2023 17:00Olomouc-Pardubice 2:3
21. března 2023 19:00Olomouc-Pardubice 4:5P
18. března 2023 17:00Pardubice-Olomouc 2:0
17. března 2023 19:00Pardubice-Olomouc 5:1