Lišák Patera. Trenérský nováček použil odvážný fígl budoucnosti

Býval to famózní útočník a zdá se, že má v sobě i trenérské nadání. Pavel Patera má totiž odvahu zariskovat. V posledním kole první ligy sáhl k velmi netradičními kroku: když mělo jeho Kladno v prodloužení přesilovku, odvolal gólmana. Vyplatilo se, Rytíři z převahy dvou mužů v poli dali vítězný gól na 4:3 a jsou i díky tomu znovu první.

I73v95o 60Z13r38n86í89k 4467225174832

na tom hokeji jsem byl Kladno hrálo venku s Třebíčí ,ta přesilovka byla sehraná dobře -přihrávky na jeden dotek a nakonci prudká střela příklepem z mezikruží.Brankář byl v podstatě bez šance..

P77e15t27r 35K83l23e52i10n 4820920188925

hm, nic zvláštního. Kanadskej nároďák občas používal odvolání brankáře v půlce třetí třetiny za remízového stavu a při pěti proti pěti.

M74i44l12a65n 69Z28e10m92a72n 2197621439161

To bylo ale pitome pravidlo. Jeste bych pochopil, kdyby takto riskujici tym nakonec bral za odmenu vsechny 3 body. Ale aby bral jen 2 (souperi by ten 1 bod zustal) a pri inkasovane brance naopak nebral nic, to je uplne na hlavu. Kdo tohle vubec mohl schvalit.8-oRv

+12/−1
31.10.2016 18:46

A71l27e54š 95K40o45m65í10n98e70k 8627586676472

To pravidlo mělo zabránit tomu, aby si kluby nezkoušely odvolávat brankáře při nerozhodném výsledku v prodloužení a nekšeftovaly s body. Jednu sezónu málem takto jeden zápas posledního kola dopadl, ale nakonec tým, který by na úkor obou nepostoupil, v poslední chvíli získal bod, a tak k odvolání brankáře nebyl už důvod... A pokud si dobře pamatuji, tak za celou dobu, co se hraje prodloužení, tak nikdo hru bez brankáře nezkusil... Pokud ovšem Patera nevěděl o změně pravidel a zkusil odvolat brankáře v prodloužení (počítal tedy s tím, že můžou skončit bez bodů), tak by to nebylo o hrdinství nebo fíglu budoucnosti, ale jeho ignoranství... Že to nevědí fanoušci, je smutné... ale, že to neví trenér klubu... Podle mne to totiž moc dobře věděl a pak mu slouží ke cti, že to jako první zkusil...R^

0/0
1.11.2016 9:43

D42a13l70i25b68o23r 93J52a17n19d82a 1549586702882

to ja hned jak pridu domu, tak si lehnu na kanape a dam si presilovku pet na jednoho. pokazdy takova presilovka skonci vlastnakem

0/0
31.10.2016 18:45

R64a76d79i70m 43Z33e83h22e15r 3204560553891

Patera vždycky patřil k inteligentním hráčům, kteří na ledě používají mozek, takže jako trenér nám jistě připraví mnoho zajímavého. Držím palce!

+14/0
31.10.2016 18:05

P41e40t40r 50P11á14l15k49a 6653106790872

teda přiznám se, že dnes poprvé čtu o tom, že by se dřív dávalo 0 bodů při odvolání brankáře v prodloužení a obdrženém gólu. Absolutně mi nedává smysl (navíc co třeba v případě, kdy by mužstvo odvolalo v prodloužení brankáře v signalizované výhodě a dalo si vlastňáka? taky za nula?), proč tým takhle trestat.

Pokud jde o Paterovo vyztužení přesilovky, tak fajn a potlesk za odvahu, ale stejně mi to přijde jako zbytečný riziko. Jestli sám říká, že dvouminutovka 5:3 je gól z 80%, tak dvě minuty ve čtyřech proti třem by taky mělo většinou skončit gólem a není u toho potřeba riskovat, že v bráně skončí nějaký náhodný vyhození po špatný přihrávce.

+2/0
31.10.2016 17:11

Š56t11ě38p88á28n 60F73r32a75n25c58l 8564489204910

Zavedli to s tou novinkou 3 na 3. A v případě signalizované výhody se pravidlo neuplatňovalo, takže by přeci jen brali ten 1 bod.

0/0
31.10.2016 17:39

M51i71c39h84a28l 22T89u46r66e53k 9821740692249

Pamatuju si, jak byl kdysi na Nove v Kotli pan Hlinka a jeden z divaku mu polozil dotaz presne na tuto situaci. O tom, ze to sam jako trener zkousi nekde v nizsich soutezich a co si on o tom mysli. Pan Hlinka to presel mavnutim ruky a usmevem :-)

+1/0
31.10.2016 16:44

J36i86ř60í 19D68v11o17ř95á56k 5632182446976

Můžete mi prosím tohle trochu víc vysvětlit? Jako za jakýho stavu, nebo jak je to myšleno?

"Dosud totiž platilo, že pokud takto trenér zariskuje a jeho tým inkasuje gól do prázdné branky, neodnese si ze zápasu ani bod."

Š62t41ě10p64á62n 73F18r62a98n83c12l 8564539814690

Pokud zápas skončil v základní době remízou, zápas pokračoval prodloužením a případně i nájezdy. Tým, který v prodloužení nebo nájezdech vyhrál, získal 2 body, tým, který prohrál, jeden.

Pokud ale v prodloužení jeden tým odvolal brankáře a dostal gól, prohrál a "získal" 0 bodů - tj. přišel i o ten 1 bod, který by jinak dostal. Vítěz takového zápasu pak bral body 2, nikoli 3.

Celé to bylo dost nelogické a naštěstí se to pravidlo už zrušilo.

+1/0
31.10.2016 17:24

Š83t62ě39p96á31n 63F54r37a77n56c37l 8114859344290

Ještě doplním, že

- to platilo hned od začátku novinky "prodloužení 3 na 3", ale rychle to bylo zrušeno;

- pravidlo NEplatilo, pokud byl brankář odvolán při signalizované výhodě (po faulu).

0/0
31.10.2016 17:38

F19r14a47n43t86i92š63e33k 41M50í45č86e39k 1802290612

A platilo to pro všechny soutěže? Přiznám se, že o tom slyším poprvé ...

0/0
1.11.2016 10:21

J27a80n 44J10o68r44d38a57n 5481767169

"...bonusový bod zařídil ve dvojnásobné přesilovce..."

NEBYLA to dvojnasobna presilovka, ale presilovka a k tomu odvolany brankar.

Jak muze psat clanky o hokeji nekdo, kdo tomu nerozumi!?

+1/−4
31.10.2016 15:35

J80o54s58e35f 74S74t16r30á78s25k12ý 5462823534818

Pavel Patera trénuje Kladno? Super! Byl to můj oblibený hokejista. Přeju mu ať dotáhne ty svoje fígle co nejdál do budoucnosti ;-). R^

+13/0
31.10.2016 15:12

T19o44m14a81s 20C36e19n22e98k 6537464560223

Stejný fígl z budoucnosti použila včera v Brně Plzeň. Hráli 6 na 4 a ..... prohráli 8:5...

J47a52k81u75b 61M89a42r34k26v58a94r39t 9592683275982

a co teprve, kdyby to bylo 4 na jednoho :) :-P dva hráče jsem na ledě ještě neviděl....

+7/0
31.10.2016 16:19

K46a66r61e86l 71R75e62j76h13o42n 8963549717915

Dobře, dobře. Je to samo výhoda jamo prase. To jen "expert" Záruba bleje, že 4na3 je lepší než 5na3 :-D

0/−10
31.10.2016 14:54

J32i16ř57í 45J76u86ř81i93c50a 2278623681

Ne, on říká, že 4 na 3 je lepší než 5 na 4. A o tom snad polemizovat nemá význam, že?

+19/0
31.10.2016 15:02

J41a88k70u54b 65M69a39r85k72v64a46r24t 9392913795882

Ne, zrovna Záruba často opakuje, že 4na3 je lepší než 5na3, protože ten 5. hráč "neví co hrát" ;-D

0/0

V52á55c42l95a57v 39P76l11a88s 4427154571679

To o 4 na 3 lepší než 5 na 3 říkával Dusík , ale už tak před 5 lety

0/0
31.10.2016 20:15

S56t95a16n31i12s45l75a14v 48M94u81č25k79a 6221437625110

Záruba pravidelně říká, že 4na3 je lepší než 5na4...tu vaši "expertízu" by asi z pusy úmyslně nevypustil;-D

+8/0
31.10.2016 15:03

M13a80r38t52i27n 49V38a30l62o83s31e23k 7583584477372

Záruba i experti občas řeknou, že 4na3 je psychologicky lepší než 5na3 (může/musí).

Ale stejně je to podobná hláška jako Csaplárovo 2:0 po poločasu

+1/0
31.10.2016 15:48

J49a95k60u97b 28T56r76o10c75h 7197910404916

Nevím, jestli to řekl zrovna Záruba, ale několikrát jsem již slyšel od komentátorů, že 4na3 je lepší než 5na3. Prý je více místa na ledě a lépe se kombinuje. Vždy mi to připadalo jako dost velká pitomost.

+2/−1
31.10.2016 15:52

R76o10m34a82n 48T14y84č93k83a 3357828571727

naprostý souhlas, opakovaně jsem to v minulosti slyšel od některých komentátorů a taky si nemyslím, že v tomto případě mají pravdu.

0/0
31.10.2016 16:10

P63e18t36r 18T86a96f63t 9673137224669

Myslim, ze tuto otazku by mohla rozhresit statistika. Tedy jak moc jsou golove uspesne dane presilovky. Hokejv mladi hral (ted uz jen jako hobik), presto si nedovolim dany vyrok kritizovat, neb obe presilovky jsou hodne nebezpecne. Holt brani jen tri hraci.

0/0
31.10.2016 16:45

J53i18ř71í 87J61u51ř92i65c88a 2268773881

Víte, já hokej sledoval fakt hodně a vypustil jsem až poslední sezónu, ale toto jsem nikdy neslyšel.

0/0
31.10.2016 19:11

P46e87t75r 10N74ě73m40e68c 4515202312927

Lišák odvolal brankáře, fígl budoucnosti .... kdo ty nadpisy vymýšlí ?

L68u26k93á87š 93R81y71c87h43l94ý 5497456853427

jak už tu padlo párkrát už to zkoušel třinec, a např ve futsale je to běžná věc i při vyrovnaném skore i počtu hráčů na ploše. Redaktor zase jednou objevil Ameriku

+1/−2
31.10.2016 14:34

M74a93r25t13i12n 69M49o67t72y12č20k75a 6171117187724

"Dosud totiž platilo, že pokud takto trenér zariskuje a jeho tým inkasuje gól do prázdné branky, neodnese si ze zápasu ani bod. Od nové sezony však nic takového nehrozí."

Mohl by mi to někdo vysvětlit jak je to myšleno? Jakože gol do prázdny v prodloužení neplatí?

+2/0
31.10.2016 14:27

Š52i10m80o28n 13S84ý95k72o12r74a 3442602436128

Jako že kdyby Kladno odvolalo brankáře a dostalo gól (tudíž prohrálo v prodloužení), tak má 0 bodů místo 1. Aspoň tak to chápu já. Ale nevím, jestli vítězný tým má pak 2 nebo 3 body (spíš asi 2?)

K93a10r53e84l 58Z97a75c42e21k 7961249601227

Tým vítězů by měl dva, poražený nula. Ale byla to hloupost, už se od toho upustilo.

+5/0
31.10.2016 14:35

M63a62r33t86i87n 53V37a40l95o11s93e50k 7643314647862

Pokud se nemýlím, tak platilo, že pokud tým v prodloužení odvolal brankáře a dostal gól, tak dostal 0bodů (přišel o bod za remízu po 60 minutách).

A83l82e38s 91B41a31d51u48r19a 9166737660655

Jde o odvolani brankare za nerozhodneho stavu, ne kdyz tym prohrava.

0/−1
31.10.2016 14:52

M23i38c23h35a34l 57P60á12n16e78k 9730601415717

No tak v prodloužení je asi vždycky nerozhodný stav, ne? Trochu myslet!

+6/0
31.10.2016 16:20

B38á78r50a 58T94u21č15k88o57v90á 2864765966642

Ciste jazykove to znamena, ze si trener neodnese ze zapasu ani bod. To neznamena, ze si bod neodnese tym. A protoze se boduji tymy, nikoli treneri, jde o nesmysl neboli perlu novinare, ktery opet projevil jazykovou neznalost.

0/0
31.10.2016 15:01

P51a58v13e33l 74P89o23s33p36í53š87i67l 3181624543135

normalne ma porazeny z prodlouzeni 1 bod... ale v pripade, ze by se rozhodl pro hru v prodlouzeni bez brankare a dostal by gol do prazdny... tak by zadny bod nedostal.