Krok k záchraně. Rakušané porazili Německo na nájezdy, rozhodl Komarek

Hokejisté Německa prohráli ve svém posledním vystoupení na světovém šampionátu v Praze s Rakouskem 2:3 po samostatných nájezdech, které rozhodl útočník Konstantin Komarek. Ztráta Rakušanů přinesla potvrzení čtvrté příčky a tím i čtvrtfinálovou jistotu Švýcarům, Němci si díky bodu zahrají mezi elitou i příští rok. Rakušané se odpoutali z poslední příčky, kde je nyní Francie, zachránění však ještě nejsou.

F32r94a84n58t36i14š76e72k 77H37a21m71a45d96a 3685698102102

Rakušané líp bruslili než unavení Němci. Potvrdilo se, že Němci nemají spolehlivého brankáře. Stejně jako proti Česku byla největší jejich slabina na postu brankáře. Vítězství Rakouska na nájezdy bylo zasloužené.

0/0
11.5.2015 20:01

L14u75k94á95š 87J34u40r87č65i61n25a 3472421284464

To bude zajímavej boj o udržení;-D. Zápas Francie - Lotyšsko vše rozhodne a pokud Francouzi vyhrajou v prodloužení nebo na nájezdy, budou mít všechny tyhle 3 týmy stejný počet bodů, nevím kdo by pak spadnul ale myslim že Rakousko, ti s Francií neuhráli ani bod a s Lotyši jenom jeden za prohru v prodloužení, takže ty vzájemné zápasy s těmito konkurenty mají zřejmě nejhorší. Každopádně ani jednomu bych sestup nepřál. Lotyšsko je malá hokejová země s úžasnými fans, Francie má velkej trh, ta by ns MS chyběla, hokej tam šel hodně nahoru a byla by škoda kdyby v Rusku za rok chyběli když o rok později šampionát hostí, to by jejich fanoušky mohlo mírně demotivovat. A Rakušani mi jsou taky sympatický, ale ze světového pohledu by na MS chyběli asi míň než zbylí dva.

L73u40k88á80š 47J36u43r39č33i42n88a 3712571354874

jojo, taky mě napadlo že se kluci můžou domluvit a pohřbít Rakušany.

+1/0
11.5.2015 20:57

R20o59m41a72n 87V57í38c42e12n71e77c 2689342418562

Ve fotbale bych si na to vsadil. Ale v hokeji přece jenom ....

+1/0
11.5.2015 22:02

Z66d56e76n79ě76k 20J97a88n23o56u37t 1882815474301

Hmm, Komarek... Toho jsme Rakušanům půjčili my, a vidíte jak se jim vyplatil ! ;-D

+1/0
11.5.2015 19:23

O98n80d35ř34e54j 48H97r39u54b15o94š 2719644492894

Jinak je škoda , že někdo musí spadnout z těhle týmů . Rakušáci hrají sympaticky, Francie minulé MS skvělé, ted se mi nezdají také špatní . A lotyši za těma jezdí tisíce diváků, říkám je mi to fuk protože to nepřeju nikomu

+4/0

O69n86d61ř52e64j 77H73r67u21b41o81š 2709594342664

Komarkuv  nájezd R^R^

0/0
11.5.2015 19:22

K58a56r16e76l 26J39e69d94l85i51č70k83a 9226407868505

Tak se zase rýsuje scénář z ME 2004 a remízy Švédsko-Dánsko 2:2. Rakousko 5 bodů, Lotyšsko 4, Francie 3, poslední zápas hrají spolu. Oba mají s Rakouskem lepší vzájemný zápas, takže pokud se domluví, že Francie porazí Lotyše v prodloužení, zachrání se oba a sestupuje Rakousko.

Samozřejmě Rakousko ještě hraje s Kanadou, daná konstelace platí jen, pokud prohraje, což ale Francouzi a Lotyši budou už vědět (Rakušani hrajou ve 12:15 a FRA-LOT až v 16:15).

+4/0
11.5.2015 19:05

J20i36ř70í 90D58u24d23a 9366880261194

Taky jsem to chtěl napsat... Ani bych se nedivil, kdyby Rakušáci prohráli s Kanadou, že Francie vyhraje v prodloužení... U tohoto výsledku mají jistotu záchrany oba, zatímco, když se nedomluví budou hrat vabank o sestup... Jako lotyš bych si přál, aby klidně prohráli :)

0/0
12.5.2015 8:09

J75a10r86o89s50l32a77v 87H65o11r68á63k 8482974135499

"Hokejisté Německa ani Rakouska už nemají šanci na postup do čtvrtfinále šampionátu"

Jste si tím jistí? Koukám na tabulku, a (čistě teoreticky) pokud Rakousko porazí Německo a poté i Kanadu a zároveň naši porazí Švýcarsko, půjde do čtvrtfinále s devíti body a lepším vzájemným zápasem proti Švýcarsku právě Rakousko...

J40a75r39o48s29l71a18v 63H14o81r52á76k 8472514175859

To je jasný. Ale napsat do článku, že nemají šanci, to je rozhodně divné. Dokud to teoreticky jde, tak se to musí vzít v úvahu. Ono nezapomínejme, že Kanadě v posledním zápase už o nic nepůjde, takže to můžou vypustit...