Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pastrňák? Chytrý hráč a rychlý bruslař. Ale musí zesílit, míní Krejčí

David Krejčí (vlevo) se raduje z gólu Bostonu se spoluhráčem Milanem Lucicem. | foto: AP

28 2015
Dva Davidové a jeden Goliáš. Seznamte se s novou elitní lajnou hokejového Bostonu, v níž vedle centra Krejčího bruslí krajan Pastrňák a kanadský brousek s výrazem boxera Milan Lucic. „Výborně si rozumíme,“ těší Krejčího.

Elitní střední útočník vynechal kvůli zranění 20 zápasů a v této sezoně tak má na kontě jen šest golů a 16 asistencí. V lednu se však rozjel do výtečného tempa, v 10 utkáních nasbíral bodů devět.

Pomohl k tomu i David Pastrňák, jenž zapadl do prvního útoku. „Je fajn, že ho u sebe na křídle máme,“ říká Krejčí v rozhovoru pro iDNES.cz.

V prosinci jste měl poraněné tříslo a vracel jste se vlastně nadvakrát. Už je všechno v pořádku?
Klub ani neříkal, co mi bylo, média to někde vyhrabala a udělala z toho třísla. Každopádně jsem byl zraněný a po návratu jsem se zranil znovu. Teď už to jde, i když na zimáku trávím po tréninku hodně času.

Limituje vás to zranění ještě v něčem?
Při zápasech vůbec. Jen se musím rozcvičit ještě lépe než jindy. I po tréninku a po zápasech strávím spoustu času různými cviky.

Bylo těžké dostat se po návratu do běžného herního provozu?
Bylo to složité. Měl jsem super léto, hodně jsem na sobě makal a cítil jsem, že jsem výborně připravený. Pak došlo k tomu zranění a člověk kus toho ztratí. Je to nepříjemné.

Tím je asi poznamenaná i sezona pro vás osobně. Je hodně jiná než ty předešlé?
Trochu jiné to je. Ale je dobře, že teď máme na křídle nováčka Davida Pastrňáka a že to všechno funguje.

Pravé křídlo vašeho útoku s Milanem Lucicem byla horká pozice, kterou se po letním odchodu Jaromeho Iginly do Colorada zatím nepodařilo plnohodnotně zaplnit. Myslíte, že teď už se to díky Pastrňákovým výkonům povedlo?
Těžko říct, je to takové nahoru dolů. Musíme mít od trenéra stálou důvěru a ta tam zatím až taková není. Snažíme se hrát, jak nejlépe umíme a nechat na ledě všechno.

Po delší době máte v týmu českého krajana....
Jsem rád, že je u nás zase Čech. Vycházíme spolu výborně. Sice je o deset let mladší, ale máme společné zájmy a je to s ním super.

Ujal jste se ho po příchodu do Bostonu? S čím vším mu pomáháte?
Hlavně na ledě. Snažím se s ním hodně komunikovat. A když jsme na cestách, chodíme spolu na večeře a probíráme všechno možné.

Jak byste ho popsal jako hokejistu?
Je to velice chytrý hráč a má super bruslení. Na druhou stranu musí ještě trochu zesílit. Davidovi je teprve 18 let a do posilovny chodí teprve pár sezon. Ale roste z něho vynikající hokejista.

Ve třetí lajně Bruins se sehráli Švédové Eriksson a Söderberg, ve druhé jsou léta spojení Kanaďané Marchand s Bergeronem, v první teď dva Češi a Milan Lucic se slovanskými kořeny. Neříkají vám česká nebo slovanská lajna? A neučíte Lucice česky?
Czech-Line nám neříkají. „Luc“ je Kanaďan, ale jeho táta je Srb, takže česky docela rozumí. Lehce se s ním domluvíme.

Autoři:


Témata: David Krejčí

Najdete na iDNES.czmobilní verze