Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dlouho čekal na šanci. Teď si Vondrka ve Slavii užívá životní sezonu

Michal Vondrka

12 2008
Je to pro něj mimořádný rok. 16. dubna pozvedl poprvé v kariéře nad hlavu pohár pro extraligové mistry, o pouhé čtyři dny později se mu narodila dcera Rozárka. Do toho se Michal Vondrka natrvalo prosadil do elitního útoku hokejové Slavie.

"Užívám si to moc. Doufám, že to tak bude pokračovat," říká šestadvacetiletý útočník.

Na šanci si ve Slavii musel počkat, ale teď důvěru vrací solidními výkony. Prosazuje se v extralize, neztratil se ani v Lize mistrů.

Byla to právě Vondrkova branka, která Slavii nastartovala v domácím utkání proti Linköpingu. Pamatujete? Rozjel se s pukem ve vlastním obranném pásmu, podél levého mantinelu zavezl puk až za branku, obkroužil ji a skóroval.

Do té doby nevýrazná Slavia po Vondrkově vyrovnávací trefě na 1:1 ožila a zápas dovedla k přesvědčivé výhře 4:2. "To bylo super. Začali jsme zakřiknutě. A pak nás ten můj gól nastartoval," usmívá se.

Těší se i na odvetu. "Je to nová zkušenost. Další zajímavá konfrontace se Švédy," říká Vondrka.

I když v zápase zdánlivě o mnoho nejde a ve Slavii očekávají, že hlavní bitvu o semifinále Ligy mistrů svede Slavia až 3. prosince v domácím utkání s Curychem, nebere Vondrka dnešní zápas v Linköpingu na lehkou váhu.

"Když vyhrajeme a Curych s Linköpingem prohraje, tak jsme v semifinále," připomíná postupový klíč. O nějakém podcenění duelu nemůže být řeč. "Bereme jakýkoli bod, ale jedeme tam vyhrát," vyhlásil sebevědomě.

V dubnu se Slavií vyhrál extraligu, čtyři dny po rozhodujícím finále se mu narodila dcera Rozárka

A právě sebevědomí doprovází výkony Michala Vondrky od začátku sezony. Na levém křídle elitní formace doplňuje kapitána Josefa Beránka a střelce Davida Hrušku. A kromě defenzívních úkolů dává i důležité branky.

"Tuto sezonu je to daleko lepší než kdykoli předtím. Už i loni jsem hrál docela dost, ale teď je to super. Hodně si to užívám a doufám, že to tak bude pokračovat dál," prohlásil.

Na šanci ve Slavii dlouho čekal. Několik let se musel vyrovnávat s místem ve třetí čtvrté formaci. To je ale pryč. "Beru to, že jsem si pozici v týmu vybojoval. Ve Slavii jsem pět let a hodně jsem si to tady vytrpěl. Teď to přináší ovoce," libuje si.

Důvěra trenéra Růžičky se projevuje i tím, že Michal Vondrka patří mezi tradiční exekutory samostatných nájezdů. "Poprvé na ně došlo v Liberci, Růža říkal, abych jel, proměnil jsem ho a od té doby na ně chodím. Akorát v Curychu jsem nedal. Co se dá dělat, pokaždé to vyjít nemůže," pokrčí rameny.

Na pohodě Michala Vondrky se projevuje i rodinné zázemí. Jen čtyři dny po zisku titulu se Slavií se jeho ženě narodila dcera Rozárka. Během play-off pořád čekal na novinky a i když se finále natáhlo na maximálním počet zápasů, porod první dcery nepropásl.

Z tréninků teď pospíchá domů. "Když je možnost, tak si to užívám. Teď jsme začali s malou chodit plavat, tak máme další zážitky. Je to sluníčko. Když se na vás usměje, hned máte jinou náladu. Z negativních myšlenek vás to hned dostane," tvrdí. I díky tomu prožívá Michal Vondrka nejlepší momenty hokejové kariéry.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze