Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Děti běžely pro podpisy, ale hokejisté Tampy před nimi utekli

Hokejisté Tampy se loučí s bratislavským publikem a mizí do kabin. | foto: Martin KorbášiDNES.cz

30 2008
Bratislava (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Dvířka na ledovou plochu bratislavské Samsung Arény se otevřela a kolem hokejistů Tampy Bay proudily davy dětí dychtících po podpisu či společné fotce. Zámořské hvězdy však rychle prchly do útrob stadionu. Místo s Vincentem Lecavalierem se tak děti mohly fotit pouze s volnými puky s logem Tampy.

Den před velkým milníkem v klubové historii slovenského hokeje, exhibičním duelem Slovanu s týmem NHL Tampa Bay Lightning, zavládlo v Bratislavě hluboké rozčarování.

Veřejný trénink hvězdných hokejistů totiž skončil dřív, než se někteří fanoušci vůbec dostali do ochozů. Dříve, než se nadšené děti shromáždily na ledové ploše.

Stejně jako v Praze trenér Barry Malrose své svěřence vůbec nešetřil a naordinoval mužstvu téměř dvouhodinový trénink.

Na tom by ještě nebylo nic špatného, kdyby se ovšem vše podstatné neodehrálo s notným předstihem od veřejnosti deklarovaného startu tréninku.

Fanoušci museli za vstupné zaplatit nemalou částku tří set slovenských korun. Řada z nich přitom ale nestihla ani to málo, co pro ně zástupci zámořského klubu připravili. "Mrzí nás to, ale my za to bohužel nemůžeme," divil se útočník Radim Vrbata.

Malí hokejoví fanoušci

Oficiální čas zahájení veřejné části tréninku byl naplánovaný na čtvrt na pět. Přehlídka hokejových hvězd měla trvat až do 18 hodin a kromě sledování drilu na ledové ploše si měli přijít na své i ti nejmenší. A sice během patnáctiminutové autogramiády a focení s hráči přímo na ledové ploše.

Kdo očekával tento poměrně příznivě vyhlížející program, musel nabýt dojmu, že se snad nachází v úplně jiné hokejové aréně.

Pouhých pár minut po čtvrté hodině, kdy se v Samsung Aréně rozkoukávaly teprve první hloučky nedočkavců party kolem hvězdy Vincenta Lecavaliera, již kouč Barry Melrose vhazoval buly ve středovém kruhu.

Ve značně opatrném tempu se utkaly týmy "šedých" s "tmavě modrými", za které nastoupili také Václav Prospal, Radim Vrbata a David Kočí. Po zhruba desetiminutové partii, v níž se dvěma góly blýskl dobře naladěný Ryan Malone, se hráči shlukli ve středovém kruhu.

Na řadu přišly série samostatných nájezdů. Na jedné straně odrážel pokusy spoluhráčů Olaf Kölzig, druhou si podmanil talentovaný mladík Mike Smith.

Malý slovenský fanoušek se místo s hvězdami Tampy Bay Lightning fotil jenom s pukem

Když se všichni hráči prostřídali, hromadně ze středového kruhu zamávali hokejkami a postupně se trousili do útrob stadionu. Opačným směrem se naopak vydali fanoušci v čele s davem dětí. Ty se ale nakonec musely spokojit pouze s veselým skotačením na ledové ploše. Místo hvězdných hokejistů jim totiž k focení zbyly pouze volné puky zapomenuté v brance.

Sběratelé autogramů se pro změnu nedočkali slíbené patnáctminutovky s vybranými hráči. Nakonec jim nezbylo nic jiného než vyčkávat u východu z arény, kde se navíc museli prodírat skrz svalnatou ochranku.Najdete na iDNES.czmobilní verze