Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Detroit se ptá: Bude Hašek zas Dominátorem?

9 2003
Detroit - Očekávání, dohady i obavy. Takové jsou reakce detroitského tisku na návrat hokejového brankáře Dominika Haška do NHL. "Bude Hašek tím samým Dominátorem?" ptá se v titulku Mitch Albom, komentátor deníku Detroit Free Press, který věnuje příchodu legendárního českého gólmana čelní prostor. "Pokud se Hašek dostane na osmdesát procent svého předešlého výkonu, bude skvělý," píše komentář konkurenčního listu Detroit News. Vše o Haškově návratu: Dominátor se vrací do NHL x Prohlášení pro klubové stránky x Rozhovor: Jsem hladový a chci hrát hokej x Pohled MF DNES: Haška asi ženou peníze

Detroit by se měl podle Alboma ptát, jak je na tom Hašek fyzicky. Jestli nezmění svůj názor a uprostřed rozehraného ročníku opět "definitivně" neodejde?

"Samozřejmě, že ne. Jinak bych nesvolával tiskovku. Chci chytat na stejné úrovni, jako když jsem končil," vyvrací podobné domněnky brankář.

Názory, koho ze dvou špičkových gólmanů, které má nyní Detroit k dispozici, vyměnit a koho si nechat, většinou vyznívají jasně: "Red Wings prostě nemohou říct Haškovi ne. Není to jen o tom, mít Dominátora. Je to i o tom, aby ho neměl nikdo jiný."

Že by Detroit vyměnil z dvojice Joseph, Hašek českého brankáře, je velmi nepravděpodobné. "Klub motivuje i zdravý strach. Co kdyby šestinásobný vítěz Vezinovy trofeje odešel třeba do Colorada?" píší Detroit News. Právě Colorado je velkým rivalem Red Wings, týmem, který se s Detroitem dlouhodobě pere o to, kdo bude v Západní konferenci nejlepší.

Nyní se zdá, že Hašek v Avalanche  neskončí, ale mohl by se tam přivalit Joseph, který si to může vymínit díky klauzuli o nevyměnitelnosti, jež je součástí jeho smlouvy. "To si je snad radši nechte oba," nechal se na internetu slyšet jeden z fanoušků Detroitu.

"Vím, že můj příchod bude bohužel mít dopad na jiné ," řekl Hašek zámořským novinářům, kteří spekulují o dalších možnostech. "Ale mým cílem je hrát za Red Wings, nic jiného."

Příznivci Detroitu nejsou v brankařské otázce zcela jednotní, ale většinou chtějí Haška. "Říkám vám, nechte si Josepha," píše sice Chris z města Cedar Rapids na chatu Sporting News. "Za Haška dostanou Wings v trejdu víc, k tomu je starší a nechat si ho je jen krátkodobé řešení."

Třeba Nigel z Toronta ale oponuje: "Koho zajímá, co bude s CuJoem? Odešel z Toronta aby vyhrál Stanley Cup, ale neuměl vyhrát ani jeden zápas v play-off." A Hašek s přehledem zvítězil v internetové anketě, Josepha v Detroitu si v ní přálo sotva 20 procent respondentů.

Zajímavý názor, kerý se objevil v zákulisí, sdílí i Tonie z Colorada: "Proč nepoužít CuJoea v trojvýměně, při níž by do Detroitu přišel Jaromír Jágr?"

Hašek a Jágr v jednom týmu? Všechno je možné v byznysu pod značkou NHL.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze