Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Davos nechtěl pustit Hübla. Mohl chytat Spengler Cup

Zlín - Litvínov: závar před Hüblem - Závar před litvínovským brankářem Hüblem. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

5 2008
Odchytal tři domluvené zápasy a balil se zpátky domů. Ale Davos hokejového brankáře Jaroslava Hübla nechtěl pustit. "Chtěli mě udržet ještě na víkend. A snad i na Spenglerův pohár a celý leden. Ale bylo to spíš jejich zbožné přání. Neměli šanci dohodnout se na tom s Litvínovem," vyprávěl po návratu ze švýcarské mise gólman.

Není divu, že se s ním loučili těžce. Davos prohrál ve švýcarské lize tři z posledních 5 zápasů a s Hüblem v brance krizi zahnal.  Litvínovský gólman mu vychytal dvě vítězství, až v posledním duelu prohrál s Fribourgem 1:2 po nájezdech.

Takže neexistuje žádná naděje, že se do Davosu ještě letos vrátíte. Třeba na play-off?
Je to spíš otázka na sportovního manažera Roberta Reichla. Ale tuším, že to je spíše vyloučené.

Co byste si vybral vy? Zůstat dál v Davosu, nebo letos s Litvínovem útočit na titul?
Tady je to pro mě srdeční záležitost, takže určitě Litvínov. Ale někdy v budoucnu bych se odchodu do Davosu nebránil.

Lákalo by vás tam hrát?
Asi každý hráč sní o zahraničním angažmá. A Švýcarsko je jedna z nejkrásnějších zemí v Evropě. Líbí se mi tamní život, je úplně jiný než v Česku. Davos je krásné město pod horami, v nadmořské výšce 2600 metrů. Něco neuvěřitelného.

Jak se s vámi loučili fanoušci?
Vyvolávali mě po zápase, ještě jsem se musel vracet z kabiny a mávat jim. To bylo příjemné. A poděkovali mi i lidé kolem hokeje.

Jak se o vás ve Švýcarsku vůbec dověděli?
Přes mého agenta. A útočník Petr Sýkora, který tam hraje, mi říkal, že se na mě trenéři ptali. Pochválil mě, asi i díky tomu si mě tam vzali.

Jaké role mají v týmu Češi Sýkora, Marha a Tatíček, kteří v Davosu působí?
Marha je tam osmou sezonu, je to starší hráč, jeden z lídrů týmu. Mladý Tatíček si postavení teprve buduje. A Petr Sýkora je pan střelec, má už 15 gólů, nejvíc z týmu. I v přesilovkách většinou chodí puky na něj.

Ptali se vás na Litvínov? Vidí vás jako kandidáta na titul v Česku?
Říkali, že máme vyvážený tým se zkušenými hráči. I mladou generaci, která to dobře vyvažuje. Prý můžeme dojít daleko.

A jaké jsou cíle Davosu?
Nejvyšší. Trenér Del Curto je tam 14. sezonu, pod ním byl tým snad osmkrát ve finále a pětkrát ligu vyhrál. O titul se tu hraje každý rok.

Porazili jste Langnau 5:3, Biel 2:1, prohráli jen s Fribourgem 1:2 po penaltách. Jste spokojen s bilancí?
Velice. Davos teď prochází určitou krizí, tvrdí se o něm, že má nejlepší tým. Až po novém roce. Začne zúročovat svůj fyzický fond, ostatní soupeře přebruslí. Ale i přes dílčí neúspěchy je teď v tabulce vysoko, na třetí pozici.

Stihl jste něco jiného než hokej?
To ne. Kluci mají před zápasem zákaz lyžovat, takže jsme nikde nebyli. Volný čas jsem trávil na hotelu, ve městě, v kavárně. Hodně vyžití poskytuje samotná hokejová hala. Je nádherná, celá ze dřeva. Přímo v kabině je posilovna, v hale sauna, bazén, společenská místnost. Něco neskutečného.V tom se to s Litvínovem srovnat nedá.

Kolik na vás chodilo diváků?
Kolem tří tisíc. Stadion s osmitisícovou kapacitou vypadal docela prázdně. Ještě neběží lyžařská sezona, město není plné turistů. Ale do Bielu za námi dorazilo snad 3 000 lidí z Davosu. Venku je na tým všude vyprodáno. Švýcarská liga se mi zamlouvá, sedla mi. Chytalo se mi parádně.Najdete na iDNES.czmobilní verze