Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Někdo se snaží zakrýt své chyby, říká šéf brodského Bruslařského klubu

Momentka z utkání Prostějov - Havlíčkův Brod | foto: Tomáš Frait, MF DNES

2 2015
Havlíčkobrodský hokej se stále potýká s policejním vyšetřováním. Podezřelý je i šéf Bruslařského klubu.

Vývoj hokejového dění v Havlíčkově Brodě se za poslední měsíce měnil skoro jako počasí. Jednu chvíli svítilo nad zimním stadionem v Kotlině slunce, ovšem vzápětí se zatáhlo a mluvilo se o definitivním konci.

A to i kvůli probíhajícímu trestnímu stíhání některých fyzických i právnických osob pro údajné podvody s dotacemi.

Hrozbu zániku hokeje v Brodě nakonec odvrátil Bruslařský klub, jehož předsedou je David Kozlík. „Snad se konečně všechno překlopilo na tu správnou stranu,“ hlásí s úlevou šéf brodského BK.

 „Věřím, že teď už tady hokej děláme dobře. Máme striktně oddělené účetnictví mládeže a prvního týmu,“ dodává.

Chvilku to vypadalo, že BK Havlíčkův Brod bude jenom o mládeži, ale nakonec pod sebou máte i A-mužstvo...
Je pravda, že od začátku pro nás byla prioritou mládež. Áčko jsme první týdny moc neřešili, protože od HC Rebel jsme měli informace, že chtějí pokračovat dál i po sestupu a přihlásit druhou ligu.

Co se na tomhle plánu změnilo?
Musím přiznat, že na mě hned od začátku dělala akciovka dojem, že nemá zájem pokračovat, že se jenom snaží nějakým způsobem odejít s noblesou. Jednání z její strany bylo ve stylu – buď bude po našem, nebo dáme licence jinam.

Jak moc jste byli ochotni z jejich požadavků ustoupit?
Ustupovali jsme dost, ale pak jsme se rozhodli zariskovat. Na svazu nám řekli, že stačí, když vypovíme s HC Rebel smlouvu o spolupráci a přihlásíme soutěže sami.

Jenže to nebylo tak jednoduché. Byly tady přece dluhy...
To je pravda. Mohli jsme přihlásit A-tým do krajského přeboru, ale dluhy by nám stejně zůstaly. Tak jsme všechny pohledávky odkoupili.

Kolik vás tohle rozhodnutí stálo?
Dohromady zhruba 1,1 milionu korun. Takže vlastně vstoupíme do druhé ligy s minusem. Ale jiná možnost nebyla, hokej by tady skončil. Všechny dluhy se totiž vázaly k registračnímu číslu, které má BK. Každopádně teď můžu říct, že hráčům, trenérům ani svazu už nedlužíme vůbec nic.

Říkal jste, že Bruslařský klub pohledávky odkoupil, tudíž teď vás čeká vymáhání od HC Rebel?
Ano, ovšem je otázka, jak moc budeme úspěšní. (krčí rameny)

Pořád ještě leží na svazu přes dva miliony korun odstupného za brankáře Víta Vaněčka...
Teď už můžu říct, že to byl největší kámen úrazu celého vyjednávání. Akciovka měla pocit, že ty peníze patří jí, jenže my jsme chtěli minimálně padesát procent. Na to ale majitelé nebyli ochotni přistoupit. Nakonec jsou peníze stejně zmraženy kvůli probíhajícímu policejnímu vyšetřování a není jisté, jak to s nimi dopadne.

Jedním z obviněných v dotační kauze jste prý i vy. Je to pravda?
Nesmím se k tomu vyjadřovat, ale je pravda, že i já jsem obdržel předvolání. Mně to ale celé přijde tak, že se jenom někdo snaží zakrýt svoje vlastní chyby. Budu se bránit. Nikdy jsem z hokeje nevzal ani korunu. Všechno dělám zadarmo. Samozřejmě vím, kdo všechno je obviněný, a chybí mi tam jedno jméno.

Jaké?
Prostě jeden pán z „hradu“, který měl brodský hokej celou dobu na starost, a tudíž i kontrolu nad dotacemi. A jeho se to jako netýká?

O trestním stíhání se v Havlíčkově Brodě hodně mluví, dělá vám tohle stigma problémy například při jednání se sponzory?
Popravdě řečeno, když jsem podezření dostal, chtěl jsem právě i kvůli tomu skončit. Ale výbor mi vyslovil důvěru. A to mi dalo sílu. Já doufám, že budeme všichni zproštěni viny. Dělali jsme špatně účetnictví, ale audit nám přeci vyřkl nějakou vratku, kterou teď městu splácíme. Nikomu tak nevznikla žádná škoda.

Přesto se znovu zeptám na sponzory. Nebudete mít problémy zajistit celou sezonu?
Dá se říct, že už teď ji máme pokrytou. Věděli jsme, že k tomu, aby se v Brodě hrála druhá liga slušně, bude potřeba dva a půl milionu korun. Nakonec se nám povedlo dojednat s městem, že nám pomůže. A to nejenom úhradou pronájmů a ledů, ale i celkem zajímavou částkou. No a stejnou sumu nám dal také jeden ze sponzorů, který ale zatím nechce být jmenován.Témata: Vysočina

Najdete na iDNES.czmobilní verze