Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Detroit teď vzývá Josepha: Odpusť

11 2004
Detroit - Hráči jsou zaražení, manažer zklamán, novináři sarkastičtí. Takové jsou reakce na odchod brankáře Dominika Haška. A zraky všech, které zajímá hokej v Detroitu, se upínají ke gólmanovi Curtisi Josephovi. "Město padá na kolena a prosí ho: Zapomeň a Odpusť!" napsal Mitch Albom, sloupkař deníku Free Press.

Právě Joseph příchodem Dominika Haška nejvíc utrpěl. Zahříval lavičku, musel hrát na farmě, až do včerejška si nebyl jistý místem jedničky v Detroitu.

"Poetická spravedlnost? Ano, každým coulem. Hašek se pokoušel o nečekaný návrat na Josephovy náklady. Teď si bude Joseph užívat návratu na Haškovy útraty," napsal v reakci na novou situaci v hokejovém klubu deník Detroit News.

"Návrat Dominika se otočil ve smutnou a podivnou ságu," pokračuje list. Konkurenční deník Free Press zase připomíná Haškův perfekcionismus. "Dominik je jako umělec, který nevystoupí, pokud jeho výkon nebude stoprocentní. A protože takové nebylo ani jeho tříslo, show je zrušena," uvedl komentátor listu.

Záchranou pro Detroit je podle sloupkaře Alboma "nejlepší trejd sezony, a sice ten, který se nikdy neuskutečnil: nevydařený odchod Josepha z týmu Red Wings. Jen díky tomu, že se začátkem sezony nepodařilo kanadského brankáře vyměnit, má teď Detroit i bez Haška šanci na Stanleyův pohár," píše list.

Nezanevřel ale Joseph na Detroit? "CuJo, simuluj zranění, předstírej nemoc. Zacházeli s tebou jako s kusem hadru, ať teď za to zaplatí," píše jeden ze čtenářů internetových stránek televize TSN. Takhle ale ten příběh těžko skončí, jinde než v Detroitu totiž Joseph nemůže ukázat, že jej odstrkovali neprávem.

I Haškovi teď již bývalí spoluhráči hovoří o štěstí, že mají v týmu CuJoea. I když nejsou v soudech tak jednoznační, jako novináři. "Divná situace. Nevím, co k tomu říci," uvedl třeba útočník Steve Yzerman, nejuznávanější persona týmu Red Wings.

Co řekli o Haškově odchodu

Chris Chelios (nejstarší obránce Red Wings): Je to neštěstí pro Dominika i pro tým, ale naštěstí máme Curtise. Alespoň teď bude mít klid a místo ohlížení, kdy se vrátí Dom, se bude soustředit na zápasy.
Kris Draper (útočník Detroitu): Teď už víme na čem jsme. Bude to ležet na CuJoeovi a Mannym. Nejistota je pryč.
Ken Holland (detroitský manažer): Jsem velmi zklamán tím, jak to celé dopadlo.
Steve Yzerman (kapitán týmu): Opravdu nevím, co říct. Celá ta situace je dost podivná.

A co o svém odchodu prohlásil sám Hašek?

"Můj čas ještě nevypršel," řekl novinářům po posledním tréninku s Red Wings. "Vrátím se."

Jak připomíná deník Free Press, totéž prohlásil i Arnold Schwarzenegger. "A i on dostal nový směr své práce," píše list v narážce na další díly filmového Terminátora, v nichž hlavní představitel vyměnil "klubové barvy".

"Věřím, že dám tříslo do pořádku a budu znovu chytat na nejvyšší úrovni. Jsem plný emocí, ale horší to bylo v posledních dvou, třech týdnech. Říkal jsem si: No tak, do toho. Ale nelepšilo se to. Je to smutné," uvedl na odchodu hokejový Dominátor.

Letního rozhodnutí vrátit se do NHL podle svých slov nikdy nezalitoval: "Ne, nikdy jsem nechyboval." 

Dále čtěte: U nás Hašek skončil, tvrdí manažer Detroitu x Hašek kvůli tříslu nedohraje sezonu

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze