Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do Moskvy se už vracím jako domů, říká Hejda

17 2004
Moskva - Druhou sezonu válí hokejový obránce Jan Hejda v barvách moskevského CSKA. Loni pod vedením hokejového tyrana Viktora Tichonova, letos si užívá uvolněnější hokej pod Vjačeslavem Bykovem. Výsledky klubu jsou ale podobné. „Ostatní týmy nabraly kvalitní hráče, liga se zlepšila. Ale na play-off ztrácíme pět bodů, nic není ztracené,“ říká.

Podle Hejdy doprovází zatím dvanácté CSKA i smůla. „Máme třeba sérii čtyř zápasů, kdy bodujeme a nepohneme se nikam. Pak jednou prohrajeme a propadneme se o tři místa. Ostatní kluby hrají jako my,“ kroutí hlavou.

Klima v klubu se po odchodu Tichonova zlepšilo. „Opadl stres,  to jednoznačně. Loni jsem si tady ani nezařizoval byt s tím, že to možná nemá cenu. Letos jsem si ho zařídil,“ usmívá se.

I tak ale během ruského drilu vítá jakékoli zpestření. To poskytují i akce s reprezentací. „V ruské lize se sice hodně hraje, ale i kdybych reprezentaci odmítl, stejně bych si nepomohl. Jel bych s CSKA na soustředění do Finska. Navíc, v Rusku se unavuju spíš psychicky, z akcí nároďáku se vracím odpočatý.“

Díky nominaci na Rosno Cup strávil víc času se svými blízkými, podíval se i za kamarády do Slavie. „Byl jsem tam dvakrát trénovat, abych z toho nevypadl,“ říká. Pak musel nuceně vysadit. Kvůli zánětu v noze bral antibiotika a vynechal i zápas ve Frýdku-Místku. „To mě hodně mrzelo, naštěstí už můžu hrát,“ pochvaluje si.

Přestože přiletěl z Moskvy na pár dní do Prahy a hned se zase musel vracet zpět, kde se turnaj Rosno hraje, nestěžuje si. „Vždyť já už se do Moskvy vracím jako domů,“ usmívá se.

V sestavě domácího ruského týmu je pět Hejdových spoluhráčů z CSKA. To ještě v českém týmu figuruje Jiří Trvaj, který rovněž hájí barvy CSKA. „Jasně, že jsme se před nedělním zápasem pořádně hecovali. Ale pak jsme si popřáli hodně štěstí. pohodě,“ dodal Hejda.Najdete na iDNES.czmobilní verze