Zas ty prokleté nájezdy. Hrdá Kanada znovu žehrá na dovednostní soutěž

Rozhodnutí vyrovnaného zápasu tímto způsobem neuznávají. Samostatné nájezdy připravily v posledních 25 letech kanadským hokejistům řadu sportovní bolesti. Nejčerstvější zkušenost je jen pár hodin stará - prohrané finále světového šampionátu se Švédskem.

J59a58r23o16s87l52a21v 78O19b93e19š10l93o 8635913316643

Absolutne s nima souhlasim. Finale se ma rozhoudnout ve hre.

+1/−1
23.5.2017 8:33

F42r91a64n55t82i98š56e12k 84K54a81b41r69h71e95l 3735360402688

šmarjá ať nekňučej, v nájezdech mají obě strany vyrovnané šance. Nechápu, co je na tom nespravedlivého, podmínky mají všichni stejné. Ať chlapci potrénují a mají to :P

+3/−1
23.5.2017 7:53

O71t58t82o 40P61o54s54p49í78š56i32l 4724705397988

Na celé věci je paradoxní, že Kanadě se nelíbí nájezdy a přitom v NHL z prodloužení udělali frašku hrou 3 na 3. Když to IIHF převzala a Kanada prohrála se Švýcarskem, Kanaďané se vyjadřovali ve smyslu, že hra 3 na 3 je loterie, čímž sami sebe obhajovali, jako kdyby se Švýcarskem jinak než náhodou prohrát nemohli.

Takže když prohrají nájezdy, je to jen "dovednostní soutěž". Když prohrají prodloužení, je to jen "loterie".

Smutné je, že IIHF leze neustále Emerice do zadku a za posledních pár let změnili pravidla hokeje víckrát, než předtím za 20 let. I ty nájezdy jsou pokaždé jinak dlouhé a pak z toho lezou komické situace, jako když rozhodčí ani nepochopil, kdy nastal konec utkání... (viz naši s Finy)

Každý má vždycky svůj názor a nelze se nikdy zavděčit všem, ale v zásadě si každý může odpovědět na dotaz: Vadí něčemu, když se zápas hraje na 3x20 minut + případné prodloužení 10 minut + případné nájezdy po pěti??

Já myslím, že to nevadí ničemu - jsou to prostě pravidla a pořád to je hokej.

+5/0
23.5.2017 7:36

F16i58l83i30p 56M72a67c34h56a82l49a 4817445661776

V tomto je NHL daleko spravedlivější soutěží...

0/−1
23.5.2017 7:34

O40t31t14o 19P89o13s86p46í24š76i36l 4754835417558

Pořád jsem nepochopil, v čem je spravedlivější, když zápas ve 135. minutě rozhodne nějaká "šmudla"... V čem je spravedlivější, když takto prohraje v zápase lepší tým?

Ono by asi chtělo pochopit, že sport není vždycky spravedlivý a pak člověk snáz akceptuje, že někde je pravidlo zlatého gólu, jinde stříbrného a jinde rozhodnou nájezdy (penalty) nebo i prachsprostý los.

+4/0
23.5.2017 7:43

J55a74n 81V85a51l49o10u68c16h 6222887198100

Spíš bych se zamyslel nad celým play-off, kdy 1 zápas rozhoduje, zda je celá sezóna úspěch či neúspěch. Letos na to dojely zejména USA, vyhrály skupinu a padly se 4. Finy (aneb můžete mít po skupině 21 bodů, soupeř může při souhře výsledků postoupit se 6 body, ale pak se mu jedno utkání povede...).

Tedy (když už tam "musí" být 16 týmů) - ze skupin postoupí po 3 týmech, výsledky s postoupivšími ze stejné skupiny se počítají, tak sehrajete jen 3 další zápasy s nejsilnějšími týmy druhé skupiny (kdysi se takle hrály osmifinálové skupiny). Celkem tedy tým sehraje na MS 10 utkání a vítězem se stane ten, kdo nejvíce bodoval ve vzájemných utkáních toho roku nejsilnější šestky. A pak už nějaké nájezdy v jednom utkání nehrají až takovou roli (pokud by se např. nepřistoupilo i na remízu po prodloužení).

R45o25s27t22i58s73l95a97v 42Š43i97g71u27t 4417940183933

Já souhlasím...V tenise je tiebreak,ale pořád jde o stejnou hru se stejnými pravidly.Ale například ve Wimbledonu(není to tak dávno) se tahal Isner s Mahutem 70:68 a všichni na to vzpomínají!!!Taky nešli v pátém setu trefovat tenisákem plechovky!!!Tady se řeší co ti chudáci diváci,ti by to přece nevydrželi,ráno přece vstávají do práce...To je tak přízemní a strašně praktické...Šlo o mistra světa v ledním hokeji a né o mistra světa v nájezdech!!!Takže se mělo hrát dokud se nerozhodne!!!Ale jde pouze o můj názor...

+2/−3
23.5.2017 5:15

O17t20t32o 95P11o88s43p24í56š62i70l 4454595787158

Uvádíte jako příklad tenis a přitom i tady vymysleli tzv. super tiebreak (aplikováno hlavně u čtyřher), což je podle mě totální hovadina. Jeden set vyhraje jedna dvojice jasně, druhý ztratí náhodou v tiebreaku a třetí set je zase (jen o pár míčků delší) tiebreak.

V87á37c42l72a31v 67Š63u51b22r24t 9277923188597

Myslím, že odpor k nájezdům vychází z přesvědčení, že jde o náhodné rozuzlení vyrovnaného zápasu, zatímco gól ze hry náhodný není. Jenže to je nesmysl: rozhodující gól může být mnohem větší souhra náhod, než 5 nájezdů. Místo breku by se tak Kanaďani měli nájezdy lépe naučit.

+11/−2
22.5.2017 22:30

V51á24c79l48a83v 49Š41u20b14r35t 9207323608957

No tak měli dát góla v prodloužení, když nechtěli nájezdy;-)

+16/−1
22.5.2017 22:15

M61a82r93e81k 18N27i15k82o65d28ý13m 6444334740

Hokejisté by možná hráli pořád, ale hraje se přece jen pro diváky. A nemůžou si dovolit, že by se hrálo třeba 6 nebo 10 hodin, aby tam potom zůstalo a koukalo na to 20 lidí. Je třeba to uzavřít, vyhlásit vítěze a jít domů. :-)

+8/−2
22.5.2017 22:12

V28á58c11l54a89v 25Š46u94b87r15t 9517683428777

Navíc včera to bylo po zásluze. Na konci zápasu a v prodloužení byli Švédové lepší!

+6/−2
22.5.2017 22:18

M14a81r76t68i84n 69N69e13p95l 4224192526418

Musim priznat, ze jsem vzdy byl fanouskem najezdu, ale kdyz jsem videl to tempo, ve kterem se finale (vcetne prodlouzeni) hralo, tak mi bylo uprimne lito, ze nemuze pokracovat prodlouzeni a ukonci to cele najezdy.

+3/−1
22.5.2017 22:01

O48l79d56ř73i65c90h 40S65m24u19t73n36ý 2710892204245

Navíc švédi měli vyhrát už v základní hrací době nebýtkanadského nesportovního chování. Takže drazí Kanaďané, držet hubu a šoupat nohama prosím.

+7/−7
22.5.2017 21:27

L60u14b13o45š 38V24a80l58a43c40h36o62v18i16č 1698168208688

Jak můžete vědět, že by ten gól nedeli třeba o minutu déle ?

+2/−2
22.5.2017 22:58

O71l39d96ř74i84c54h 33S13m77u19t85n57ý 2690192644985

A co by teda navrhovali? Hrát až do rána 5 na 5??? Vždyť se jim nelíbilo ani prodloužení 3 na 3. To zase prohlašovali, že to není žádný hokej, protože je tam "too much ice" :D Jsou to klauni, věčně nespokojení se vším.

+4/−4
22.5.2017 21:25

M60a82r94e71k 82B14e48n30d21a 4560830699

Njn Forsberg. Skoda ze kvalita videa z 94 je na urovni 64...

0/0
22.5.2017 21:20

J58a13k50u11b 96P73e24t34r68i37c10e35k 4358524655201

Teď, když se ani Kanadě nepodařilo vyhrát 3x po sobě, mě zase překvapilo, co všechno stihl českej nároďák v letech 96-01 vyhrát. To je neuvěřitelná šňůra úspěchů. Bohužel všichni z naší zlaté generace vyrostli za komoušů. Ta transformace do svobody se v kolektivních sportech vůbec nepovedla.

+4/0
22.5.2017 20:59

M48a77r40e74k 78B23e44n86d11a 4710480609

Z vasi zlate generace? A kolik zlata jste vyhral vy, ze tu tak brecite?

0/−5
22.5.2017 21:19

R81u23d15o36l51f 81K12o79m45á70r32e10k 7818639732359

kdyyz uz, tak by se prodlouzeni melo hrat 3/3, urcite by to netrvalo tak dlouho a gol by padl

0/−2

R40u38d60o43l35f 17K54o41m43á48r82e57k 7408119492259

potom co predvedl ten "sportovec" konekny by bylo sportovnejsi pridelit vyhru svedum i bez najezdu.

+1/−3
22.5.2017 20:58

R59o19b97i27n 54Ž97i55ž88k80a 2428194656246

Kanadě jsem vítězství rozhodně nepřál, po té simulaci teprve ne a jejich brekot mi fakt žíly netrhá.

Ale finálové zápasy by se prostě měly hrát do zemdlení. Jako poslední bitva, dokud se někdo udrží na bruslích. R^

+12/−2
22.5.2017 20:38

J66i49r48i 83G83a52z74d63a 8934283474734

Finále by mělo být do rozhodnutí, možná už i semi.

+7/−1
22.5.2017 20:32

J32a78k20u79b 61P64e84t60r33i81c37e65k 4278454595941

Semi těžko, když se finále hraje za méně než 24 hodin. Poražený ze semi by taky mohl jízt do utkání o 3. místo po 14 hodinách třeba. Ale u finále by to mělo být. Stejně je to poslední zápas sezóny pro všechny zúčastněněné.

+3/0
22.5.2017 20:51

N50i76k21o50l14a 92M59a64r39k81o76v17á 7304760852868

Ruska nemoc. Jakmile prijde pocit nepremozitelnosti, tak dostanou do guli. Chapu, ze se jim tezce prohrava v "jejich" hre, ale meli by se konecne naucit chovat.

+8/−2

P29e17t73r 45M90a14r29š19á36l38e57k 9485142874879

Nájezdy jsou OK. Zápas tím graduje. V Kanadě si musí zvyknout, že ne všechno bude, jak chtějí oni. IIHF má prostě svoje pravidla.

+18/−1
22.5.2017 20:18

J42a75n 63S23v88o35b87o18d91a 3957434729403

Také nemusím nájezdy, ale zároveň jsem toho názoru, že pokud je tak moc nemusí ani v Kanadě, tak neměly být zavedeny ani v NHL, byť jen v ZC (v Severní Americe prý mají fanoušci rádi v každém zápase vítěze, což moc nechápu - některým zápasům sluší remíza mnohem více, než upachtěná výhra po nájezdech), ale prostě měly být pořád "ignorovány." Pak by ty výkřiky měly smysl, ale takto to vypadá jen jako brekot.

+2/−1
22.5.2017 20:13

P86e98t73r 14W74a62t29z36k41e 7394855239476

......je to děláno primárně pro diváky, je to pro ně atraktivnější než nekonečné prodloužení či jen remíza.........obecně hráči zase asi preferují to nekonečné prodloužení........nechávat remízy v ZČ není dobré, pak se více taktizuje a hra nemusí být pro diváka tak záživná........

0/0
22.5.2017 20:24

J62a11n 10S14v71o32b62o27d62a 3277944879763

Já věřím, že když v NHL zruší nájezdy, tak se stejně většina zápasů rozhodne v tom prodloužení 3 na 3. Ten bod je prostě moc lákavý.

Navíc mi nepřijde fér, že výhra po nájezdech má prakticky stejnou hodnotu jako výhra v základní hrací době (za obě jsou 2 body). Jasné na konci sezony se to v případě stejného počtu bodů zohledňuje, ale i tak mi to prostě přijde nefér. Výhry za 3 body jako v ČR taky nemusím.

Vrátil bych NHL do doby "před nájezdy," ale jen bych ponechal prodloužení 3 na 3.

0/0
22.5.2017 20:33

J93a32k73u11b 15Z13e15m55a15n

Kanaďané vždycky byli, jsou a budou ufňukanci, kteří neuměli a neumí prohrávat. Gól dali po nasimulovaném pádu, ale brečet budou pořád.

+11/−7
22.5.2017 19:53

P61e75t38r 22N71ě58m11e28c 4375102212887

I u nas v lize se rozhodujici zapasy hrají až "do nekonecna". Najezdy nejsou.

V27í51t 38K73o71v90á64ř53í93k 5551697141824

U nas v lize se takto hraje az v play-off a 4 zapas serie, i kdyz muze rozhodnout se jede na najezdy. :) nekonecna prodlouzeni se u nas hraji pouze v patem az sedmem zapase serie. ;)

+1/−2
22.5.2017 20:07

P76e34t61r 23N23ě87m45e73c 4305662652757

Víťo, viš co znamenájí slova: "se rozhodujici zapasy hrají" ?

+4/0

V32l60a74d55i80s13l61a37v 25N70o36h39e23j36l 7168157548291

no dyk to rekl Vita dobre, ze ten 4. v playoff se tak nehraje, takze te opravil spravne.

V28í77t 98K26o19v61á91ř65í40k 5971767531624

Rozhodujici je mnohdy i ten 4. Zapas v serii. A presto se neprodluzuje nekonecne.;) vite tedy vy, co je to rozhidujici? Proc je to az patej zapas serie, kdyz principielne je na tom podobne jako ten 4tej zapas??? :)

0/0

M96i55c18h68a68l 92F66a72l65t17u64s 5311682923169

hledání chyb v něčem jiném? Já si to nemyslím. Zámořští hráči nájezdy obecně nemusí dlouhodobě, to není novinka. To, že to NHL zavedla? S tím hráči moc neudělají...a pravda, je to asi lepší než to ponechat na remíze...jinak si nemyslím, že by se na něco vymlouvali, projevili názor, že lepší by bylo hrát do rozhodnutí. S tím já (evidentně dle diskuse nejen já) souhlasím. Jinak zápas jako řemen, titul by slušel oběma týmům

+6/0
22.5.2017 19:25

P43e43t20r 18M47a71r20š29á61l43e49k 9745552514989

Jaká jsou pravidla věděli. Měli 80min na to, aby dali o jeden gól víc než Švédové, pokud se nájezdům chtěli vyhnout.

+1/−1
22.5.2017 20:20

J53a58k54u49b 51H41a97l24v75a 1804617851967

20 minut 5 na 5 a pak po 5 nájezdech je spravedlivé. Potom už prodloužení ztrácí rychlost a radši se podivam na hezké góly z nájezdů než nějaký ubohý gól ze hry, Kanada má šikovných hráčů dost - v tomto výběru Skinner, Marner, MacKinnon, Giroux a mnoho dalších...Švédsko bylo prostě lepší a trocha štěstí je potřeba. Spíš zrušit prodloužení 3 na 3 v akcích IIHF, v dlouhodobých soutěžích jako je NHL nebo naše liga v pohodě, na MS to nepatří, prodloužení klasicky v 5 a pak nájezdy .

J15a43k22u26b 92H22a24l21v66a 1224887691787

Jo , v zápase Česko - Norsko třeba o nic nešlo , ale Německo - Lotyšsko se hrálo o přímý postup a prodloužení 3 na 3 není ideální. Možná nechat ve skupině remízy nebo 10 minut prodloužení 5 na 5, ale to je na IIHF.

0/0
22.5.2017 19:28

R39a62d80o33m21í37r 65V10a53v43r61e91č80k29a 7831749515943

Já jsem pro prodloužení 3 na 3. Jsou k vidění šance, většinou je to strhující.

0/0
24.5.2017 8:51

F48i15l38i25p 14L11o61u68k93a 4736186488361

Jinak ještě jedna věc byla včera trochu zajímavá.

Zase do toho vnáší zmatek nové rozhodnutí, že se od příštího roku před prodloužením nebudou měnit strany (prostě činovníci...).

Týmy si před nájezdy měnily strany, což zřejmě nebylo v pořádku. Ostatně i na MS juniorů se ve finále po 20 minutách nájezdy jely naopak, s vlastní střídačkou za středovou čárou. A stejně to bylo i při jiných rozstřelech na tomto turnaji.

V extralize v tomto směru platí výjimka z pravidel, tak aby brankáři hájili "domácí" branku.

Jeřábek asi pochybil. Detail, ale zaujalo mě to, no.

+1/0
22.5.2017 19:05

S78t22e45p58a45n 64T69o66t78h 8668119235618

Chlapci, musíte se to naučit. To je váš problém, že to neumíte. To je jako byste říkali, že brankáři tam jsou jenom jako náhodná záležitost. Prostě na krále Henrika jste neměli.

+6/−4
22.5.2017 19:02

P91a41v28e70l 28K72r61a83l 4738649769772

Škoda, že se neprodlužovalo po 20 minutách do prvního gólu. U finále bych to čekal. :-)