Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kusý přišel na hokejovém svazu o všechny funkce

Manažer pardubických hokejistů Zbyněk Kusý neprožil v sobotu šťastný den. Ačkoliv byl ještě před několika týdny hlavním kandidátem na post nového šéfa hokejového svazu, na sobotní konferenci přišel o všechny své dosavadní funkce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

1000mb

Pardubice

Snad se bude věnovat pořádně Pardubkám,aby nehrály takovou tužku jako poslední sezonu.

0/0
25.6.2008 13:45

MAGR

Funkcionářům zdar

Nefunkční funkcionář si vždy funkci najde.

0/0
23.6.2008 22:38

all_the_way

Kusý je pryč

to by mohla skončit éra destrukce českého hokeje.

  Uvidíme Krále, jak se vybarví...

0/0
23.6.2008 21:07

Spalovač šancí

Re: Kusý je pryč

a kdy ta destrukce začla? v roce 1994?

0/0
23.6.2008 21:22

jacih

Re: Re: Kusý je pryč

tak o 5 let driv. To uz byly vychovany vsechny talenty rocniku 70-75, a dal uz nemame nic...

0/0
25.6.2008 18:43

Leon20VT

Moc do toho nevidím

ale připadne mě,takový malý Košťál ve slušnějším provedení

0/0
23.6.2008 19:23

Jen Aby

proč ho nevyhodí z Pardubic?

po katastrofální sezóně se obykle pere prádlo .. na Kusého toho hodně vědí na svazu, Kusý zase na pardubické zastupitele, kteří ho nevyhodili .. nebo na Šmidberského, nebo komu to tam vlastně patří .. no prostě na všechny

0/0
23.6.2008 16:16

cecilka82

Re: proč ho nevyhodí z Pardubic?

Proč ho nevyhodí z Pcí?? Protože on ten klub vytáhl. Já když začal na teslu jezdit, hrála baráž. Kusý z něho udělal top klub a to je prostě pravda.

Kým by si ho nahradil??

Příště radši použij hlavu, než něco napíšeš... Rv

0/0
23.6.2008 21:14

switch

podivné praktiky

když vlastně zůstal jen jediný kanditát .... hoši, ten tam na vás musí vědět věci, když jste mu po jednom všichni vzdali ... až zůstal jedinej ... ;-D 

0/0
23.6.2008 14:45

brehomil

Baráž

To Pardubice budou asi hrát baráž, když bude mít na ně více času(Y)

0/0
23.6.2008 14:01

Zbyněk Kořínek autor Perpetisu

Re: Baráž

No, hlavně nebude už moci používat ty "podivné" praktiky, jak o nich mluví....:-)

0/0
23.6.2008 15:07

Jarin123

Re: Re: Baráž

dobře mu tak.... Vsetíňáci se teď podle mě dost smějou.

0/0
23.6.2008 18:27

cecilka82

Re: Re: Re: Baráž

A pardubáci se smějou tobě... My nejsme vemena z Phy a podobně, aby sme si ničili stadiony, ohrožovali vlastní hráče atd. Nelámeme nad klubem hůl kvůli jedný sezóně.

Tesla! R^R^[>-]

0/0
23.6.2008 21:17

brehomil

Re: Re: Re: Re: Baráž

Nejseš ty Kusý/á?

0/0
24.6.2008 15:55

Zbyněk Kořínek autor Perpetisu

Kusý

JJ, pane Kusý, kdo seje vítr sklízí bouři...;-D

0/0
23.6.2008 13:09

GumpCZ

podivné praktiky

Jakoby nestačilo, že podivné praktiky zcela běžně funguji ve fotbalovém svazu, díky Košťálovcům. A teď se něco podobného už dostalo i do hokoje, jsem zvedavý jestli se už brzo dočtem o podivných praktikach v hokejovém svazu.Rv

0/0
23.6.2008 12:28

Andee

Re: podivné praktiky

Já myslel, že Kusého nezvolili??? ;-D

0/0
23.6.2008 12:46

White_bear

Re: podivné praktiky

Já to řeknu asi takhle: Kusý objížděl před volbami zástupce klubů a sliboval jim, jak pod jeho vedením bude svaz fungovat. Dokázal odpovědět na všechny otázky s výjimkou jediné, která zněla: A proč jsi to, Zbyňku, nedělal doteď, když jsi z pozice místopředsedy svaz de facto řídil místo nefungujícího Kulhánka? Takže, pokud se na svazové konferenci mluvilo o špatném hospodaření a o tom, že revizní komise navrhovala řešení, jenže nebyla vedením svazu vyslyšena, může teď někdo těžko tvrdit, jak by to dělal jinak. Šanci na to dostal.

