Play-off: Liberec vyzrál na Chomutov, Sparta o náskok málem přišla

První výhry ve čtvrtfinále hokejové extraligy slaví také hokejisté Liberce a Sparty. Nejlepší tým základní části porazil ve středu večer Chomutov 4:1, zatímco Sparta se o svůj gólový náskok strachovala až do konce. Zlín nakonec zdolala těsně 4:3.

P35a66v17e15l 49M46a74r57e36k 3659455619526

Investigativní novináři iDnes by mohli vysvětlit, jak málem Sparta o náskok přišla. Jako že by Zlín dal další gól ve zbývajících 2,8 s?

+1/0
17.3.2016 11:18

L21u67k12á91š 84V91i36n64t89e26r 6635150527617

Zajímal by mě názor liberereckých fandů na teatrální pády některých jejich hráčů, jmenovitě třeba Lakatoše. Nemyslím to nijak jízlivě, skutečně mě zajímá ten názor.

0/0
17.3.2016 9:10

J19i92ř35í 51Z28á58h85o27r21a 5833325602759

Lakatoš odehrál sedm (7!) minut, takže neměl šanci pořádně popadat. Bohužel jsem viděl zápas naživo, takže neznám opakovačky z televize, těch teatrálních pádů jsem si nevšiml. Lakatoš ležel jednou za brankou, ale paradoxně svému týmu spíše uškodil, protože ještě v útočný třetině, jako obvykle, Liberec získal puk zpět a ten se po dvou přihrávkách a zblokované střele dostal až zase k němu, když klečel nazemi. Kdyby stál a hrál, byl to gól, takle musel přes bolest udělat pár komických pohybů, přihrát a odkulhat na střídačku. Další svíječku liberečáka, co pamatuju byla situace, kdy dostal jeden pukem do hlavy, taky spadl na zem jak podťatej, vzápětí se přerušila hra, takže se opět zvedl jakoby nic a zdrhnul do šaten na šití. Na rozhodčí se obvykle ale vymlouvá jen slabší tým, kor ten, který má nesmyslně přehnaný mínění o vyrovnanosti jeho hry s libereckými tygry, v tomto případě Chomutov, ale není to poprvé, ani naposled, dalšího, co mu bude ubližovat rozhodčí určí dvojice zápasů HK-Bolka a Plzeň-Olmik. Pro fanoušky Chomutova budiž alespoň útěchou, že nebudou muset jet po tý cestě/necestě 150 kiláků na pátej zápas. každopádně přeju Chomutovu hodně šťávy do dalších zápasů a ať nedají kůži zadara. Pokud Liberec pošle každý zápas na bránu 50-60 střel, tak při úspěšnosti nadprůměrnýho brankáře musí Chomutov dát alespoň tři góly každý, aby se alespoň jednou propracoval do prodloužení. Je to reálný?

0/0
17.3.2016 12:02

M49a27r91t52i45n 87M34i64l60l70e13r 6251310141827

Dnes očekávám mnohem vyrovnanější zápasy, i případná prodloužení a penalty, ale podle mě budou obě série 2:0.

0/0
17.3.2016 8:39

S44t49a53n98d95a 84C65h64v10o24s26t 1132658

Asi to nebudou nejaky vysledky typu 7:2, ale obe serie dopadnou 4:0 nebo max. 4:1 ve prospech Liberce a Sparty.

+3/−1
17.3.2016 8:02

F92r56a28n68t33i25š86e47k 97S73t27r27n28a95d 4574315329356

Zlín podal proti "kanadské Spartě" skvělý výkon. Škoda nevyužitých šancí a téměř vlastních gólů.

M70a14r51t43i91n 16M27i45l46l75e36r 6811770881177

Sparta se strachovala maximálně výsledkově. Zápas měla celou dobu pod kontrolou a nezměnil jej ani gól pár vteřin před koncem.

+2/−2
17.3.2016 5:14

K42a76r88e29l 58P62e21c84i88n45a 4693343134841

Třetí třetina patřila zlínu,jinak Pech je simulant.

+1/−13
16.3.2016 23:33

J15a44n 98H41l59a34d53i78š 2870430901365

A tak třeba mu něco bylo...I když Buky ho spíš podržel za bradu než že by mu dal pěstí.

+1/0
17.3.2016 0:19

L66u45k94á13š 50V85i12n75t29e24r 6495970367167

Takže podle vás to na dvojku navíc nebylo?!

J28a63n 63H62l88a55d38i31š 2940750891845

Rosťo nechápu ty výmluvy typu,, únava s Třincem " Zítra tedy budeme ještě unavenější? Naši kluci si prostě na tu Spartu moc nevěří, je to spíš v hlavách.

+2/−2
16.3.2016 23:06

J94i83ř32í 36Z65á90h93o10r15a 5533745332269

Snad poprvé jsem v letošnim playoff viděl brankáře, jak si z nudy dělá z odhrnutého ledu bábovičky. Lašák měl dneska docela napilno a kdyby mu to o komerční přestávce barbarsky neuklidili, toho ledovýho tygra by dokončil.

V34o93j68t14a 20M83i38l76e12r 2476585860926

No ten nájezd Červenky byl hodně nebezpečný.

Tyhle pohrdavě znějící komentáře nemám rád, k soupeři by se mělo přistupovat s úctou, respektem a ostražitosti. Podcenit Chomutov by se nemuselo vyplatit.

+5/0
16.3.2016 22:14

J48i46ř35í 44Z74á88h39o46r98a 5433295182869

To s tebou souhlasim, ty jsi zase dole napsal, ze to bylo vyrovnany, tak jsem citil potrebu to trochu dat do roviny, v jaky to opravdu bylo. Kdyby Cervenka dal na 1-0 v prvni sanci zapasu, stejne by to Chomutov prohral. Ta "vyrovnana" hra byla zpusobena tim, ze Liberec byl zezacatku az moc nervozni, kazil jednoduche prihravky a byl bezzuby v presilovkach. Tech 14 dni bez zapasu bylo znat vic, nez bylo potreba. Jedinym nebezpecim pro Liberec je Cervenkova petka, ktera dokaze Liberec jako jedina zamknout v pasmu, jinak neprejedou polovinu, obvykle jim to agresivnim forcekingem Liberec prekazi uz mezi modryma, nebo casto i v obranem pasnu, z cehoz plynuly 3 fauly dneska. Prvni petka Chomutova si je toho dobre vedoma, takze kdyz ztrati puk, casto se ho az moc snazi dostat zpet a fauluje. Respekt Chomutovu za to, ze musi hrat s tygry, vzdavat by to nemeli, ale jesli nevyjde zitra slunce na zapade, nezrezavi brezove drivi, nebo nezmizi Jested, cokoliv jinyho, nez 4-0 bude obrovsky prekvapeni.

+3/0
16.3.2016 22:27

M70a36r19t94i26n 83J24e98c66h 7102404108420

Sparta malem o svuj naskok prisla? Co to je za blbost? Videl to pisalek vubec? Nebo se drzi hesla bulvaru: Nadpis prodava!

+7/−4
16.3.2016 21:53

M94a48r86t73i59n 35R23u64z26i49c64k91a 1582818296357

Taky na to koukam, co se delo asi v tech poslednich 3s v zaveru,...

+4/0
16.3.2016 22:02

M59a49r95e33k 22H12o67r17e30n74s72k92ý 3819453943445

Musíte se příště dívat na celé utkání, ne jenom na poslední minutu.

P69e39t33r 35T41y79č40k49a 6905132199772

Myslim ze za stavu 3:2 byl Zlin lepsi a nemel dakeko k vyrovnani.

V13o40j32t30a 51M27i41l26e84r 2306525330396

Tygři to budou mít ještě hodně těžké, Chomutov byl vyrovnaným soupeřem a v některých fázích zápasu byl dokonce lepším týmem, nebezpečný byl zejména Roman Červenka, který na můj vkus dostával od tygřích obránců příliš prostoru, naštěstí Janko Lašák několikrát tým podržel a umožnil mu naklonit zápas na jeho stranu.

Každopádně Tygry čeká náročná série, zejména zápasy v Chomutově budou náročné.

Ale věřím, že Tygři potvrdí svou dominanci ze Základní části a nakonec urvou postup do semifinále

+8/−1
16.3.2016 21:46

R24a18d72o74m92í58r 26F58a21j89f59r 5718109814111

Po delší pauze se Tygři postupně rozehrávali.

Ve 3 třetině už byli jasně lepší, Chomutov to bránil za cenu vylučování které vyplynulo z herní převahy.

+5/0
16.3.2016 21:54

V56o44j30t16a 41M82i50l89e37r 2396955130806

Pokud se podaří ubránit Červenku tak by postup neměl být problém. Bohužel Roman je simulant, takže kdykoliv se ho soupeř dotkne, tak se válí po zemi jako by měl nějaké těžké zranění, ale následující střídání už v pohodě hraje, viz dnešní zápas. Ten hráč je my silně nesympatický. V zahraničí příliš nepřesvědčil, pouze v Omsku, kde těžil ze spolupráce s Jágrem. Z NHL radši utekl a z Petrohradu ho radši vyhodili a v reprezentaci se mu přes podporu trenéra nikdy nepovedlo kloudně zahrát.

+3/0
16.3.2016 22:10

L73u93k92á16š 82V61i82n68t33e74r 6475630347467

A nebylo by od věci si přiznat, že i z Hribíkovo posuzování zákroků. Já nechápu jak tenhle "rozhodčí" může tolik let pískat extraligu...

R72a28d45o44m96í54r 44F84a27j96f53r 5888489974421

jasná dominance ve 3 třetině - na střely 27:6 , 4 vyloučení na straně Chomutova který už nestíhal..

...a samozřejmě 3 góly

+2/0
16.3.2016 22:41

K32a69r81e52l 17K46o58p49e64c81k55ý 3684503146521

Byl jsem na utkání a hra mě velmi zklamala. Zlín ze hry téměř neškodný, jeden gól mu daroval nesmyslným útočným faulem Pech, při druhém pustil Taylor nahození. Celkově Taylor velmi slabý a nejistý, zítra bude chytat Tomáš. Sparta byla lepší, ale celkově na ní byla znát dlouhá pauza. Na Zlínu bylo vidět, že to táhne v malém počtu hráčů a zvedli se až po Taylorově dárku.

+4/0
16.3.2016 21:43

P92a68v89e15l 19H49e86r40i50n18e88k 6610738522293

Ale musím říct, že komentátoři dneska opravdu překvapovali ;-D Nejdřív jsem se až od nich dozvěděl, že druhý gól Sparta dala po tlaku (ta televize to zkresluje opravdu hodně, odsud to dokonce vypadalo jako rychlý kontr), poté, že Zlín hrál v první půlce druhé třetiny lépe (to mi až do naší přesilovky teda moc nepřišlo), pak ještě podle nich Říčka přihrával na jednoho z hlavních rozhodčích (i pokud to bylo podplacený, nemusel to dávat najevo tak okatě ;-D) a nakonec to dovršili oznámením, že první třetinu orámovaly dva góly, které padly v jejím prostředku. Bravo, s vámi se člověk prostě nemůže nudit ;-D

+2/0
16.3.2016 21:36

M68a11r45e96k 46K80l27u92f84a 3198244774796

Asi si kašpaři pustili záznam nějakého staršího utkání, protože prvních 7-8 minut druhé třetiny prakticky hosté nepřelezli červenou čáru.

+1/0
16.3.2016 22:40

M62i51c85h92a80l 73B13e83n97e43š 8886919442384

Asi sehnali hodně kvalitní kuřivo. Ono i hodnocení typu: hráli výborně, nahazovali puky, bylo spíše pro pobavení.

0/−1
17.3.2016 6:43

P40a44v27e83l 83H95e45r22i53n32e53k 6660718742753

Tohle hodnocení logické bylo, nahazování puků do útočné třetiny do naší hry patří a my tu hru očividně výborně hráli, protože v těch chvílích jsem chvíli Spartu přehrávali... Bohužel jen chvíli.

+1/0
17.3.2016 12:20

J15i94n94d70r17a 77S98t31e94p80a10n48e45k 6702676569148

to me ani nepřipomíná plé off,hrozny vykony od libecu a sparty,spíš jak v zč :-/

P23a11v38e17l 91H47e92r30i37n60e40k 6220328132833

akorát omylem předvedli, jak hrát v play-off WSM ligy, jinak to pochopit nedovedu;-D

+1/0
16.3.2016 21:42

Z56d10e50n84ě74k 48D65o30h87n26a48l 4699650880714

Nereagovat, i v Brně se za něj stydíme. A když mermomoci chcete reagovat, netahejte do toho Brno...

+2/0
17.3.2016 6:09

M37a11r66e54k 66K97l20u37f78a 3308634824726

Jak Liberec, tak Sparta dnes hráli po 12-denní pauze.

Ono to přijde, ale musí se zase trošku dostat do zápasového rytmu a rozjet se.

+3/0
16.3.2016 22:38

J89a55n 45N43o31v54ý 5343445989222

Sice 4:3, ale kontrolovaný match a celkem easy win, výsledek úplně neodpovídá předvedenému výkonu a je pro hosty velmi přívětivý.

+16/−1
16.3.2016 21:13

P88a11v57e80l 49V90a52ň76h37a41r64a 9338387542770

Prvni tretinu jo, ta byla opravdu z nasi strany hrozna. Ale postupne se to lepsilo a treti tretinu az do Bukartsova vylouceni jsme se zacali docela rozjizdet. Skoda.

+1/0
17.3.2016 8:58

V45l84a45d71i71m63í20r 64D91v39o42ř79á15k 6486206644374

Kašík byl vynikající, ve spodní části branky nepřekonatelný. Obrana vynikala v blokování a nedovolila příliš útokům Sparty zvedat puky. Sparta má žalostnou buly, to v dalších utkáním může rozhodnout při přesilovkách (při vlastní se neudrží ve třetině a při oslabení se nedostane ven). Až v utkání ševci povedou, Sparta těžko takové utkání otočí. Dnes holt Zlín tvořil jen při přesilovce. A málem to stačilo.

+4/−1

M37a88r77e53k 18K27l70u46f35a 3538354514176

Sparta má dlouhodobě vhazování slabší, to je pravda, ale zrovna dnes to bylo myslím nějak kolem 59% vyhraných vhazování pro Spartu.

J64a35n 87H24l18a75d79i69š 2750230411575

Velkohubé kecy Sparťanů po vyhraném zápase miluju.Po prohraném zase příjde křivda a pláč.