Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diváci i hokejisté napadli při utkání ve Žďáru sudího

ilustrační foto | foto: Radek MičaMF DNES

17 2008
Pořádnou ostudou skončilo středeční domácí utkání druholigových žďárských hokejistů se Šternberkem. O výsledek v tomto případě ale nešlo. Fanoušci místního týmu napadli sedm minut před koncem utkání hlavního sudího Úlehlu a ten následně zápas za stavu 4:7 předčasně ukončil.

"Diváci se nechali unést emocemi, protože rozhodčí neustále vylučoval naše hráče. Jestli oprávněně nebo ne, k tomu se nechci vyjadřovat. Každopádně se na něj začali sápat přes plexisklo a on ještě s čárovými utekl do kabin," prohlásil tiskový mluvčí žďárského klubu Martin Krásný.

Tím ale davová hysterie neskončila, diváci poté obklopili kabinu a snažili se dostat dovnitř. Rozvášněné příznivce zklidnil až příjezd policie. "Na zápasech máme vlastní pořadatelskou službu, která selhala," přiznal Krásný.

"Početnější skupinu pořadatelů máme pouze na rizikové zápasy s Velkým Meziříčím nebo třeba na souboje s Brnem. Tohle jsme trochu podcenili. Budeme to muset pro příště vyřešit důkladněji," dodal.

Běsnění fanoušků začalo poté, kdy dva domácí hokejisté Tomáš Doležal a Martin Pleva neudrželi nervy na uzdě a inzultovali hlavního sudího.

"Jeden ho napadl slovně a druhý fyzicky. Oběma byla odebrána registrace a o jejich trestu rozhodne disciplinární komise," uvedl zástupce pro styk s médii. "Pro nás to samozřejmě znamená ztrátu, protože jde o dva obránce," upřesnil.

Pro podobné situace nemá komise zrovna pochopení a lze tedy očekávat pořádně tvrdý trest. Stejně jako pro vedení žďárského klubu. "Nevíme, jestli zůstane výsledek 4:7, nebo ho zkontumují na 0:5. Každopádně určitě prohrajeme a ještě navíc dostaneme asi hodně vysokou pokutu," povzdechl si Krásný.

Tu by možná částečně mohli zaplatit i fanoušci, kteří se pod nesportovní závěr utkání dost výrazným způsobem podepsali. "Budeme mít schůzku s Fan clubem a rádi bychom se s nimi domluvili, aby určitým způsobem přispěli," potvrdil tiskový mluvčí žďárských hokejistů.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze