Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dluh 2,5 milionu. Hokejoví Ústečtí Lvi od čtvrtku čelí insolvenci...

Momentka z hokejového derby Ústí - Most. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

14 2014
Hokejoví Ústečtí Lvi mají problém. Od čtvrtku čelí finančně vyhladovělý klub insolvenčnímu řízení kvůli dluhu necelých 2,5 milionu korun. "Je to nepříjemné, ale budeme to řešit," uvedl manažer prvoligového oddílu Vladimír Evan.

Krajský soud v Ústí nad Labem zahájil insolvenční řízení na návrh dvou věřitelů. Firma All Sports si nárokuje 1,98 milionu, Sporttime eviduje pohledávky 485 tisíc korun. Obě za sportovní zboží.

Akcionáři Lvů přitom své závazky splnit chtějí. "Oddlužení je třetím ze čtyř pilířů. Všechny věřitele, i tyto dva, jsme dopisem informovali, že na prvním místě je dohrání sezony a že jejich závazky budeme řešit okamžitě po ní. Požádali jsme je, aby posečkali."

Klub to předjednal i s potenciálními partnery. "Jejich podmínkou bylo nespadnout, nehrát baráž, což vypadá, že zvládneme. Partneři pro oddlužení s námi tedy budou rokovat až po ukončení sezony a udržení prvoligové licence. Do té doby ne," oznámil Evan. "Současné představenstvo zdědilo po bývalém managementu tak vysoké závazky, že není v jeho silách je splatit okamžitě."

Věřitelé do insolvenčního návrhu napsali, že podle jejich informací klub dluží i exkouči Jaromíru Šindelovi. Žádají, aby se k tomu před soudem vyjádřil. Právě on coby sportovní manažer patřil do bývalého vedení. Jeho smlouva byla ukončena k 31. lednu. Pokud Lvi dluhy nesplatí, hrozí jim konkurs.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze