Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Demitra si přijel spravit chuť

23 2004
Ostrava - Jednou z nejvýraznějších posil slovenského týmu je i třicetiletý rodák z Dubnice Pavol Demitra. Poslední ročník NHL i boje o Stanley cup pro něj byly spíše zklamáním a tak s chutí přijal pozvání do reprezentačního týmu Slovenska, v němž bude hrát společně s Vladimírem Országhem a Mariánem Hossou.

„Chci vyhrát, proto jsem tady,“ zazněl jeho důvod na tiskové konferenci bezprostředně po odpoledním tréninku.

Pokud se v dalších bojích utkají reprezentanti Slovenska a České republiky, stanou proti sobě spoluhráči z posledního reprezentačního výběru do dvaceti let z roku 1993 David Výborný a Pavol Demitra.

Ve stejném celku tehdy nastoupil i obránce české reprezentace František Kaberle. Mladí hokejisté tehdy vybojovali třetí příčku a po jejich návratu z Gävle již Československo neexistovalo.

Životní dráha Pavla Demitry pak ubíhala klasickým směrem, do NHL. Zde oblékal dres otavských Senátorů, kteří jej roku 1993 jako 227. hráče v pořadí, a od roku St. Louis.

Letošní sezona však mužstvu „bluesmanů“ nevyšla tak, jak by si představovali. „Trápili jsme se vlastně celý rok a ani v bojích o Stanley cup to nebylo o nic lepší,“ stýskal si subtilní útočník, který v letošní sezóně získal osmapadesát bodů za třiadvacet branek a pětatřicet asistencí.

„Mohli jsme být vlastně rádi, že jsme se do play-off vůbec dostali. Slyšel jsem dokonce, že v týmu budou nyní velké změny, spousta hráčů odejde a vedení bude chtít vybudovat zcela nový celek,“ přibližuje situaci v klubu hráč, kterému v současnosti končí smlouva a o nové bude teprve jednat.

Bleskový přesun z amerického kontinentu do střední Evropy proběhl perfektně a po přistání ve Vídni si Pavol Demitra na pár hodin užil i nejbližší rodiny při návštěvě v Trenčíně.

Trenéři slovenského týmu jej zařadili do druhé útočné řady společně s Mariánem Hossou a Vladimírem Országhem. Spolupráce s oběma hráči se Pavol Demitra nebojí a doufá, že jejich souhra bude platná celému týmu.

„S Vladom jsem hrál na několika exhibicích a Mariána znám velmi dobře z Trenčína, kde každé léto společně trénujeme. Oba jsou špičkoví hokejisté a doufám, že nám to bude spolu klapat. Reprezentační dres je pro mne nejlepší motivace jaká existuje a já věřím, že týmu společně pomůžeme.“

Páteční odpolední trénink byl pro většinu slovenských hokejistů zaměřen hlavně na souhru mezi jednotlivými formacemi a na poznání prostředí v nově opravené ostravské ČEZ Aréně.

Rekonstruovaná hala se Pavlu Demitrovi líbila, jen jej zpočátku trochu trápila plocha, na níž hráči trénovali.

„Je tady trochu jiný led, než na jaký jsem zvyklý z Ameriky. Neříkám, že je horší, ani lepší, jen je trochu jiný. Nedá se to popsat. Trošku méně klouzal. Ale po několika minutách se na něj dá zvyknout, jen je potřeba dát nabrousit brusle trochu jinak, než to dělám normálně,“ upřesnil Pavol Demitra zatím jediný problém, se kterým se v reprezentačním dresu Slovenska v Ostravě setkal.Najdete na iDNES.czmobilní verze