Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Pardubice chtějí s Dopitou titul

Janecký, Lubina, Sýkora a teď i Dopita. Skvělí hokejisté a velké osobnosti, jež může Pardubicím závidět kterýkoliv tým. Největší favorit extraligy je nad slunce jasný. „Bereme tuto roli na sebe,“ říká trenér Miloš Říha. „Jiné cíle mít nemůžeme,“ přizvukuje útočník Ladislav Lubina.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Honza.21.

Neutralita...
Je až neuvěřitelné, jak se opět hledá (marně) každý možný důvod pro virtuální nemožnosti a možnosti, pro "překvapivá" odhalení a zinscenované reakce. Liga nám ještě ani nezačala a již se objevují náznaky, jak jsou Pardubice bez sponzora a co to bude znamenat pro budoucnost, jak se srovna nabitý kádr, zda se nebudou hádat apod. Páni "novináři", nechte je dělat svou práci, když už Vy děláte takto práci svoji. Pokud vím, co se týče kádru, podobné otázky a narážky tu byly již minulou sezónu a ono ejhle...bylo tu finále! Co se týče sponzoringu, vloni měli Pardubice ještě o něco málo menší rozpočet, nyní bez hl. sponzora mají větší. Jak to je možné?! Vysvětlení podal gen.manažer již několikrát. Po úspěchu Pardubice sehnali spoustu dalších menších sponzorů, takže očekávaná díra v rozpočtu se nekoná, naopak po podpisu smlouvy s nějakým novým partnerem do kasy klubu přibyde ještě mnohem více financí, než tomu bylo a je doposud. Již před mnoha staletími kdosi řekl...A přece se točí...pro autory tohoto a podobných článků s těmito a podobnými narážkami platí parafráze...A přece se o tom píše...
0/0
6.9.2003 4:33

jjenda

Re:
Myslím, že to, cos předvedl, se přesně nazývá "syndrom Pardubice." Z celkem normálního článku TY SÁM obviňuješ novináře, že ZASE zosnovali proti Pardubicím nějaké spiknutí. Že ho chtějí provést Pardubicím, ale přitom jsou špatný oni. Promiň, ale tohle se u ŽÁDNÝHO JINÝHO klubu v republice nevidí! Ani na úrovni vedení, ani na úrovni fanoušků...
Co bys pak chtěl, aby vycházelo za články? Suchý výpis v minulém čase? Co by to bylo za novináře, kdyby neuměl položit otázku do budoucna, nehledal možné souvislosti a nenutil tak čtenáře myslet. Je už pak přece jedno, jestli se to doopravdy stane nebo ne, novinář není kartářka. Možná by sis měl novinařinu zkusit, předtím než budeš zase hledat vykonstruované strašáky. Jenom jestli by pak ty popisné noviny byly ke čtení, kdo ví??
0/0
6.9.2003 9:54

Honza.21.

Re:
Nechtěl jsem to psát, ale když už to musí být...Já jsem také novinář, více než 3 roky. Dk moc dobře znám, nemýlím se - Dušan Korel. Také mě moc dobře zná, Stejně jako další novináři, co běžně píší o extralize. Setkávám se s nimi každý zápas v Pardubicích. Jsem tudíž také z Pardubic. Žádným syndromem netrpím, fandím Spartě, jen jsem prostě odtud, tak dělám články z domácích zápasů Pardubic. Jen mě naprosto vytáčí způsob psaní některých mých kolegů ve stylu "Co by - kdyby". Také si musím denně vymýšlet nesmyslné spojitosti, abych uspěl u svého nadřízeného. Věř mi, že je to odporná práce. Ale jde to i bez spekulací, to mi věř. "Přišel Jiří Dopita, kádr je nadupaný, jde směrem k titulu." - novinář však napíše - "Nemůže se M.Říha obávat tlaků uvnitř kabiny, boje o šéfování,...". "Pardubice do nadcházející sezóny vstupují bez hlavního sponzora, rozpočet je však plně pokryt, ne-li nyvýšen orpoti loňsku, z nových menších sponzorů." - novinář vyblábolí - "Budou na tolik posil a tak nadupaný kádr Pardubický rozpočet mít?". O tom jsem tady psal, nikoli o "syndromu Pardubice". Sám M.Říha mi mnohokrát řekl, že ho otázky typu: "nehrozí nějaký vnitřní boj o vůdce kabiny?" již unavují. Vždycky říká..."Proč se mě na to ptáte? Co čekáte za odpověď? Že ano? Že se toho bojím? Nebo že se to už děje? Trenér a vedení musí být přeci vždy loajální, odpovídám tedy vždy, že vše je v pohodě." Novinář pak nemá jinou možnost, než spekulovat sám, když už k tomu nedonutil trenéra svými otázkami. Věřte mi, znám to moc dobře.
0/0
6.9.2003 11:06

jjenda

Re:
Nemluvě o tom, že "dk" je novinář z Pardubic, ouha..
0/0
6.9.2003 9:55

Najdete na iDNES.cz