0/0
23.6.2008 16:00

antouniou

Re: Re: podivné praktiky

Asi takhle: Píšeš o špatným hospodaření a o tom, že to je jeden z důvodů, proč Kusý neuspěl (hlavní důvod je samozřejmě někde úplně jinde). Schválně si dohledej, kdo měl na starosti ekonomiku před volbama a jak ty lidi dopadli ve volbách. A co se týče toho, proč to Kusý nedělal doteď-nebylo to ¨náhodou kvůli tomu, že měl fci na svazu řekněme jako "bokovku"? Pokud by byl předseda svazu, nebyl by v Pcích a věnoval by se tomu třeba naplno.

0/0
23.6.2008 16:19

White_bear

Re: Re: Re: podivné praktiky

Máš samozřejmě pravdu, že hlavní důvod je někde úplně jinde. Přesněji řečeno, že těch důvodů je tolik, že se jen těžko hledá nějaký, který je možno označit za hlavní. Pojďme si to vzít popořádku. Tak třeba: Kvůli Kusému přišel český hokej o veškeré funkce v IIHF, naprostá absence diplomatických schopností a přesvědčení o vlastní dokonalosti zafungovala třeba v případě podpory protikandidáta proti Faselovi. Za další: Kusý je sice výborný manažer klubu, ale značnou odpovědnost za to, co se dělo v reprezentaci, mu nikdo vzít nemůže. Za třetí: Až příliš dával najevo svůj pocit neomylnosti a prosazoval svoje ne vždy správné (tím neříkám že vždy špatné) názory za každou cenu, s někým takovým se v týmu dá pracovat jen stěží. On by mohl být buď dobrý šéf nebo nic. Hráč do týmu to rozhodně není. A dá se reagovat i na tu, jak píšeš, "bokovku". Pokud měl funkci místopředsedy a de facto, i když nikoli de iure, post muže číslo jedna českého hokeje jako bokovku, tak je asi něco špatně.

0/0
23.6.2008 17:07

antouniou

Re: Re: Re: Re: podivné praktiky

Vypsals důvody, proč nemáš Kusýho rád, ale jen jeden z nich měl za příčinu to, že není v čele svazu: Jak jsi správně napsal-není to týmový hráč. . Kusý (u Černíka platí to samé) nebyl zvolen hlavně proto, že se zdál být silnější kandidát, než Král. ( jak už bylo zmíněno v jiný diskuzi, podobá se to volbě císařů ve Sřřnn) Byl bych rád, aby Král něco se stávající situací udělal, ale podle jeho prvních kroků se mně zdá hodně pravděpodobný, že ho prostředí spláchne stejně jako Kulhánka....

0/0
23.6.2008 17:47

White_bear

Re: Re: Re: Re: Re: podivné praktiky

Podle prvních kroků? Jako podle toho, že si udělal podle svého výkonný výbor, jmenoval za šéfa nároďáku jediného možného člověka Růžičku a už na tenhle čtvrtek svolal další zasedání VV? Nebo podle čeho usuzuješ, že ho prostředí spláchne? No a že by Franta Černík, kterého nikdo za posledních patnáct let neviděl střízlivého, byl silnější kandidát, než právník Král? Silnější možná ve vazbách "ruka ruku myje", ale jinak tedy opravdu nevím, v čem. Já jsem podle tebe napsal, proč nemám Kusého rád, což není tak úplně pravda. Zkus schválně napsat, proč by zrovna Kusý tím šéfem svazu být měl.

0/0
23.6.2008 18:00

White_bear

Re: Re: Re: Re: Re: Re: podivné praktiky

Navíc Kulhánek nebyl spláchnutý prostředím, ale tím, že na to prostě kašlal. Měl nějaké představy a jakmile se ty představy, týkající se především způsobu vedení a uplatňování direktiv, nenaplnily, tak na celý hokej kašlal. Schválně, na kolika reprezentačních akcích nebo třeba finálových zápasech extraligy jsi ho viděl?

0/0
23.6.2008 18:03

antouniou

Re: Re: Re: Re: Re: Re: podivné praktiky

Tak výkonný výbor právě podle sebe moc nevybral, vždyť tam jsou až na portikandidáta Kusého a totálně nekompetentního Halase (dodnes netuším, jak mohl dostat nějakou funkci....) snad všechny "zvířata" z minulého, neúspěšného období. Že je Růžička jediná možnost je totální nesmysl. Všema kritizovanej Lojza byl vloni v EHT třetí, těsně za Finskem a daleko za Ruskem. Na MS jsme hráli dobrej hokej a nešťastně jsme prohráli v ČF. Pod Růžičkou dopadneme podobně a vůbec se tomu nebudu divit. Orbit není špatnej trenér, určitě je lepší, než Lojza, ale říkat, že je to jediný možný řešení a nechat ho si nadiktovat podmínky ( tady mě příjemně připravil, že slíbil, že odjede EHT), za jakých repre milostivě vezme, to mě opravdu moc silný nepřipadá.

A proč by tam měl být Kusý? zkušenosti, lepší znalost prostředí,kontakty v mezinárodním hokeji, řada úspěchů (i neúspěchů samozřejmě,ale u Krále mi nějak chybí ty úspěchy) . Ale Kusý pro mně rozhodně nebyl ideálním kandidátem, jen lepší možností,než Král

0/0
23.6.2008 18:21

White_bear

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: podivné praktiky

Začnu od konce. Zkušenosti možná - ale kde a jak se dosud projevovaly? Kontakty v mezinárodním hokeji? Ano, ale absolutně nulová schoponost je využít v diplomacii. Ani ty kontakty mu nepomohly získat jakoukoli funkci v IIHF, kde díky němu a jeho chování mistra světa a slona v porcelánu (což určitě uznáš i ty) nemá český hokej vůbec žádné zastoupení. Řada úspěchů - no, na klubové úrovni bezesporu, o jeho přínosu pro klub nepochybuje nikdo. Ale jak se konkrétně Kusý podepsal na úspěších reprezentace?

Dál, reprezentační trenér. Koho navrhuješ? Nemocného Vůjtka? Nebo Sýkoru, který dokáže skvěle připravit tým, pokud k tomu dostane prostor od začátku letní přípravy, ale jinak co? Nebo koho? Růžička je v současnosti jednoznačně nejlepší volba a za tím si stojím.

A dál: že jsou ve VV všechna zvířeta z minulého období? Pro mě jsou ve VV především pozitivní Látal s Břízou. Oťas Černý se na minulých průserech nepodílel, Jech měl spíš taky pozitivní roli.

0/0
23.6.2008 19:11

White_bear

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: podivné praktiky

Jen pro jistotu, napíšu, kdo ve VV je: Petr Bříza, František Černík, Otakar Černý, František Dvořák, Karel Jankovič, Ctibor Jech, Jaromír Látal, Miloslav Šeba, Jan Trunda, Milan Vacke. Kde jsou ti průseráři, o kterých píšeš?

0/0
23.6.2008 19:12

antouniou

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: podivné praktiky

Černík, Šeba, Jech, Vlasák (ten ti tam chybí, dostal se tam až dnes), Dvořák, Král + Růžička do repre.

Ad trenér. čtvrtfinále by udělal snad každej trenér z extraligy a semifinále bude nejspíš nadlidskej úkol i pro Růžičku (Kanada, Rusko, Švédsko jsou výkonostně někde jinde, takže to bude boj s Finskem USA o 4-6 místo....)

0/0
23.6.2008 19:49

White_bear

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: podivné praktiky

No vidíš, a v tomhle máme dost rozdílný pohled na věc. Pro mě je zárukou, že nový VV nebude těsně propojen s dosavadními praktikami, právě absence Kusého. Čím byli s těmi věcmi tak těsně spojení ostatní, třeba Dvořák? Ten před lety škodil českému hokeji svými metodami u jihlavské mládeže, to přiznávám, ale jinak? Tobě se nelíbí, že někteří lidé z VV jsou spojení s negativními věcmi z minula. A to bys chtěl Kusýho za šéfa svazu. Moc to nechápu.

A Růžička? Samozřejmě zázraky neudělá. Ale hráči pod ním budou makat úplně jinak, to si piš. Asi nebude hrozit, že budou na MS losovat o to, kdo půjde trenérovi říct, že ho nechtějí na výlet.

0/0
23.6.2008 20:27

antouniou

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: podivné praktiky

Uzavřel bych to tím, že jsem nikdy nenapsal, že bych chtěl kusýho šéfem svazu, jen jsem napsal, že by podle mně byl lepší, než KrálR^

0/0
24.6.2008 11:06

jacih

Re: Re: Re: Re: Re: podivné praktiky

silnejsi kandidat nez kral :D To bys me rozesmal. Silnejsi kandidat nez tenhle mafian se hleda tezko :D

0/0
25.6.2008 18:47

Najdete na iDNES.cz