Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Plzeň se ohrazuje proti Šulcovi: Proč jste nám potvrdil soupisku?

Hokejové Plzni reálně hrozí, že v extraligové tabulce přijde o devatenáct bodů. Její právník Tomáš Tesař se však ohrazuje proti tvrzení ředitele soutěže Stanislava Šulce, že vinu za špatně registrované hráče nese pouze klub.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

brusson

potrestejte funkcionáře

potrestejte činovníky kteří v tom mají bordel a nesahejte na výsledky.vždyť proti startu hráčů co neměli v pořádku registrace nikdo předem neprotestoval a bývalé kluby je na hostování či přestupy uvolnily zcela bez potíží.

0/0
16.11.2010 15:54

gejda

Zrušit

Tak tu extraligu zrušte,stejně ta úroveň stojí za ho... a nedá se na to dívat.Mistr ať je ten kdo teď vede tabulku a ať spadne Kladno,protože to tam nemá co dělat!!!

0/0
3.11.2010 15:52

Doubin

Ještě jednu poznámku :

Až budou v BBS výsledky dalšího kola ELH - tak to bude asi takto : V dnešním xtém kole ELH byly tyto pravděpodobné výsledky - .............................................. . Na potvrzení jejich správnosti si počkáme po důkladném prošetření APK a budeme vás v co neblišším termínu informovat - :-)

0/0
3.11.2010 14:12

mobilis in mobili

Re: Ještě jednu poznámku :

Takže za rok

0/0
3.11.2010 19:12

Doubin

Moc dobře si pamatuji na debatu na ČT4

Kde naši vrcholní představitelé LH - Král, Lener, Bukač, Šulc, Černík hovořili s Černým o tom, jak dají našemu hokeji NOVOU tvář. Že to bude tvář klauna s červeným nosem, jsem opravdu netušil. Normálně bych ho dal do znaku ČSLH. 8-o

0/0
3.11.2010 14:08

d3jf78

Re: Moc dobře si pamatuji na debatu na ČT4

na to si pamatuju taky :-D  dobře napsáno, prostě cirkus :)))

0/0
4.11.2010 8:09

GhostDogXXL

Re: Moc dobře si pamatuji na debatu na ČT4

Jakej cirkus? Porušili předpisy? Porušili - tak odečet! Nedělal šulc dobře svojí práci? Nedělal - vyhodit!

0/0
4.11.2010 12:47

Leenah

hm

Chyba je na straně Šulce. On měl povinnost zkontrolovat, co bylo dodáno, a stvrdit to podpisem. Já třeba když coby zadavatel ve veřejné zakázce nezkontroluju, zda byly uchazečem dodány všechny dokumenty (a zda byly v pořádku), nebo to zkontroluju blbě, ale podepíšu se pod to a uzavřu s uchazečem smlouvu, pak při dalším šetření před ÚOHS tento nemůže zrušit již uzavřenou smlouvu (zde soupiska), ale může konstatovat, že uzavřena být neměla a dát mi pokutu. Odpovědnost tedy nenese ten uchazeč, ale já, jak jsem to zkontrolovala. Odpovědnost uchazeče je v tom směru, že když chybu odhalím, vyloučím ho z výběrového řízení a nedostane zakázku. Nevím, proč by měly být zde postupy jiné. Tedy zde kdyby Šulc chybu odhalil, doplatila by Plzeň tím, že by neměla potvrzenou soupisku s těmito hráči. Teď je chyba už na straně Šulce a on by za ni měl být trestán.

0/0
3.11.2010 13:18

redi

Re: hm

To není docela přesné. Jaksi kalkulujete s tím, že bez dodaných dokladů by Vámi vybraná firma mohla dodat zakázku bez porušení pravidel. Ale zde je situace taková, že kluby nejen že nedodaly podklady, ale vytrvale porušovaly pravidla, když stavěly hráče, o kterých věděly, že na ledě nemají co dělat.

0/0
3.11.2010 13:21

Smarty

Re: hm

Ty jsi mimo. Týmy to nevěděly. Hráči měli registračky, týmy měly podepsané soupisky (Šulcem) a navíc hráč měl podepsanou smlouvu (Šulcem).

0/0
3.11.2010 13:24

redi

Re: hm

tak tohle neberu - kluby to věděly (a pročpak to nevěděly jen u některých hráčů, zatímco u jiných ano? a pročpak to nevěděly jen některé kluby?), jedná o potvrzení - pokud se jim nevrátí, tak není (nebo s ním alespoň nemohou počítat a dle toho se mají zachovat)

0/0
3.11.2010 13:29

Leenah

Re: hm

Kluby se domnívaly, že schválením soupisky jsou hráči řádně formálně uznáni. To je tzv. dobrá víra.

A pokud jde o ty firmy - ano, mohou realizovat zakázky. Pokud si nevšimnu, že dodaly pojistku odpovědnosti na 1 000 000 místo na 10 000 000, jak jsem požadovala, tak sice nesplnily kvalifikační předpoklady a měly být vyloučeny, ale pro samotnou realizaci zakázky způsobilí jsou a mám-li s nimi smlouvu, zůstává v platnosti. Takové případy znám. Je to obdobné jako zde. Smlouva stvrzuje, že je formálně vše správně. Jako zde soupiska.

0/0
3.11.2010 13:29

redi

Re: hm

To je nesmysl, jen se směju. Tak kluby se domnívaly? To já se také domnívám každou chvíli a přesto mně to nijak zodpovědnosti nezbavuje. A pokud by se stal nějaký průšvih u Vaší zakázky, kde bude podhodnocena odpovědnost, tak to Vámi vybranou firmu odpovědnosti nijak nezbaví (i když se možná firma domnívá, že ano), jen ji nebude krýt pojišťovna v plné výši a v případě, že pojišťovna vypátrá, že podhodnocení bylo úmyslné, nezaplatí nic a celá vina a veškeré následky půjdou za firmou.

0/0
3.11.2010 13:34

Leenah

Re: hm

Jste mimo mísu. V životě jsem nenapsala, že se firma zbaví odpovědnosti za škodu, kterou při realizaci zakázky způsobí. Jen jsem napsala, že jí nikdo nesebere zakázku a nezruší smlouvu i přesto, že nedodala ve výběrovém řízení dokumenty, které měla (dokonce i když ty dokumenty ani nemá) a že odpovědnost za ŠPATNÝ VÝBĚR nenese ona, ale zadavatel. A klidně mohla firma vědět, že ty dokumenty nemá. Tohle je naprosto legální situace a jelikož se v oblasti VZ pohybuju, setkala jsem se ní už vícekrát. Odpovědnost za schválení hráčů by obdobně i zde měla ležet na nekompetentním funkcionáři a nikoli na klubu.

0/0
3.11.2010 13:54

redi

Re: hm

Ale Vy popíráte sama sebe. Samozřejmě Vy nesete odpovědnost za formálně špatné zadání zakázky (jako Šulc) a kluby nesou odpovědnost za nesplnění povinností (stejně jako by je nesla Vámi vybraná firma). Samozřejmě se jedná a zcela nekompetentí jednání ze strany klubů.

0/0
3.11.2010 14:16

Leenah

Re: hm

Ovšem v tomto případě se jedná o pochybení formální, které jim někdo schválil. A ten někdo potvrdil, že hráči mohou hrát. Takže na straně klubu se tímto potvrzením pochybení omluvilo. Ono těm stále propíraným "právníkům" z Plzně ty tituly také nikdo neodebere, když už jim je udělili, ač neměli. Rozhodně ne tam, kde se zjistí "pouze" formální pochybení. Je to prostě určitá kontinuita.

0/0
3.11.2010 14:21

redi

Re: hm

ano v tomto případě se jedná pouze a výhradně o formální záležitosti,to máte naprostou pravdu. Ale jinak nikdo to neschválil, protože to co mělo být schváleno z klubů jaksi nebylo posláno (alespoň informaci o tom, že by doklady ležely p. Šulcovi na stole a on je nepodepsall jsem zatím nikde nezachytila). A jinak bych řekla, že tady prezentujete naprosto klasický český národní sport ve stylu - předpisy jsou tu od toho aby se porušovaly. Tak jen doufám, že po cestě do práce nepotkáte nějaké blba v autě, který tak nějak čistě formálně nemá řidičák.

0/0
3.11.2010 14:38

Leenah

Re: hm

Tak proti tomu se musím důrazně ohradit, protože tento národní sport, jak říkáte, rozhodně neuznávám. Ale když si čtu všechny ty předpisy, které mluví o možností startu hráčů, vychází mi z toho, že na základě řádné smlouvy s klubem a na základě potrzení hráče z pocize funkcionáře je start hráčů oprávněný. To, zda jim byla oprávněnost startu potvrzena správně, je samozřejmě druhá věc, ale stala se a vinu za ni nese dotyčný (tedy Šulc). Nicméně dle svazových předpisů je z hlediska výkladu možné interpretovat, že start hráčů je oprávněný. Z tohoto pohledu tedy činím závěr, že kluby mohly řádně předpokládat, že start hráčů oprávněný je, což dle výkladu je umožněno. A proto dle mého názoru k pochybení klubů v nasazení hráčů nedošlo a nemohou za něj být trestáni.

Pokud předpisy umožňují vícero výkladů, je zvykem vycházet v právním řádu z tzv. judikatury, v tomto případě může být jakýmsi ekvivalentem přístup k obdobným situacím v minulých sezónách.

0/0
3.11.2010 14:54

Leenah

Re: hm

A s tím příkladem blbce bez řidičáku - v tomto případě by byl adekvátní ne řidič bez řidičáku, ale řidič s řidičákem, který ho ovšem získal na základě nějaké procesní chyby (např. ze známosti se zkušebním komisařem, který zamhouřil oči). Takového člověka sice potkat také nechci, ale je velice nepravděpodobné, že by mu kvůli způsobu získání někdo tento ŘP odebíral.

0/0
3.11.2010 14:54

Cocotus________Interruptus

Re: hm

Pan Šulc je myšlenkově poněkud inkonsistentní a evidentně setrvale nekompetentní. Stejný průšvih má na triku už před 8 lety, kdy to komentoval následovně:

"V celém případu pochybily čtyři subjekty: kluby, agenti hráčů, já a svaz," připustil Šulc, který jako zodpovědná osoba zařadil oba hráče na soupisku, čímž v podstatě potvrdil oprávněnost jejich startu. "V souladu se soutěžním a disciplinárním řádem mohl být podán protest nejpozději třetí pracovní den po odehraném utkání. To se ale nestalo. Disciplinární komise rozhodne o dvou subjektech, které jsou v její pravomoci: tedy o klubech a o mně," dodal.

http://www.hokej.cz/index.php?view=clanek&lng=CZ&webid=244&id=13758

Jak byl potrestán, to jsem bohužel již nedohledal. Evidentně ne správným způsobem - měli ho rovnou vyrazit.

0/0
3.11.2010 14:29

redi

Re: hm

promiňte, nechápu souvislost.

0/0
3.11.2010 14:35

Cocotus________Interruptus

Re: hm

V čem jako nechápete souvislost? Vždyť se jedná o skutkově totožný případ. 8-o

0/0
3.11.2010 14:39

normalni_chlap

Re: hm

REDI MÁ PRAVDU !!!!!

0/0
4.11.2010 5:57

drakkar

pocet tymu

na boleslavskym foru se suska, ze uz jde o osm tymu....

0/0
3.11.2010 13:04

IGY

Šulc

Po tom co provedl se Vsetínem se už nedivím ničemu - je potřeba se zeptat Qui bono? Že by Sparta?

0/0
3.11.2010 13:00

Cocotus________Interruptus

Bafuňářský chaos v předpisech

Soutěžní a disciplinární řád (čl. 320) stanoví, že hráč je povinen předložit platný registrační průkaz, přičemž podle čl. 321 registrační průkaz žádným jiným dokladem nahradit nelze. Registrace nějakého prohlášení nebo ohlášení tedy podle tohoto řádu rozhodčí vůbec nezajímá, stejně tak by je neměla zajímat nějaký prohlášení pana Šulce o tom, že " soupiska jím potvrzená nahrazuje registrační průkazy" apod. Nahradit ho nelze ani hráčským průkazem ani jiným případným výmyslem APK.

Pak zde ovšem máme Registrační řád, který hned v čl. 1 odst. 1 stanoví, že se na extraligu a první ligu vůbec nevztahuje a účast hráčů v těchto soutěžích upravuje Přestupní řád pro extraligu a 1. ligu. Tento přestupní řád pak hovoří o registraci oněch ohlášení přestupu a prohlášení o postoupení hráčské smlouvy.

Opravdu "skvělá" legislativní práce, soudruzi bafuňáři. Rozhodčí by asi měli začít plošně označovat veškeré starty hráčů jako neoprávněné, třeba byste si pak zaplatili právníka, který vám to dá dohromady

0/0
3.11.2010 12:52

Good luck

Re: Bafuňářský chaos v předpisech

To, že řády nejsou úplně jasné, je možná pravda, ALE...

Pokud klub to potvrzení (nejspíš od Šulce) správně získá pro 9 hráčů a u desátého to neudělá, nemůžu si pomoct, ale hlavní chybu vidím na straně klubů..

0/0
3.11.2010 13:00

Cocotus________Interruptus

Re: Bafuňářský chaos v předpisech

Kdyby se dodržoval platný soutěžní řád, tak by se neodehrálo jediné extraligové utkání, protože nikdo z těch hráčů evidentně nemá registrační průkaz a tudíž je rozhodčí nesmí připustit k utkání (článek 332 písm. c/ věta za středníkem tohoto řádu).

To je tedy dost katastrofální situace, nemyslíš?

0/0
3.11.2010 13:07

KOMON

A co s tím?

Vyhodil bych Šulce!a pokud je tam nedbalost ze strany klubů odebral bych bodu jen za první zápas kde to takto podělali,otázka ale je ,že měli-li od Šulce soupisku,tak je to Šulcův problém.....

0/0
3.11.2010 12:52

zrudi

Ŕešení

Prostě ať ve třetí čtvrtině soutěže ti hráči, kteří neměli hrát, v daných zápasech nenastoupí. A je to :-P

0/0
3.11.2010 12:46

Doubin

Mohlo by se zde zveřejnit - pracovní smlouva

pana Šulce, kde se zde přítomní dozví, co je jeho náplň práce. Řekl bych, že jde o závažné porušení poviností vyplývající z pracovní smlouvy. :-)

0/0
3.11.2010 12:43

Zip78

Kladno vs. Boleslav

Jak by se řešil zápas prvního kola Kladno - Boleslav, kde nastoupili Kotra proti Divíškovi, Fabušovi a Marušákovi? To by mě zajímalo. Jinak jsem zásadně proti kontumaci, protože fandim Plzni :-D

0/0
3.11.2010 12:39

preaxik

Re: Kladno vs. Boleslav

Jednoduchý, body propadnou, nezíská je nikdo.

0/0
3.11.2010 12:40

drakkar

Re: Kladno vs. Boleslav

nene, jak jiz nekdo nekde psal-body ze vzajemnych zapasu se rozdeli mezi slavii a spartu-jedine tak je to spravedlivy:)

0/0
3.11.2010 12:42

petrucciani

Vse pro Spartu!

Koukam, ze se nam kaprici (registrace) presunuli i na ledovou plochu. ;-)

0/0
3.11.2010 12:34

drakkar

Re: Vse pro Spartu!

a nejlepsi je, ze vloni meli kontumovat zapasy sparty, vcetne play-off, nebot prikryl nastoupil neopravnene.....ale zametlo se to pod koberecek a prislo se s vykladem pravidel trochu jinak...

0/0
3.11.2010 12:35

Good luck

Re: Vse pro Spartu!

A jak prosimtě tohle pomůže Spartě? 8-o

Nebo ty jako předpokládáš, že se najde chyba ještě u dalšího klubu? Nevim, k čemu jim je 11. místo.. ;-D

0/0
3.11.2010 12:39

drakkar

Re: Vse pro Spartu!

pri kontumaci by se posunuli na tusim ze 7.misto...

0/0
3.11.2010 12:40

Good luck

Re: Vse pro Spartu!

Fakt? Tak takhle podrobně jsem se na to teda nedíval.. Jako že Sparta s těmahle třema klubama měla o tolik horší výsledky než zbytek ligy? To se mi nezdá..

By mě zajímalo, kdo si dal tu práci procházet soupisky a koukat, které přesně zápasy by se kontumovaly..

0/0
3.11.2010 12:46

drakkar

Re: Vse pro Spartu!

koukni na aktualne.cz...tam je i prepoctena tabulka...sparta bz mela 30bodu...nebo primo tady na idesu, clanek ze sparta bz na tom vydelala nejvic

0/0
3.11.2010 12:49

Good luck

Re: Vse pro Spartu!

A Slavia by dostala jen 3? No to teda moc nevymakali..

0/0
3.11.2010 12:55

předně velký sportovní odborník

jediné možné řešení

body ponechat a přísně potrestat pravého viníka !!

 

Šulcovi dát doživotní zákaz ve všech hokejových funkcích + nějakou pokutku (třeba ve výši, v jaké ohrozil sponzorské příspěvky pro kluby, jimž podepsal soupisku, přesto teď tvrdí, že někdo z ní hraje neoprávněně)

 

místo něho zvolit někoho, kdo nemá IQ 50 jako pan Šulc

0/0
3.11.2010 12:32

airwar

Re: jediné možné řešení

R^R^R^

0/0
3.11.2010 12:38

dos santos

Šulc

naprosto nesvéorávný jedinec. Jak akovéto kopyto může řídit extraligu, i šimpanz by to dokázal líp. Odstup bolševiku senilní!!;-ORv

0/0
3.11.2010 12:31

preaxik

Jak to tady čtu,

Tak vidím, že na neděli až přijedeme do Plzně dělám transparent - Kontumace = jediné správné řešení. ;-D

0/0
3.11.2010 12:29

Joseph Hallenbeck

KONTUMACE!

Pokud budou kontumovat tak se ze me stane milionář jestli jsem se dobře díval na svoje tikety ;-D  Ok Milionář ne, ale par desítek tisíc bude 8-o

Takže jedině Kontumace!!!!!!!!!!!!

0/0
3.11.2010 12:27

drakkar

Re: KONTUMACE!

uz to nekde rikali, ze na sazky se vztahuji vysledky dosazene na hristi

0/0
3.11.2010 12:30

preaxik

Re: KONTUMACE!

Tady fakt někdo nechápe ftipy. ;-D

0/0
3.11.2010 12:31

Joseph Hallenbeck

Re: KONTUMACE!

R^

0/0
3.11.2010 12:36

Good luck

Re: KONTUMACE!

To jako že sis vsadil, že v Play-out bude MB, Kladno a Plzeň? :-)

Snad si nemyslíš, že by sázkovky zpětně přehodnocovaly všechny tikety.. ;-)

0/0
3.11.2010 12:31

Najdete na iDNES.czmobilní verze