Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pardubický generální manažer Kusý: Kauza narušila vztahy v extralize

Zbytečné emoce a znepřátelení klubů. To je podle generálního manažera pardubických hokejistů Zbyňka Kusého hlavní důsledek kauzy, při které trojice extraligových klubů přišla o body.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

1.sinner

už zase kličkuje...

Tento rádoby "diplomaticky" rozhovor zaměřený na vztahy a pověst je slabej jako čaj.

Chytřejší "kapitáni hokeje"se oficiálně od kauzy odtahují,jinak to bude zřejmě v kuloárech,to však ví jenom Šulc a ti vychytralejší,do médií nastrčí Bublu,Jecha a Vaňka.Ale v této kauze není nikdo bez viny.Ani potrestané kluby,ani Šulc a zdaleka ani  "slavná APK".Co asi Kusý za tuto Šulcem servírovanou,řadou klubů v zákulisí podporovanou,bramboračku čekal?Až takový hlupák snad není.

Tak za 1.:Jakoby Šulcem vynesený verdikt se hodí každému,někomu více, někomu méně ,některým klubům vyloženě bodne.A to i jakoby  těm "spravedlivějším".Všem totiž ubyli dva kandidáti na PO.

2.Když má Kusý takovou péči o pověst,proč v úterý na zasedání APK nevystoupil a neřekl,za blbce jsme současně i my a celá APK.My všichni jsme odhlasovali tento zmetek.My teď musíme najít řešení aby bylo po sportovní stránce všechno v pořádku.

Pletichy,rovný a rovnější,žádná pověst,jenom vychytralost a vlastní zájem.

0/0
24.11.2010 22:47

amdar

Re: už zase kličkuje...

...souhlasím s Tebou do posledního písmene,mluvíš mi z duše..

0/0
24.11.2010 23:04

LVD_reloaded

Kdyz jsme u toho Kusyho

nemela byt dneska ta tiskovka, kde oznami podrobnosti o tom zapase pod sirym nebem ?

0/0
24.11.2010 16:46

Chamestekurel

???

Pardubicím se nedaří tak vyméšlijou nesmysly o nějakéch vztahů v extralize!!

0/0
24.11.2010 14:57

oli22-92

Re: ???

Z důvodu toho, že v Brně se teď daří a proto má Kometa se všema výborný vztahy?;-D

0/0
24.11.2010 15:29

pepcad

Sulc

Podle Sulce by chodci, ktery pochybyl a presel na cerveneho panacka ulici, museli zlamat minimalne nohy.....Sice mu zase za par mesicu srostou a je mozne ze bude zase chodit...ale.

Tak nejak vypadaji tresty co rozdal, hlavne ze si sam kruje zada..dobytek...

0/0
24.11.2010 13:59

srny

Re: Sulc

ne podle Šulce, ale podle klubů včetně Plzně a Boleslavi... oni si ty tresty odhlasovali sami. Mimochodem, když se před týdnem hlasovalo o důvěře Šulcovi, pročpak tyhle dva kluby nehlasovaly proti, ale jenom se zdržely hlasování? Zkus hádat.....

0/0
24.11.2010 14:07

Garion.

Re: Sulc

NIkdo nevyvrací, že není možné udělit trest odečtem bodů za neoprávněný start. Jde o to, jaký je rozdíl mezi neoprávněným startem (např. letos Sýkora za Plzeň druhý start bez zaslané smlouvy) a neoprávněným startem (kauza chybějící fax na ČSLH. Řády umožňují celkem čtyři druhy trestu. Přesto Šulc od začátku hovořil o jediné možnosti (kontumace) a nakonec vynesl rozsudek jen o stupeň mírnější. Zbylé dva mírnější tresty od začátku odmítal. Podle mě ani snad mírnější provinění v kolonce přestupů být nemůže než to, co se letos stalo třem klubům. Za co by pak pan Šulc udílel trest peněžní pokuta nebo ponechání výsledků dosažených na ledě?

0/0
24.11.2010 14:16

bad_azz

Re: Sulc

Spíš zkus hádat ty, čim by si pomholi, kdyby hlasovali proti...

0/0
24.11.2010 22:18

rastakajwana

Stále tomu nerozumím

Omlouvám, možná budu jediný kdo to ještě neví, ale tím, že se ta kauza pořád někde objevuje a dráždí mě to, zeptám se:

Kdo tu kauzu vynesl na světlo ? Z článku jsem pochopil, že Plzni něco nebylo jasného v jiném případě a sama nevěděla jak se vlastně postupuje, tak se přeptala Šulce. Na to konto provedl Šulc kontrolu a zjistil některé nesrovnalosti ( shodou okolností také u Plzně ). A teď by mě právě zajímalo, kdo z toho začal dělat kauzu. Protože dle mě šlo o administrativní pochybení, nikdo z toho neměl prospěch a tak šlo těch pár případů dát do pořádku a protože se zjistila nedokonalost toho systému, tak třeba hned nebo radši po skončení ročníku ( aby došlo k tomu promlčení a nešlo by se v tom šťourat ) by se přijala opatření jak zajistit kontrolu nebo já nevím co, to už by si kluby řekli sami, aby k tomu nedocházelo. Mně přijde, že vlastně jde celý hokej sám proti sobě, nikdo nikoho nepodvedl, nikdo nezískal žádnou výhodu a jen se pošpinil hokej neboť se zdegradoval tento ročník

0/0
24.11.2010 13:10

Garion.

Re: Stále tomu nerozumím

Ano. Nikdo nikoho nepodvedl, přesto byl klubům udělen terst smrti.

Začalo to u Plzně při vyřizování hostování Přikryla. Ale podle mých informací nikdo protest nepodal. Ani Litoměřice, jak třeba uvádí v diskusích zde Preaxik. Jestli Litoměřice protest podaly, tak se omlouvám.

0/0
24.11.2010 13:15

Taisun

Re: Stále tomu nerozumím

Trest smrti?;-D;-D;-DHul dál

0/0
24.11.2010 13:22

rastakajwana

Re: Stále tomu nerozumím

Boha jeho nadsázka ne ? Zas tak neslovíčkařme. Chtěl naznačit nepoměr mezi tím, na kolik by ty kluby poškodili jiné kluby kdyby se na to nepřišlo a tím trestem, který je nepříjemný vlastně i pro další kluby, lidi už na to obecně budou koukat skrz prsty, možná měl napsat, že liga dostala trest smrti, to by bylo přesnější

0/0
24.11.2010 13:44

pettyo

Re: Stále tomu nerozumím

Pokud Plzeň dostala trest smrti tak co pak dostal Vsetín?

0/0
24.11.2010 13:57

Garion.

Re: Stále tomu nerozumím

Díky, náčelníku, že si se mě zastal. Ano, byla to nadsázka, přesto trefně vystihuje rozdíl mezi závažností prohřešku a intenzitou trestu. Je viditelný rozdíl mezi tím, když hráč přestoupí, všechny angažované strany s podmínkami souhlasí a sepíší příslušné smlouvy a zaplatí peníze a ZAPOMENE SE POSLAT JEDEN FAX NA ČSLH a mezi tím, kdy hráč jedná tajně s jiným klubem na angažmá a po domluvě na hubu mezi týmy za něj nastoupí více než jednou. Tam už se dá hovořit o závažném provinění, o NEOPRÁVNĚNÉM STARTU. Nebo co je závažnější provinění: letošní kauza PL, MB, KL nebo loňský případ Sparta/Beroun, kdy Přikryl po střídavém startu za Beroun již po vyčerpání startů pro extraligu nesměl nastoupit za Spartu a přesto tak učinil a světe div se, Sparta dostala jen pokutu. Žádný odečet bodů. To mi přijde jako daleko větší provinění než jeden nezaslaný fax na ČSLH, notabene, když papíry vůči řídícímu orgánu extraligy byly v pořádku. Zkus se nad tím zamyslet bez předsudků a emocí...

