Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejhorší moment? Trápení po zranění lokte, přiznal Pastrňák

David Pastrňák na slavnostním vyhlášení ankety Zlatá hokejka o nejlepšího českého hráče sezony. | foto: ČTK

21 2017
Když před dvěma lety přebíral cenu pro nejlepšího českého juniora sezony, snil o tom, že jednou dosáhne i na vítězství v hlavní kategorii Zlaté hokejky. „Najednou je to tady, čas rychle utíká. Doufejme, že se budu jenom zlepšovat,“ říká David Pastrňák, tuzemský hokejový král pro rok 2017.

Pastrňák si považoval, že dosáhl na ceněnou trofej, která unikla velikánům Václavu Nedomanskému, Jiřímu Holíkovi či Robertu Reichlovi. „Je to pro mě obrovská čest. Když tady pan Zikmund (mluvčí svazu) řekl jména hráčů, kteří Zlatou hokejku nikdy nevyhráli, tak to pro mě byl šok a o to více si toho cením. S odstupem času na to budu myslet stále více, bude to krásná vzpomínka.“

Útočník Bostonu se stal dosud nejmladším vítězem Zlaté hokejky, prestižní anketu vyhrál v 21 letech, dosavadní rekord drželi Dominik Hašek a Miloš Holaň (22 let). Legendární brankář triumfoval v roce 1987, známý obránce o šest let později. „Vážím si toho,“ byl rád, že si přivlastnil historický primát.

O čem ještě na tiskové konferenci ve Foru Karlín mluvil?

Jaký byl váš nejlepší a nejhorší zážitek uplynulé sezony?
Nejlepší? První výhra v play-off NHL. Slyšel jsem, že play-off je o něčem jiném, ale když jsem viděl své spoluhráče poté, co jsme zvítězili v prvním zápase, to se nedalo srovnat s výhrou v základní sezoně. Nejhorší moment? Když jsem se vracel po zranění lokte, tak se mi 17 zápasů nedařilo a byl na mě velký tlak. Na druhou stranu jsem si uvědomoval, že to k tomu patří.

VÍTĚZ. David Pastrňák na slavnostním vyhlášení ankety Zlatá hokejka o...
David Pastrňák s maminkou na slavnostním vyhlášení ankety Zlatá hokejka o...

Co udělat pro to, abyste takovou sezonu zopakoval?
Snažím se zlepšovat, každý den. Minulá sezona byla dobrá, v té příští chci být zase lepší. Budu pro to dělat, co nejvíce můžu.

Na kolik Zlatých hokejek si troufáte? Jaromír Jágr jich získal tucet.
Nedívám se daleko dopředu, snažím se užívat si každý den. Kdo by před pár lety řekl, že teď vyhraji Zlatou hokejku? Žiju ze dne na den, každý si chci užít na sto procent. Soustředím se na to, abych se stal lepším hokejistou i člověkem. Jarda Jágr je legenda, nerad bych komentoval, kolik Zlatých hokejek získám.

Nezaskočila vás váha Zlaté hokejky?
Překvapilo mě to hodně. Slyšel jsem, že je těžká, ale že tolik..? Měl jsem problém ji na pódiu udržet.

V děkovné řeči jste zmínil Davida Krejčího. V čem vám tolik pomohl v začátcích v NHL?
Když tam přijdete jako mladý hráč a nevíte, co a jak chodí, je super mít tam dalšího Čecha. Navíc tak obětavého, jako je „Krejča“. Naučil mě, jak se mám chovat, jak mít respekt k hráčům, kteří už jsou tam delší dobu. Pomohl mi s živobytím v Bostonu. Naučil mě profesionalitu, která k vrcholovému hokeji patří. Jsme už jedni z nejlepších kamarádů. Věřím, že to tak bude pokračovat. Už se těším zpátky do Bostonu, až sedneme a pokecáme

Chtěl byste si vyzkoušet podobný proslov také na předávání trofejí v NHL?
Samozřejmě, rád bych někdy byl na předávání ocenění v Las Vegas. Musím se zlepšovat každý rok, abych se tam jednou dostal a mohl si střihnout projev v angličtině.Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDE

Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze