Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diváci zhlédli trapné 'kusy'

15 2003
Žďár nad Sázavou, Třebíč - Vysloveně trapná představení jako součást derniéry nadstavbové části 1. ligy se hrála ve čtvrtek na dvou hokejových stadionech. Absurdní pseudodrama vidělo několik stovek diváků ve Žďáru nad Sázavou, svědky průhledné komedie bez děje byly tři tisíce fandů v Třebíči. Jako v Beckettově hře Čekání na Godota hokejisté Opavy marně vyhlíželi svého žďárského soupeře, se kterým se měli utkat. Ten se nedostavil, vyhráli tedy kontumačně.

Klub HC Senators je už jenom virtuální značkou, fakticky přestal existovat den před (nesehraným) utkáním. „Dělám třicet let trenéra, ale u takové frašky jsem ještě přítomen nebyl,“ ulevil si asistent opavského kouče Adolf Hartoš.

Slezany ale play off stejně minulo, do něj pronikla Třebíč po podivném vítězství nad Pískem. Přestože šlo domácím o všechno, dvě třetiny se hrál naprosto bezkontaktní hokej v duchu letního „pouťáku“.

Písek působil odevzdaným dojmem a diváky těšila jen skutečnost, že se nevybíralo vstupné. „K utkání jsme přistoupili pod dojmem už jisté účasti v play off. Hráči se trošku šetřili... Víc k tomu nemám slov...“ konstatoval písecký asistent Karel Slabý.

Jihočeši se už před utkáním netajili cílem narazit ve čtvrtfinále na Jihlavu, což by jim zajistil jenom pád na sedmou příčku. „Kluci si Jihlavu opravdu přáli. Ne že bychom kalkulovali, ale je to prostě tak, jak to je,“ podotkl jeden z trenérů Písku.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze