Hokejová osmnáctka trápila Kanadu, na body to ale nestačilo

Ve druhém utkání na hokejovém mistrovství světa hráčů do 18 let v Grand Forks narazili čeští mladíci na dalšího z favoritů - Kanadu. Na ní neměli dobré vzpomínky z nedávného přátelského zápasu, v němž padli 1:7. Přestože svěřenci trenéra Roberta Reichla tentokrát s Javorovými listy dlouho drželi krok, z výhry 3:1 se radoval zámořský tým.

V25e36r68o86n87i37k34a 88K61o18n71o41p28á62č71o26v33á 8959981962439

Herně to bylo celkem dobré, místy až hodně dobré, ale rozdíl mezi námi a Kanadou je v kvalitě provedení jednotlivých situací, individuální práci s hokejkou, správném řešení situace v ten pravý moment apod. Co naplat, že ve druhé třetině jsme je přestříleli 22:9,!! když gól dal soupeř. To bylo samé - zkusil kličku, ale ta mu nevyšla; dostával se k vyraženému puku, kotouč mu ale nakonec přeskočil hokejku; dostal se k odraženému puku v mezikruží a úplně sám mířil jen do plastronu Fitzpatricka; Najman s Válou jeli 2na1, první jmenovaný přihrával českému obránci, ale ten nezvládl vystřelit rychle a Fitzpatrick zasáhl; Češi se točili v útočném pásmu, první lajna ale nakonec obrovský tlak nevyužila, Havelka zahrál za Fitzpatrickovoubránou perfektně tělem, čímž se zbavil obránce, předložil Kodýtkovi před bránu,ale ten neměl ruce dostatečně rychlé na to, aby puk poslal do kanadské brány...Přesilovky pak jsou samostatnou kapitolou. Sice jsme z ní vytěžili ten jediný gól, ale zatímco Kanaďanům stačilo na využití 27 sekund po zbytečném faulu kolenem ve středním pásmu, tak v první třetině nám naše přesilovka spíš uškodila, v ní se dobrá hra rozmělnila a Kanaďani poté dali víceméně náhodný gól, první přesilovka ve druhé třetině byla doslova tragédie a vůbec boj o dostání se do pásma a udržení se na puku. Na tu další pak šla dokonce 4. lajna. A ve třetí přišla za stavu 1:3 48 vteřinová šance 5na3. Můžeš hrát jakkoliv dobře, ale takové šance se musí využívat, jestli chceš vyhrávat, zvlášť když jsme si předtím vzali oddechový čas. A už proti Finům tam bylo nevyužité 5na3.

Teď se hlavně neuspokojit z toho, že jsme proti Finům a Kanadě hráli dobře. Slováci a Dánové to bude úplně jiný typ zápasu. Potřebujeme zlepšit úspěšnost střelby, přesilovky a nenabídnout jim chyby, které jsou schopni potrestat.

P.S. Filip Zadina je opravdu talent.

+5/0
17.4.2016 7:34

P45a60v42e16l 44K21r38e32j41č27í 1641775651151

To je zase zbytečnejch keců... Hlavně že byl vidět Albi a Havelka...

0/−1
17.4.2016 7:52

F85r19a37n46t88i39š49e16k 41D85r21b65o64h74l25a24v 6821824196

No jo, ale hraje se na góly.;-)

0/0

D17a79v75i36d 79V53á25n95s65k30ý 3901174639613

Přestřilet Kanadu 39:28, to vypadá, že nějaký potenciál v týmu i přes prohru bude. Teď porazit Dány a Slováky a ve 1/4 se uvidí

+7/0
17.4.2016 7:14

L57u85k17á94š 58S20m66ě92t39á28k 3556947774566

Podle statistik asi zápas nevypadal z naší strany nejhůř. Jen opět ty přesilovky, sice jsme jednu využili, ale pokud vám Kanada nabídne takových to přesilovek 5-6 (z toho 1 v závěru 5 na 3), tak jich prostě musíte využít více. Pokud ve čtvrtfinále nechytneme zase Amíky, tak by to mohlo být zajímavé.

+2/0
17.4.2016 6:58

L62i17b26o44r 81R68e58c35h20t81o56r91i72k 3424832855

za stavu 0:3 se naši tlačili za vyrovnáním ? jako že chtěli proměnit trojku nebo jak ??? to je zase novinářskej obrat ...