Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Hokejista Dopita musí řešit daňové problémy

Dobrý oběd, nové brusle nebo masáž po zápase. Z toho všeho vyrostl problém, který hokejistovi Jiřímu Dopitovi komplikuje život. Existuje podezření, že Dopita za tyto služby, tzv. naturální plnění poskytnuté v sezoně 1997-1998 ve Vsetíně, neodvedl daň. „Vypracoval jsem a rozeslal detailní rozpis naturálního plnění pro každého hokejistu. Jiří Dopita byl jedním z těch, kteří se vehementně ohradili proti platbě,“ sdělil Tomáš Goláň, daňový poradce, jehož služeb využívá většina vsetínských hráčů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

xXx

A co takhle zdanit sezení na střídačce během zápasu?
0/0
6.1.2003 14:05

v.i.p.

trouba
Dopita je blb!
0/0
6.1.2003 9:52

ZUB

Re: trouba
Vubec tomu nerozumis. A Dopita je nahodou dobry hokejista.
0/0
6.1.2003 10:28

Kamil

Re: trouba
Blb seš tak jedině ty - masáž po zápase není naturální příjem, a jestli jo, tak by nám všem měli zdaňovat třeba židli, na které v práci sedíme, počítač, na kterém pracujeme apod. Naturální příjem je auto, které se používá pro soukromé účely, případně mobil pro stejné účely (ale to FÚ ani nehlídají).
Blb je tak jedině Dopitův daňový poradce..
0/0
6.1.2003 10:29

Pepa

Re: trouba
Tato problematika je zoufale špatně řešena zákonem a bohužel musím napsat, že kdyby se mělo rešit dle platných norem tak se hokejosté a fotbalisté nedoplatí  i ta emulze musí být zdaněna a dokonce i doprava autobusem by měla být rozpočtena atd. Navíc mam obavy,že je můžou napadnout za tak zvaný Švarc systém.
0/0
6.1.2003 15:29

Re: Re: trouba
Každý hokejista, pokud není zaměstnanec klubu, a to Dopita (mimo jiné skvělý hráč) a další hokejisti jeho formátu, se chová jako dodavatel v normální podnikatelské sféře, tedy si výdaje s jeho podnikáním související, tj.v tomto případě masáže, emulze, gely, dopravu na zápasy a tréningy, oblečení atd. hradí sám a uplatňuje do svých daňových výdajů. Pokud něco z toho dostane zdarma, jedná se o jeho naturální příjem a je jeho povinností zvýšit o tyto "naturálie" základ daně ve svém daňovém přiznání. Pokud se jedná jídlo, je třeba rozlišit, zda se jedná o oběd, na který ho někdo prostě pozval, nebo strava byla poskytnuta po zápase na náklady klubu (pro klub není daňovým výdajem), zato pro hokejistu je opět naturálním plněním. Podnikatel si jídlo do daňových výdajů taky neuplatní. Současná legislativa taková prostě je a na sport bohužel nemyslí a proto takovéto spory vznikají. Ovšem daňový poradce nemá nic takového zveřejňovat, má na to hráče upozornit a je už zcela na hráči samotném, o co si daňový základ zvýší a o co ne a co si při daňové kontrole obhájí. Pokud daňový poradce něco podobného zveřejní, je to netaktní a alibistické. Tolik FÚ.
0/0
7.1.2003 6:36

zelwa

Re: trouba
Souhlasim s tebou.
0/0
15.1.2003 12:33

Najdete na iDNES.cz