Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Den bez zápasu. Mladí hokejisté vyrazili na nákupy

Z BRANKY DO OBCHODU. I gólman Dominik Furch vyrazil na nákupy. | foto: ČTK

30 2008
Ottawa (Od spolupracovníka iDNES.cz) - Povánoční slevy v Ottawě lákají. A nejinak tomu je v případě českých hokejistů do dvaceti let. Ti si zpestřili přípravu na dnešní duel s Německem, který rozhodne o jejich postupu do čtvrtfinále, vycházkou do centra Ottawy.

"Určitě se zajdeme podívat, beru tašky," hlásil s úsměvem gólman Dominik Furch. Ten se stejně jako jeho spoluhráči chystá využít neskutečných slev v ottawských obchodech, které lákají na povánoční výprodeje.

Po Vánocích se každý potřebuje zbavit přebytečného zboží, podle toho to také vypadá v místních obchodech. Na všem visí cedulka o slevě, lidé se v krámcích přehrabují prakticky ve všem. V porovnání s českými obchody jsou kanadské slevy daleko výraznější a výhodnější. A u pokladen je plno.

"Moc dobře o tom víme. Už jsme po některých výlohách pokukovali a ceny vypadají opravdu příznivě. Asi něco domů přivezeme, to je jasné," usmíval se slávista Furch.

"Nemůžeme takových nabídek nevyužít," pokračoval. Osmnáctiletý gólman teď trochu lituje toho, že si nevzal do Kanady o batoh navíc. Určitě by jej levně naplnil věcmi, které v Praze sežene za daleko větší peníze. "Možná si asi koupím nějaký navíc, abych to měl kam dát," konstatoval zvesela. "Třeba na ně taky budou nějaké slevy."
 
V pondělí měli hráči volnější den. Ten kromě nákupů využili i k návštěvě centra Ottawy. Postarší architektura anglického stylu se zde nachází v nevtíravé symbióze s moderními budovami obchodních center a sídly korporací.

"Je to nádhera. Právě tato spojení architektur se mi moc líbilo. Kanaďané mají dobrý vkus," liboval si brankář české juniorské reprezentace.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze