Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Detroit si má nechat všechny tři brankáře

2 2004
Detroit - Hokejový Detroit dohraje sezonu se všemi třemi brankáři, které má nyní v kádru. V klubu tedy zůstává jak Dominik Hašek, tak Curtis Joseph, kteří zatěžují rozpočet klubu dohromady skoro šestnácti miliony dolarů. Přesto, že Haškův zdravotní stav se zlepšuje. "Je to velmi pravděpodobné," řekl novinářům manažer Ken Holland.

Bolavá třísla Dominika Haška se pomalu hojí. Brankář dělá pokroky, chodí plavat a cvičí a pokud se jeho stav bude nadále zlepšovat, v pátek by se mohl začít připravovat na ledě s trenérem brankářů Jimem Berardem.

"Vyšetření ukázala zlepšení, i když ještě ne stoprocentní," řekl manažer Holland listu Free Press. "Nebudeme na něj tlačit a riskovat tím zhoršení." Český gólman má za sebou testy ultrazvukem s mnohem lepšími výsledky než před měsícem.

Pokud všechno půjde podle ideálního scénáře, Hašek by mohl poprvé hrát 11. února proti San Jose. Ani když ho třísla nezradí, nemá však pozici jedničky zdaleka jistou.

V mužstvu se totiž výborně daří Curtisi Josephovi, který měl být původně vyměněn do jiného mužstva. Jenže kvůli Haškovým zdravotním lapáliím v Detroitu s velkou pravděpodobností zůstane.

"Manažeři ostatních klubů už kvůli Curtisovi nevolají," přiznal Holland. "Už jsem je upozornil, že tu zřejmě zůstane celou sezonu."

Kdo tedy bude jedničkou Detroitu, pokud bude Hašek zdravý: CuJo nebo Dominátor? "Dokud vítězíme, nezajímá mě, kdo chytá," uvedl Holland v kanadském internetovém magazínu TSN.

"Dominika jsme v létě získali, protože jsme věřili, že s ním máme větší šanci vyhrát ligu. Ale okolnosti se změnily. Curtisovi jsem řekl, že má teď příležitost. Máš balon, tak utíkej."

Pokud Hašek tohle vyjádření četl, asi nebyl moc nadšený...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze