Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Divíšek je bez angažmá, Jekatěrinburg padl

Tomáš Divíšek | foto: Jaromír PechMF DNES

16 2008
Měl mít za sebou první trénink v Rusku, chtěl poznat nové spoluhráče, s nimiž se bude bít v Kontinentální lize. Místo toho se v úterý hokejista Tomáš Divíšek dozvěděl, že angažmá v Jekatěrinburgu padlo. "Je to zvláštní, pořád to ještě vstřebávám. Momentálně vůbec nevím, co bude dál," svěřil se včera odpoledne Divíšek, urostlý centr.

V sobotu oslaví 29. narozeniny, z Ruska se však moc hezkého dárku nedočkal. Úterý bylo pro vedení Jekatěrinburgu poslední šancí, kdy mělo složit finanční garance, nutnou podmínku k účasti v lize. To však nesplnilo a v nově vzniklé soutěži jej nahradí Voskresensk.

Ještě v úterý po poledni váš agent Aleš Volek hlásil, že nic není ztraceno a stále se jedná. Kdy bylo definitivně jasno?
Asi ve čtyři odpoledne mi znovu volal, že na 99 procent Jekatěrinburg ani na poslední výzvu vedení soutěže nebude reagovat. Bylo mi jasné, že to angažmá krachlo.

Smlouva s ruským klubem by se tedy zřejmě měla stát neplatnou. V tom případě vaše práva vlastní Plzeň. Vrátíte se tam?
Dovedu si to představit a ta varianta pro mě existuje. Ale je to složité, umím se vcítit do vedení Plzně. Oznámil jsem, že odejdu, oni hledali náhradu a získali Martina Straku. Nemůžu tam otevřít dveře a říct: Tak jsem tady. To je nesmysl. Ale chci co nejdřív mluvit s Tomášem Králem a zjistit všechny možnosti.

Na postu centra je teď v Plzni pořádná tlačenice.
Měl bych honičku, to vím. Ale hlavně je to otázka peněz.

Poohlíží se váš agent i někde jinde?
Samozřejmě, hned jsme se na tom domluvili. Než jsem kývl na nabídku Jekatěrinburgu, byly tam nějaké další možnosti. Zájem z Ruska, Švédska či Švýcarska. Snad se nějaká jednání dají obnovit, i když kluby mají většinou v tuhle dobu kádr už daný dohromady.

Co vlastně teď budete dělat? Vybalíte tašky a odpočinete si?
Vždyť už jsem měl trénovat, takže se podle toho musím zařídit. Pozeptám se v Mostě, kde jsem nyní u rodičů. Nebo i v Plzni, tam jsem s mančaftem mohl trénovat na suchu a trenéra Hynka bych zkusil poprosit, jestli se někde bokem můžu alespoň klouzat po ledě. Ale teď je to všechno ještě hodně čerstvé, nestihl jsem o všem přemýšlet.

Ve stejné situaci jako vy se ocitli i brankář Pinc a obránce Philipp, kteří s vámi měli působit v Jekatěrinburgu. Jak tu situaci společně probíráte?
Jsme pořád na telefonu. Pincák podobně jako já taky přesně neví, jak to má se smlouvou ve Vítkovicích. Radek momentálně nemá vůbec nic. Ale on si už v Rusku udělal dobré jméno, prosadil se a vyhrál titul. Po něm určitě někdo hned sáhne.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze