Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Olomoucký šéf Fürst: Chci stabilizovat klub

Novým předsedou výkonné rady občanského sdružení HC Olomouc se stal Erik Fürst, který ve funkci vystřídal Ivo Kubu. Valná hromada sdružení Fürsta schválila do funkce na období jednoho roku. "Jsem zvyklý na to, že člověk musí dokázat, že na svou práci stačí. To je v pořádku," odmítá Fürst myšlenku, že funkční období je příliš krátké. Olomouc, první český mistr, uspěla v prvoligové baráži a po krizi, kdy ve městě nebyl vůbec seniorký hokej, se snaží znovu zabydlet na hokejové mapě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Radek

uz se tesim
Uz se tesim na zapasy prvni ligy. Nenechejme si zkazit chut nejakymi priznivci Benatek. Jirkuv start byl naprosto legalni a spor mezi udajnymi vlastniky prav Vsetinskou hokejovou a.s. a HC Vsetin je fraska.  Timto je taky protest Benatek naprosto zbytecny. Pouze nafoukavaji uz splasklou bublinu. Verim, ze se tady sejde kvalitni kadr a podari se vstup do vyssi souteze.
0/0
20.5.2003 9:18

Petr Uličný.

chudáčku z Benátek....
ted už těžko plakat,jako malé miminko,prostě a jasně,jste měli hrát lépe,aby jste měli více bodů... Bohužel Neměli jste na to,tak smůla.... Olomouc Heja Mora.
0/0
19.5.2003 23:43

Fanda Benátek

Jen aby
Olomouc postoupil jen díky přízni Berouna a pokud ČSLH spravedlivě rozhodne, tak bude tam, kam patří, to je v druhé lize. Dopita je dobrej hokejista, ale taky nafoukanej frajer, kterej nedokázal po prohraném utkání podat ruku lepšímu soupeři. Část fanoušků Olomouce jsou rasisté. Takže pane Fürste buď jste si vybral z neznalosti špatnou pozici nebo jsou vaše odpovědi jen a jen účelovou propagandou.
0/0
16.5.2003 6:45

Honza

Re: Jen aby
Milý fanoušku Benátek, Olomouc byla původně extraligová a to velmi úspěšně.O extraligu olomoučtí fandové přišli nikoliv špatnými výkony hokejistů, ale kvůli některým "dobrákům", kterým šlo akorád o namaštění vlastní kapsy a kteří ji prostě bezostyšně prodali. Pokud jde o stížnost proti startu Dopity - neznám přesná pravidla, ale pokud dobře sleduji dění v hokeji, pak takové posilování týmů v play-off a barážích není ničím neobvyklým. Např. Kladno v baráži o extraligu mělo také celou řadu posil, které v průběhu sezóny v družstvu vůbec nebyly. Když Olomouc hrála před lety play-off extraligy, také ji bez problémů posílil Dopita, který v tu dobu hrál tuším v Německu. Tudíž nechápu, proč si někdo na to ztěžuje. Myslím si také, že od takového proslulého hokejisty je velkým gestem, pokud je ochotný nastoupit v pro něj tak podřadném druholigovém týmu. Myslím, že by ses měl na věc podívat trochu víc sportovně. Každý sport je kromě dobrého výkonu také o troše štěstí. Když baráž běžela, všude se psalo o tom, jak už Benátky jdou za postupem a to přesto, že Olomouc jim stále dýchala na záda. Každému muselo být jasné, že taková situace se může snadno nečekaně zvrtnout. Stačí trocha smůly či štěstí. Olomouc doma hrála celý rok výtečně - dokázala držet krok i s extraligovým Vsetínem! Tudíž vymlouvat se na přízeň Berouna (např. že v Olomouci schválně vypustil zápas) je poněkud nesportovní. Myslím si, že je dobré se radovat z pěkného hokeje a nekazit dojem z něj takovými postupy, jako jsou prapodivné stížnosti. Myslím, že se štěstí určitě jednou usměje i na Benátky. A přeju jim to, ačkoliv jsem z Olomouce a ačkoliv bych v Olomouci rád opět viděl extraligu, která sem patří.
0/0
16.5.2003 8:57

fanda Benátek

Re: Re: Jen aby
Poctivě vybojovaný postup přeji komukoliv i Olomouci. Benátky hrály dobrý hokej i bez posil z extraligy, narozdíl od Olomouce, který by bez posil neměl příliš šancí na postup. Benátky doma vyřadily z poháru Ústí a dýchaly na záda extraligovému Litvínovu, ani v tom nebyl olomouc lepší. Stížnost na start Dopity není prapodivná, ale je zcela racionální, start v první lize - a k ní patří i baráž - mu neodsouhlasil majitel jeho domácích práv, jde o klasický černý start. Dopita v baráži nepředváděl jen ta dobrá gesta, ale projevil se jako člověk bez sportovní úcty k lepšímu soupeři, po prohraném utkání v Benátkách nepodal soupeři ruku a ujel z ledu. A o vztazích Beroun - olomouc si cvrlikají i vrabci na střeše.
0/0
17.5.2003 21:12

Honza

Re: Re: Re: Jen aby
No nevím, ale baráž o 1. ligu asi není totéž, co 1. liga. Zkus si představit tvrzení o některém z týmů z druhé ligy, např. o Benátkách, že letos hráli 1. ligu. Asi je na první pohled jasné, že pokud nějaký tým hraje baráž o první ligu, pak to ještě vůbec neznamená, že by onen tým tuto ligu hrál - na což by se vztahovalo pravidlo, které uvádíš. A ještě jedna úvaha - pokud by to opravdu bylo, jak říkáš, pak by to znamelo, že takový hráč, jako je např. Dopita, by klidně mohl startovat v play-off 2. ligy, ale nikoliv v baráži o 1. ligu. A pokud by v baráži tým neuspěl, pak by už zase hrát mohl - to je absurdní. Asi každý normální člověk celkem přirozeně cítí, že dokud baráž definitivně neskončí, pak zůstává druholigový tým druholigovým týmem a prvoligový prvoligovým. Teprve po skončení baráže se tato situace mění podle umístění. A s tím se musí měnit i pravidla pro získávání hráčů. Navíc jsem si jist, že ani samotný Dopita by si nedovolil hrát, pokud by věděl, že potřebuje souhlas svého současného týmu - nikdo by přece dobrovolně neriskoval své místo, peníze a další postih jen tak pro zábavu. Tím spíše Dopita, který hrál v Olomouci bez nároku na odměnu a z jeho pohledu tedy z toho účinkování v Olomouci nic nemá. A pokud jde o vztahy Beroun - Olomouc, asi budeš muset být konkrétnější. Obecných tlachů na toto téma jsem četl fůru, ale nikdy nic konkrétního. Pokud má pravdu ten, kdo to tvrdí, pak by bylo fér předložit jasné (nikoliv z dalších tlachů odvozené) důkazy. A pokud jde o nesportovní chování Dopity k hokejistům Benátek, myslím si, že by se měl hokejistům Benátek i jejich fanouškům omluvit. Ačkoliv si ho vážím za to co dokázal obětovat, tohle se určitě nedělá a měl by to napravit.
0/0
20.5.2003 9:46

Fanda Benátek

Re: Re: Re: Re: Jen aby
Pravdu máš v tom, že některé věci se těžko dokazují, pokud bych ty důkazy měl, tak by nejspíš pár lidí bylo v prostředí velmi nepříjemném. Pravdu máš i v tom, že je rozdíl mezi baráží o první ligu a první ligou, pokud druholigový tým postoupí, tak zpravidla vymění půlku hráčů,aby hned nesestoupil. Nemáš pravdu v tom, že druholigový tým byměl baráž hrát podle jiných regulí než prvoligový tým. Jde o soutěž řízenou ČSLH a ten stanovil, že baráž je součást první ligy. Proto pro baráž platí sportovně technická ustanovení platná pro první ligu. Proto byl podán ten protest. Pravidla prostě platí i pro Dopitu i pro Olomouc. Neberu Olomouci jeho minulé úspěchy, Dopitovi jeho hokejový um a nezávidím mu regulérní postup, ale co e stalo, nebylo podle mne regulérní a mělo by e to uvést na pravou míru.
0/0
21.5.2003 12:16

Honza

Re: Re: Re: Re: Re: Jen aby
Já si nemyslím, že by měl tým druhé ligy hrát podle jiných pravidel než prvoligový. Jen si myslím, že pravidla, podle kterých se hraje normální soutěž 1. ligy nemohou platit v baráži, ať je tato formálně přiřazena kamkoliv. Baráž je sama o sobě jakousi speciální minisoutěží a jako taková musí mít i svá vlastní pravidla. Pokud bys měl totiž pravdu, pak nastává absurdní situace: znamenalo by to, že v play-off byl start Dopity v pořádku, v baráži už ale hrát nesmí. Každý normální člověk pochopí, že takový výklad je přitažený za vlasy. Proto si též myslím, že v případě toho protestu jde opravdu jen o křečovitý pokus získat úspěch dodatečně mimo ledovou plochu na svou stranu. Jde o takovou klasickou hru a právnická slovíčka. Ostatně si myslím, že pokud by to Benátkám tak vadilo, mohly naprosto férově a sportovně hned před začátkem baráže nebo hned při jejím začátku podat protest. Pokud by se ukázalo, že mají pravdu, Olomouc by situaci napravila a dál by se mohlo sportovně bojovat na ledě. Možná by si sehnala jinou posilu místo Dopity, která by byla v pořádku. Jestliže se ale vše dohraje dokonce, tak považuji za nefér podávat protest v okamžiku, kdy už se soupeř nemůže nijak bránit ani na změněnou situaci reagovat. A vůbec, podávaly by Benátky protest, pokud by se štěstí přiklonilo na jejich stranu a o bod by Olomouc předběhly? Jestliže měly Benátky odlišný pohled na věc než Olomouc, mohly už dávno s tím přijít a o věci si férově promluvit v přítomnosti zástupců svazu. Pak by bylo jasné, jak se věc má a s jasnou hlavou se mohlo hrát. A dnes jsme se nemuseli přít, kdo má pravdu. I kdyby jsi měl nakonec pravdu, jsem přesvědčený, že ani klub Olomouce, ani nikdo další nechtěl jednat proti nějakým pravidlům a riskovat, že všechna dobrá práce přijde na zmar. Pak je ale rovněž neregulérní počínání Benátek, které na sporný bod poukáží až už je po všem. Ať už to dopadne jakkoliv, ať zvítězí čestný sportovní duch a hezký hokej.
0/0
22.5.2003 8:39

Fanda Benátek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen aby
Je to otázka informací. Informace o okolnostech startu Dopity zřejmě nebyly k dispozici v průběhu baráže. Benátky zřejmě předem nepočítaly s tím, že o postupu bude rozhodovat jeden bod. To je logické když se podíváš na sestavy Berouna, Olomouce a Mostu. Pokud by zaOlomouc nehrál Dopita, tak by ale již nikoho nesehnal, přestupní termín dávno vypršel. Pravda je, že Benátky měly vyhrát v Mostu a nebyl by problém, vyhrát se ten zápas dal. Asi by bylo nejspravedlivější, kdyby ČSLH rozšířil I. ligu o dvě místa. Ať si to svaz rozhodne. Zastávám názor, že sport se bez pravidel a regulí dělat nedá a že by je měl do puntíku dodržovat každý. Ale taky mám názor, že ty regule jsou dost podivné když umožní střídavé starty pro závěrené části soutěží. Nerozhoduje pak, kdo jak pracuje v sezóně, ale jen to, kdo si koho najme na jeden či dva měsíce. Nejkřiklavější byl strart Říhy v Mostu a Dopity v Olomouci, ovšem i za Benátky hrál Nedbal z Kolína a to byla posila srovnatelná s prvními dvěma.     
0/0
22.5.2003 9:49

Honza

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen aby
To máš pravdu, opravdu by asi bylo nejlepší a taky hokejově nejzajímavější, kdyby i v závěrech soutěží hrály týmy v tom složení, v jakém do nich postoupili. Možná by to i víc motivovalo samotné hráče. A vůči nim by to bylo i rozhodně spravedlivější než nyní. A taky by se neřešil současný problém. Jinak by mne zajímalo, kdy se jako o tom má rozhodovat. Pokud se nepletu, původně mělo být rozhodnutí oznámeno po skončení MS. Už máme 14 dní pryč a nikde nic!
0/0
23.5.2003 8:49

Najdete na iDNES.cz