Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Detroit nemusí za Josepha dostat nic

4 2003
Detroit - Jak vyřeší Detroit svízelnou situaci okolo svých brankářů ? Možná stejným způsobem jako před dvěma lety. Dominik Hašek tehdy přestoupil z Buffala Sabres a klub se musel zbavit své dosavadní jedničky Chrise Osgooda. Když se ho nepodařilo vyměnit do začátku sezony, klub musel sáhnout k značně nevýhodnému kroku- napsat jeho jméno na listinu nechráněných hráčů. Z ní si Osgooda vybral tým New York Islanders, aniž by musel Detroitu poslat náhradu. Obdobně může letos dopadnout Curtis Joseph. V Detroitu pro něj po Haškově návratu není místo a vedení ho zatím marně nabízí ostatním týmům.

Joseph patří k absolutní brankářské špičce, kluby v NHL však odrazuje jeho osmimilionový plat, který má pobírat v příštích dvou letech.

Generální manažer Ken Holland má ještě zhruba dva měsíce na to, aby čtyřiatřicetiletého Kanaďana vyměnil. Pokud neuspěje, bude zřejmě muset těsně před započetím sezony jeho jméno napsat na listinu nechráněných hráčů při zvláštní předsezónní loterii- tzv. waiver draftu.

V něm kluby mohou na poslední chvíli získat posilu, aniž by museli cokoliv nabídnout nazpátek. Podle pravidel soutěže smí každý tým ochránit třiadvacet hokejistů, z toho ale jen dva brankáře. Zbylí hráči jsou k dispozici ostatním.
 
Holland sdělil deníku Detroit Free Press, že pokud se Josepha nepodaří vyměnit, klub ho chránit nebude a při waiver draftu si ponechá Haška a náhradního brankáře Mannyho Legaceho.
 
Zároveň však uvedl, že prioritou je i nadále Josepha vyměnit a získat za něj kvalitního hráče, pokud možno útočníka. Ten by měl zacelit mezeru po Rusovi Sergeji Fjodorovovi, který od příští sezony bude oblékat dres Anaheimu.

Při waiver draftu si týmy obvykle chrání největší hvězdy a mladé hráče.  Výměny se pak týkají spíše druhořadých jmen. Před dvěma lety ale právě tímto způsobem opustil Red Wings brankář Chris Osgood, který červenobílému klubu pomohl k zisku dvou Stanleyových pohárů. Detroitu se tato ztráta ale nakonec vyplatila, protože s novým gólmanem, Dominikem Haškem, příští léto vyhrál Stanley Cup potřetí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze