Divoká přestřelka Duhovou arénu nepotěšila

• 5
Pardubice - Třetina, jaká se vidí málokdy. Devět gólů za necelých šestnáct minut! Neuvěřitelně divokou přestřelku předvedli v úvodní části utkání hokejisté Pardubic a Třince. "Za celou kariéru jsem nic podobného nezažil," kroutil nevěřícně hlavou hostující kapitán Richard Král.

Vyprodaná Duhová aréna však neprožívala gólové hody s nadšením. Za kratší konec překvapivě tahal extraligový lídr.

V letošní sezoně inkasovaly Pardubice maximálně šest gólů za utkání. Nyní jim stejnou porci uštědřili hostující Oceláři za jednu třetinu.

"Byli jsme nedůslední v útoku i v obraně," hledal vysvětlení pardubický trenér Miloš Říha.

Jeho tým, který nastoupil bez odpočívajících reprezentantů Petra Sýkory, Divíška, Průchy a také gólmanské jedničky Svobody, pořádal den otevřených dveří.

A Třinec každou chybu bez milosti trestal. Co střela, to gól!  Po třech brankách odjel na střídačku Svobodův náhradník Barek, aniž by
si pořádně sáhl na kotouč.

Extraligový debutant Koutský ale lovil puk do konce třetiny ze své sítě také třikrát. Totéž potkalo i třineckého Lakosila. Jenom Vojtek, který ho nahradil, přestál první třetinu bez úhony.

"Zápas se gólmanům oboustranně nepovedl," prohlásil Král. "Z gólů bych nevinil brankáře. Byl to důsledek hry celého mužstva. Když nastoupí méně zkušený gólman, musí mu tým pomoci," nesouhlasil Říha.

Gólové hody v Duhové aréně zastavila až přestávka. Ke skóre 3:6 přidaly oba týmy ve zbývajících třetinách už jen po jednom gólu. Vítězství Sparty nad Zlínem 10:4 v 11. kole tak nadále zůstává rekordním výsledkem letošní sezony.