Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Komplikace pro Světový pohár: Krejčí má být po operaci pět měsíců mimo

Uvidí Davida Krejčího čeští fanoušci na Světovém poháru? | foto: AP

4 2016
Těsně před startem hokejového mistrovství světa přišla pro národní tým velmi nepříjemná zpráva směrem k vrcholu roku 2016, jímž bude zářijový Světový pohár v Torontu. David Krejčí, jeden z nejlepších českých hráčů současnosti, se totiž v zámoří podrobil operaci kyčle a podle webu jeho klubu Boston Bruins jej čeká pětiměsíční rekonvalescence.

Při úvodní nominaci, při níž budoucí hlavní trenér národního týmu Josef Jandač začátkem března oznámil 16 jmen pro Světový pohár, samozřejmě nemohl chybět. Střední útočník David Krejčí patří dlouhodobě k nejlepším českým forvardům v NHL. Je stálicí v sestavě Boston Bruins. Vyhrál s nimi Stanley Cup v roce 2011, s reprezentací se představil na olympijských hrách ve Vancouveru 2010 i v Soči 2014.

Jenže na vrchol roku 2016 to s ním nevypadá dobře.

Web Bostonu uvedl, že se Krejčí - stejně jako jeho spoluhráči Krug a Beleskey - po sezoně podrobil operaci. Jenže po napravení Krejčího levé kyčle má následovat až pětiměsíční rekonvalescence! Zákrok podstoupil 25. dubna na specializované klinice na Manhattanu.

Což se pro Světový pohár zdá být skoro jako nereálná mise. Turnaj se hraje od 17. září v Torontu, první generálku Češi sehrají 8. září s Ruskem v Petrohradu. Lze čekat, že se hráči musejí naplno připravovat už od léta, aby byli v dostatečné formě na turnaj, na němž se představí nejlepší hráči planety.

Krejčí se ke svému zranění vyjádřil pro novináře v Bostonu na začátku dubna. „Je to něco, co mě štvalo asi posledních 20 zápasů sezony, ale máme dobré lékaře,“ řekl. „Bylo to frustrující, na druhou stranu jsem stejný zákrok před šesti lety podstoupil na druhé noze - a od té doby jsem se nikdy necítil lépe.“

Už tehdy Krejčí odpovídal na dotazy ohledně Světového poháru. A byl optimistou: „Minule mi rekonvalescence zabrala asi čtyři měsíce. Doufám, že od té doby technologie pokročily, proto věřím, že se nyní proces o něco zrychlí. To máte květen, červen, červenec, srpen... Jo, čekám, že World Cup stihnu.“

Nynější prognóza klubových lékařů však jeho odhad mění směrem k horšímu.

Pokud by Krejčí skutečně kvůli zdravotním potížím vypadl z nominace, mohou jej samozřejmě čeští trenéři nahradit jiným hráčem. Vzhledem ke kvalitám rodáka ze Šternberka by však takový případ znamenal jasné oslabení týmu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze