Divíšek: Výhra důležitá pro psychiku

13 2004
Pardubice - Dvakrát mu Petr Sýkora naservíroval puk před prázdnou branku a vždy ho dokázal poslat do sítě. Zejména druhý gól 22 vteřin před druhou sirénou byl zlomový, Tomáš Divíšek nasměroval Pardubice k vítězství nad Karlovými Vary. "Gól do šatny je vždy důležitý. Byla to ale především Petrova práce," prohlásil Divíšek.

První vítězství v novém roce se ale nerodilo snadno...
Bylo to strašně upracované vítězství, nic na krásu. Nejsme v takové pohodě, abychom dávali góly do prázdné branky, i když se mi to tentokrát díky Petrovi dvakrát povedlo.

Kam se ztratila pohoda?
Na každý tým přijde útlum. Nechci říkat krize, protože my jsme teď vždy prohráli až v prodloužení. A v něm je to o štěstí. Fámy, které se uměle vytvořily, nás strašně mrzí.

Neměli jste obavu, když soupeř snížil na 4:3, že byste mohli počtvrté řadě hrát prodloužení?
Máme tak zkušený tým, že si nemůžeme dovolit, aby nás rozházel kontaktní gól. Každému to sice asi blesklo hlavou, ale řekli jsme si, že už další gól nedostaneme. S tím jsme šli na led a povedlo se to.

Vítězství je asi hodně důležité pro psychiku.
Určitě. My jsme teď sbírali body po jednom a už jsme chtěli získat tři. Také jsme chtěli ukázat dalším týmům, že můžeme vyhrávat, když se nám zrovna nedaří.

Větší vzpruhou by však asi bylo vítězství na Slavii?
Určitě. Za stavu 4:2 jsme měli výsledek v posledních minutách udržet. Na druhou stranu ale ani bod není špatný, vzhledem k tomu, jaké „pohodě“ jsme. Díky bohu nebo spíše díky nám, že to vyšlo proti Varům. Dali jsme do hry srdíčko, dřeli jsme.