0/0
24.11.2010 14:05

rastakajwana

Re: Stále tomu nerozumím

tak, dobře napsáno

0/0
24.11.2010 14:28

srny

Re: Stále tomu nerozumím

pokud Plzeň není schopná ve 30 kolech uhrát o čtyři výhry víc než Slavia, tak pak v play-off nemá co dělat Rv

0/0
24.11.2010 14:24

Concrete_Donkey

Re: Stále tomu nerozumím

Protože S,S. Když loni Sparta porušila přetupový řád, nic se nestalo. Letos, když oba přazské kluby tápou na dně tabulky, tak ejhle. Praha má v tomhle obrovský vliv.

0/0
24.11.2010 19:06

Ferdinand Kokoška

Přestupní řád

Čl.

l. 13 Kontrolu oprávněnosti startu hráče za Klub v mistrovských utkáních provádí Ředitel Ligy.

Takže kdy bude potrestán ON???

0/0
24.11.2010 12:16

emanuell

Re: Přestupní řád

ale vzdyt on to zkontroloval :-) sice pozde, ale asi mel tech 17 kol predtim hodne prace...

0/0
24.11.2010 12:20

blikandblik

Re: Přestupní řád

na to jsem se kdysi taky ptal? jak je možné, že se "to" zijstilo tak pozdě. "to" by přece mělo být trestáno okamžitě po prvním zápase, který nesprávně zaregistrovaný hráč sehraje.

0/0
24.11.2010 12:22

Rajot

Re: Přestupní řád

On to zkontroloval. Kontrola se provádí po stížnosti nebo upozornění, což se stalo. Všechno podle řádů, který jsou takhle stanovený.

0/0
24.11.2010 12:41

seesul1

Re: Přestupní řád

tak ty řády tady uveď , ještě jsem je nezaregistroval. Jen jsem o nich slyšel.

Jak se Šulc ke stejné kauze před lety stavěl, a svou chybu i přímo přiznal, je tady:

Že už jednou v podobné kauze (před lety) Šulc svou stejnou chybu přiznal, je tady: http://www.hokej.cz/index.php?view=clanek&lng=CZ&webid=487&id=13758

0/0
24.11.2010 12:52

Garion.

Re: Přestupní řád

Sice s tebou ve většině případů souhlasím, ale tady jsi mimo. Před osmi lety platila jiná pravidla než letos. Tehdy měl Schultze POVINNOST kontrolovat. Letos jí už nemá, tudíž jeho pochybení v tomto bodě není. Chybu udělali kluby a chybu udělala APK, protože její řády jsou hodně nedokonalé. Kde vidím zádrhel, je v tom, že trest není v souladu se závažností provinění. Vím, že se mínění už obrací proti Plzni (která se brání), ale já si pořád myslím, že trest je silně neadekvátní.

0/0
24.11.2010 14:11

seesul1

Re: Přestupní řád

tu povinnost má a je to popsáno v diskuzi výše. A jak jsem výše uvedl, zajímalo by mne, jak tá kontrola má vypadat a kdy se má dělat. A to jsem písemně nikde neviděl.

0/0
24.11.2010 14:30

seesul1

Re: Přestupní řád

ono jde o to, že o té změně letos, snad v červnu, jsem také slyšel, ale nikde jsem to na papíře neviděl. V přestupním řádu je napsáno, že kotrolu provádí ředitel soutěže, ale už nevím, jak a kdy. To bych chtěl vidět písemně. To jen pro upřesnění.

A jinak, to souhlasím s tebou, nejvíc mne vadí výběr trestu. Možností bylo víc, včetně ponechání výsledků a udělení pokuty až 500 táců. Nicméně Šulc hovořil od začátku pouze o kontumaci, pak to změnil na odečet bodů.

Pokud by pouze napálil pokuty, mohlo by se zase odvolat zase Kladno či jiný klub, protože výklad možných trestů neříká, kdy za jaký konkrétní prohřešek udělit jaký konkrétní trest. A to je ten největší problém. Takže pokud bude Plzeň chtít dotáhnout kuazu až do konce, skončí to až u soudu. A právo na to má.

0/0
24.11.2010 14:42

Garion.

Re: Přestupní řád

Kladno by se odvolávat nemohlo, protože v tom bylo namočené taky. Odvolával by se ten klub, který by nepostoupil do playoff a kterýmu by případný odečet 19 či 22 bodů pomohl se tam dostat. Ale s případným odvoláním by si stejně nepomohl, protože by trest (např. pokuta) vycházel ze směrnic APK. Stejně jako z nich vychází i trest odečet bodů. Pokud by se v odvolací lhůtě nějaký tým neodvolal, vstoupil by trest v platnost. A pokud by to nějaký tým vytáhl až před playoff, měl by asi smůlu. Se žalobou u soudu by neuspěl, protože své právo se odvolat ve stanovené lhůtě nevyužil, tudíž s trestem pokuty by souhlasil. Plzeň a MB s výší trestu nesouhlasí, proto se odvolávají. Nepřou se o to, že neudělali chybu. Oni ji přiznávají, jen bojují proti míře trestu vůči závažnosti provinění.

0/0
24.11.2010 15:09

Garion.

Re: Přestupní řád

Jinak ty řády nemam čas studovat větu po větě. Jak to přesně s

povinnostmi kontroly pana Šulce je, nevím a nechci to hledat. Zatím vycházím z toho, že opravdu tu povinnost nemá. Jeho povinnost je

kontrolovat správnost věcí až po upozornění nebo protestu. Spíš je

zarážející, že pravidla jsou nastavena tak, že nemají žádný kontrolní

mechanismus.

0/0
24.11.2010 15:10

seesul1

Re: Přestupní řád

je mi jasné, proč se Bolka a Plzeň odvolávají a souhlasím s nimi. Výklad trestů umožňuje i jinou, méně bolestivou verzi odečet bodů + pokutu. Jsou v tom namočené, ale odvolat se můžou. Tak stejně by se Kladno mohlo odvolat taky, i když je v tom taky namočené. Protože v případě ponechání výsledků by se o příčku neposunulo a na posledního by nemělo náskok, tak jak se mu to podařilo teď, i když stejně zase půjde dolů, ale to už je věc jiná. Ano, a odvolat by se mohl každý.

Taky je mi jasné, že všechny kluby postižené svou vinu přiznaly a že je vina na jejich straně. A také, a to je nejdůležitější, jako ty si myslím, že trest byl, vzhledem k míře zavinění, neadekvátní.

A k té kontrole oprávněnosti startu hráčů ředitelem ELH - http://www.hokej.cz/files/cslh/rady/Prestupni_rad_pro_kluby_extraligy_a_I_ligy.pdf , čl. 13. 

Ovšem co mi není jasné je, kde najdu zmínku o té údajné změně kontrolní odpovědnosti ředitele v letošním roce.

0/0
24.11.2010 15:25

Garion.

Re: Přestupní řád

Hmm, tebou postovaný dokument hovoří takto: "Čl. 13 Kontrolu oprávněnosti startu hráče za Klub v mistrovských utkáních provádí Ředitel Ligy." Ani zmínka o tom kdy a jak kontrolu provádí. Já myslím, že tohle je Přestupní řád ČSLH a pak k tomu ještě musíš vzít v potaz pravidla, která vydala APK a kluby odsouhlasily a hledat správný výklad tam.

0/0
24.11.2010 15:49

seesul1

Re: Přestupní řád

já vím. A to je právě to, co jsem nikde nenašel. Ale není to to, co by mi vadilo nejvíc.

Nejvíc mi vadí to, co tobě. Výše trestu.

A nejsem fanda ani MB, ani Plzně, ale hokeje.

0/0
24.11.2010 16:10

Garion.

Re: Přestupní řád

http://www.hokej.cz/files/cslh/rady/Soutezni_a_disciplinarni_rad.pdf

Tady jsem aspoň našel definice trestů (čl. 409 až 411) a jediná zmínka o rozdělení závažnosti u neoprávněných startů je v tabulce na straně 28. Ovšem kam z toho zařadit náš případ není vůbec jasné a řekl bych, že na takovou možnost prostě soutěžní a disciplinární řád nemyslel a nemyslí.

O kontrole, kdy se má provádět, není v celém soutěžním řádu jasné ustanovení. V čl. 223 je napsáno, že "pověřený pracovník soupisky zkontroluje a potvrdí" čili by se dalo usuzovat, že je nejprve má zkontrolovat a teprve po ověření správnosti všech údajů potvrdí, což pan Šulc potvrdil. Čl. 223 je také jediný, který o nějaké kontrole registrace či soupisky hovoří.

0/0
24.11.2010 16:35

seesul1

Re: Přestupní řád

články 410 a 411 študuju podrobně už týden a proto také tvrdím, že Šulc měl jiné možnosti než kontumace, ale od začátku je zavrhoval. Taky tu neustále tvrdím, že není určeno, za jaký konkrétní prohřešek jaký konkrétní trest udělit a proto tvrdím, že při jakémkoliv udělení trestu by se teoreticky vždy mohl někdo cítit ukřivděný. Proto ten humbuk kolem a proto ta odvolání klubů. Snad tato kauza do budoucna kluby donutí nad tím nesmyslným výkladem řádu popřemýšlet, snad se stanoví kontrolní mechanismy a jejich odpovědnost. Ale to by se ovšem kluby musely prvně zbavit Šulce, ale nevím proč, ale mám pocit, že jim tam spíše vyhovuje. Jednou se za něj postaví, jednou do něj kopnou a zdaleka to není jen případ postižených týmů. Působí na mne jako obětní beránek mezi kluby při jeich vzájemných sporech. Můj názor, který nikomu nevnucuju.

0/0
24.11.2010 21:05

seesul1

Re: Přestupní řád

díky za citaciR^ Teď by mne zajímalo, kde a jak je popsáno, jak často se tato kontrola provádí. Před začátkem sezony, po 17. kolech, před PO, po skončení ročníku? Spousta Šulcolaverů se tady ohání tím, že jeho podpis má jen okrasnou váhu, že podpis znamená to, že soupisku převzal, že kontrola spočívá jen v razítku a pod. Ne, kontrola byla, je a zůstane kontrolou. Také se tu někdo ohání tím, že řád (nevím, či přestupní nebo soutěžní a disciplinární) byl letos změněn a tím byla Šulcova odpovědnost za kontroly zrušena. Vše mají jen z vyjádření Jecha, jeho právníka, či Šulce na netu, TV či Radiožurnálu.Ještě ani jednou jsem nezaregistroval jednoho z nich, aby ukázal lejstro, kde je popsáno, jakým způsobem a jak často se kontrola ředitelem ELH provádí?

0/0
24.11.2010 12:50

from

doufám, že dojde na soudy

Protože,

soud rozhoduje dle zákonů a pravidel, ale přihlíží také k okolnostem!

Takže pokud postavim někde barák a zapomenu vyřídit 1 lejstro a zároveň nikomu ta budova nevadi a nikdy nevadila, všichni veřejně dopředu věděli, že tam bude a nikdo se proti tomu nebouřil, rozhodne soud zcela jasně – zaplatí se pokuta, protože se pochybylo, ALE ROZHODNĚ SE NEBUDE MUSET BOURAT.

A stejný je to s tim hokejem.

A o tom to celý je, jde o HOKEJ né o nějaký honění trika pro spartu a slavii.

0/0
24.11.2010 11:59

siven

Re: doufám, že dojde na soudy

no, někteří chytrolíni z APK snad i doufali v to, že barák se nezbourá, ale převeze od těch "provinilců" na jejich pozemky ;-)

0/0
24.11.2010 12:06

blikandblik

Re: doufám, že dojde na soudy

nechci vám brát iluze, ale právě v těchto dnech jsem jedno takové soudní řízení ukončil a mohu vám říct, že jste se se svou úvahou hódně sekl. mohl jsem si ověřit, že rozhodování soudce se neslučuje ani s logikou ani s etikou.

0/0
24.11.2010 12:12

from

Re: doufám, že dojde na soudy

Ano máte pravdu, měl jsem napsat spíš něco vr smyslu, že by tak rozhodnout měl, může tak rozhodnout a už tak soudy mnohokrát rozhodly.

Je jasný, že když soudce míní, tak i voda teče do kopce. Na druhý straně je spoustu kauz, kde lidem černá stavba vadí a stejně se nezbubá a dodatečně se vydá stavební pobolení... ale to už je o něčem jiném.

0/0
24.11.2010 12:14

blikandblik

Re: doufám, že dojde na soudy

jo, jasně. kvůli jednomu není možné všechny házet do jednoho pytle, ale přes právníka vím, že těch "podivných" rozhodnutí soudců je víc než těch relativně "bezchybných"

0/0
24.11.2010 12:20

from

Re: doufám, že dojde na soudy

Ano, bohužel je tomu tak. Já osobně jsem měl dočinění se soudy 1x a modlim se abych se k soudu už v životě nedostal, protože soudce je dost často člověk, kterej o reálném životě neví zhola nic a je tak nezávislej, že si dělá co chce a pro k:-/oho chce a nedej bože když mu chce někdo sahnout na plat...

0/0
24.11.2010 12:26

blikandblik

Re: doufám, že dojde na soudy

jo, po absolvování soudního jednání jsem také konstatoval, že se budu po zbytek života modlit, aby mě nepotkalo nic horšího než jen ta prkotina, kvůli které jsem to celé absolvoval.:-P

0/0
24.11.2010 12:34

lenoch07

Vztahy

Vztahy se možná zlepší odvoláním Šulce. Jinak ne. Plzeň se do play off dostane, (možná to odnese klub lépe nasazený), Boleslav zařízli a pro Kladno se nic nezměnilo, stejně skončí, tam kde slunce nesvítí.

Já po vyjádření Růžičky už letos na Slavii nepůjdu (jsem slávista) a pokud se Plzeň a Boleslav dostane do playoff tak se možná kouknu v televizi.

Možná na tom jsou nejvíce bití sponzoři nižší návštěvností a nižší sledovaností.

0/0
24.11.2010 11:59

retkini

jojo managere

ještě nedávno by u vás v kabině dostal Šulc deku a teď je to borec:-PRv

0/0
24.11.2010 11:56

siven

Re: jojo managere

kam body, tam plášť...

0/0
24.11.2010 12:07

uss topeka

Re: jojo managere

;-)

0/0
24.11.2010 12:31

kk33

Na 5 let zrušit extraligu

:-/RvRv

0/0
24.11.2010 11:55

LVD_reloaded

Re: Na 5 let zrušit extraligu

na 150

0/0
24.11.2010 13:03

formess

Re: Na 5 let zrušit extraligu

... a tobě zrušit vycházky...:-P

0/0
25.11.2010 7:46

TarasBulba

Narušila vztahy ?

To je dobře. Doufám, že dojde na soudy a ten spolek APK se rozeštve nadobro.

0/0
24.11.2010 11:28

juracofandisparte

Kusý = katano

Tímhle se odkopal... to je přece katanova hláška - zbytečné EMOCE :-P

0/0
24.11.2010 11:16

Najdete na iDNES.czmobilní verze