Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vsetín žil v naději, že smí hrát v první lize

Fanouškům hokejového Vsetína, který byl vyloučen z extraligy, koncem minulého týdne svitla naděje, že tým neskončí v krajském přeboru. Na oficiálních stránkách klubu se objevil článek, jenž na základě výňatků ze soutěžního a disciplinárního řádu Českého svazu ledního hokeje spekuloval o nároku na první ligu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lapač

Neni Urban Čech?
Ve všech sportech v republice a troufnu si tvrdit, že v celé Evropě se setupuje a postupuje vždy o jednu soutěž dolů nebo nahoru. Bohužel jen v českém hokeji pod vedením diletantů z APK se setupuje z nejvyšší soutěže až na dno. Rozhodnutím deseti českých manažerů a je vidět, že nebyli jediní. Dokonce český svaz se přidává k této špinavosti.
0/0
28.8.2007 20:19

danny44

Vsetín, Vsetín....
néni to náhoudou toměsto, kde se radnice tak nehezyk zachovala s našim spoluobčanským etnickým specifikumům     Tak když jste nechtěli je, nebudete mít ani hokej, tak.....   
0/0
27.8.2007 19:19

Loša

No
už to trápení neprodlužujte, navrhuji jediné možné řešení - eutanázie
0/0
27.8.2007 14:56

kelc

Hmm
Výklad řádů beztak provádí Výkonný výbor svazu tak, jak se mu to zrovna hodí. Stejně vůbec nevědí co s tím . Být na místě Vsetína, tak zažaluju jak APK, tak svaz. By se vidělo jak by to pánové na svazu ustáli
0/0
27.8.2007 14:36

switch

Re: Hmm
hravě ....
0/0
27.8.2007 14:50

Šibal

Kocourkov
je všech zákonech nařízeních atd. Pokud v našem státě platí, že může být různý výklad zákonů, či předpisů, opak se nelze divit, že si to kdo chce a kdo je moci, přizpůsobí (neboli vyloží) pro sebe. Pokud je to co píšete že je tam psáno: "Družstvo, které vystoupilo nebo bylo vyloučeno ze soutěže, se již nemůže do soutěže v témže ročníku vrátit a považuje se za sestupující.", pak jsou nejasnosti v tom, kdy je "soutěž" a mělo by platit, že to je od "losovacího aktivu". Na tom se vždy minulý ročník uzavírá, vyhodnocuje, stanoví se postupující, sestupující a za zavěr se rozlosuje nový ročník. Tyto losovací aktivy by měly probíhat kaskádovitě od nejvyšší ligy níže. Pak by nomhlo dojít k tomu, že 1.liga už je rozlosovaná a pak APK Vsetín vyloučí a nevím kam s ním a hledají se kličky v přepisech, kde není uvadeno, co je myšleno průběhem soutěže, jen aby se mohlo se Vsetínem zamést. Takhle to v tomto státě ale funguje se vším - zneužíváním myšlenek zákonů, předpisů a regulí na úkor "výkladů
0/0
27.8.2007 14:20

QT1

Re: Kocourkov
V našem státě bohužel platí, že o výkladu spekuluje každý, kdo se umí podepsat. Zákony či předpisy se dají vykládat vždycky jen jedním způsobem, a to způsobem, o kterém rozhodne soud, pokud je něco nejasného. Do té doby si o tom každý může povídat co chce, ale platí jen jeden výklad.
Pokud jde o předpisy nějaké organizace, tak je tam i určené, kdo rozhoduje případné spory. Organizace ČSLH si určila, že nejasnosti bude řešit výkonný výbor.
A pokud jde o citovanou větu, tak ona asi není uvedená sama na stránce, ale je tam v nějakém oddíle, v nějakém kontextu. A z něj jasně vyplývá, čeho se týká, tedy vyloučení v průběhu soutěže, jak ostatně přiznávají i zástupci Vsetína. I kdyby je vyloučili v prvním kole, tak jsou sestupujícím a budou hrát 1. ligu PO SKONČENÍ aktuálního ročníku. Loňská sezóna již byla dávno ukončena, takže není co řešit.
Řešit by se mělo maximálně to, jestli dokáže dát Vsetín finanční garance i na 1. ligu, což asi nedokáže...
0/0
27.8.2007 17:08

Buster

Re: Kocourkov
Všechny články Hlavy IV. Soutěžního a disciplinárního řádu se týkají rozehraných soutěží (teda i čl.407). Vsetín to snad může hrát na čl.509, kde je mj. "Vyloučené družstvo může být přeřazeno až o dva stupně níže." Otázkou je, jestli to je časově a organizačně realizovatelný, i kdyby všichni zúčastnění souhlasili.
0/0
27.8.2007 21:01

Charles_Davy

Vedení našeho hokeje je jak vedení města Kocourkov
Souhlasil, jsem s vyřazením Vsetína z extraligy, protože nějaké uzavírání soutěže se mně nelíbí a nejslabší má sestoupit. Že ale sestoupit do 1.ligy nelze to je neskutečný Kocourkov! Proč by měly oddíly z 2. ligy schvalovat, zda někoho zařadit do 1.ligy?!
Sport je tu zřejmě až na posledním místě.
0/0
27.8.2007 14:10

Buster

Re: Vedení našeho hokeje je jak vedení města Kocourkov
Protože by bylo v ročníku 2008/09 nutné opět srovnat počet na 16 účastníků, dotkla by se 2.ligy baráž, počet sestupujíích a postupujících apod.
0/0
27.8.2007 21:03

flames828

Tak
mohl bych mít radost, že ValMez bude hrát vyšší ligu než Vsetín, ale nějako nejuchám... Bude derby Vse:RpR, pravé valašské...
0/0
27.8.2007 13:55

switch

výkonný výkon
výkonný výkon svazu .....  co to je?
0/0
27.8.2007 13:22

Najdete na iDNES.czmobilní verze